zadní náprava golf III

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od hanzhou »

Tak jedine na stolici. Znam hodne dobreho klempiru,co i me delal auto, ale take si necha zaplatit a ma toho tolik, ze termin je vzdy ve vysledku delsi, za to ale precizni prace

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

hanzhou píše:Tak jedine na stolici. Znam hodne dobreho klempiru,co i me delal auto, ale take si necha zaplatit a ma toho tolik, ze termin je vzdy ve vysledku delsi, za to ale precizni prace
Přemýšlel jsem nad tím, ale nevím, zda má význam strkat tolik peněz za stolici do tak stareho auta... :-(

Uživatelský avatar
BigYoeKing
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od BigYoeKing »

hanzhou píše:
Q-Ball píše:Jak prosimte stelujes na zadni PEVNY naprave odklon?! 8O Podlozky pod naboj nepocitam...

Zkusil bych dat jinou napravu(akorat ze jestli je rovna, to poznas az budes na geometrii).. Naprava je pevna-tzn. ty ovlivnis jen usazeni na kastli.. Ja byl na geo jen kvuli zadni naprave(byla kriva) - zmerej ti sbihavost a odklony jen na zadku..pokud to bude ok, tak pak to asi lze ladit jako celek-tzn. abys nemel 4stopy vozidlo :) S krivou napravou to nema smysl ladit..
Promin ale chces mi jako tvrdit ze na zadni naprave nejde udelat odklon? :lol: Dal uz nereaguju, jen se budu smat :)
no tak já se spíš směju u představy jak na PEVNÝ nápravě nastavuješ odklony :gey:

Uživatelský avatar
sails
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1484
Registrován: 01.10.2007 20:58
Bydliště: North

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od sails »

BigYoeKing píše:
hanzhou píše: Promin ale chces mi jako tvrdit ze na zadni naprave nejde udelat odklon? :lol: Dal uz nereaguju, jen se budu smat :)
no tak já se spíš směju u představy jak na PEVNÝ nápravě nastavuješ odklony :gey:
jako taky se tomu smeju, jestli ho nenapadlo to ''stelovat'' podlozkou pod naboj :?:
Fuck new evolution, Oldschool is the Best !

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od hanzhou »

jen do me :lol:

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

tak nikdo přece nemusí vědět vše, že ale já třeba nechápu co mi na geometrii řekli, že se dělá i geometrie zadní nápravy... tak to nechápu a klidně se mi taky smějte. Jako jsem vyučen kuchař, ale pod autem jsem byl a nenašel nic, čím by se dalo něco štelovat. Tudíš oni ani na geometrii nevědí co říkaj a nebo dělali jiné auta a myslí si,že to jde na každém.

Uživatelský avatar
Q-Ball
Profík
Profík
Příspěvky: 1133
Registrován: 06.12.2007 22:30
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od Q-Ball »

to nemusi, ale kdyz 2x napises jak to je, tak jses nakonec za vocase :roll:

na zadni naprave nic nesestelujes, jen jeji usazeni do karoserie.. tim ze nekdo delal geometrii na zadni naprave mohl klidne myslet jen jeji "premereni" jestli je kriva nebo rovna - protoze jak jsem psal-pokud se zadni kola rozbihaji, hodne sbihaji nebo maji spatne odklony, uz s tim nic neudelas a je to na vymenu.
Pokud tam mas ted napravu, ktera se ti opticky nezda a nechal sis ji premerit a je to v poradku, tak bude problem opravdu nekde jinde - pokud se neptelu a psal si, ze mas jedno kolo vic ven nez druhy - bud je spatne osazena do karoserie, karoserie je "kriva" nebo jsou treba spatne navarene zadni lemy(pokud jsou meneny)..u trojek vetsinou zadni kolo leze kazde jinak, ale je to rozdil tak 0,5cm max. do 1cm...
Zatáčky zachrání rozpěrná tyč, auto se tak nehejbe když tam p*cáš bič
G7R & mk2GTI

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od bRG »

Pred par lety sem dostal hodiny a jak sem se tocil a letel prez tramvajovy koleje skrtnul sem kolem o obrubnik a naprava byla ohla fakt hrozne moc,po vymene na geometrii bez jediny chybicky.sezen si nahradni napravu pripadne na ni vymen silentbloky a nahod ji,potom na geometrii.uz sem takhle menil napravu na 2 golfech a vzdycky v pohode.Poprve jsem zjistil az na geometrii ze jedno zadni kolo je nejaky divny,po vymene to bylo v poradku.

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

Tak pokud se nepletu tak tady vidím uchycení, a potom nevím jak se to dá štelovat, když v autě jsou také jen díry...
Přílohy
005.JPG

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od KOŠŤÁL »

na geometrii ti změří souosost přední a zadní nápravy,čili,jestli auto není čtyřstopý a jestli jsou rovně.Dále odklon a sbíhavost na zadku,ale tam s tím nejde hnout,čili,když je to špatně,tak pouze výměna za jinou.Se zadní se dá trochu hejbat ,takže pokud je vyosená,trošku s tím hnou a jde to seřídit
Obrázek

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od bRG »

se zadni napravou nic nenastelujes,neni tam nic co by bylo k tomu urceny,i geometri se plati jen za predni napravu nebo ja teda aspon platim,s tim ze daji ty "laserovy" snimace i na zadni kola a pripadne reknou co je v haji.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od KOŠŤÁL »

bRG píše:se zadni napravou nic nenastelujes,neni tam nic co by bylo k tomu urceny,i geometri se plati jen za predni napravu nebo ja teda aspon platim.
v těch dírách,co je to uchycený ke kastli se s tím dá trochu hnout(s celou nápravou)-třeba u fáčka jsou ty díry celkem velký.Ale na to se ti každej na geometrii vysere
Obrázek

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od bRG »

KOŠŤÁL píše:
bRG píše:se zadni napravou nic nenastelujes,neni tam nic co by bylo k tomu urceny,i geometri se plati jen za predni napravu nebo ja teda aspon platim.
v těch dírách,co je to uchycený ke kastli se s tím dá trochu hnout(s celou nápravou)-třeba u fáčka jsou ty díry celkem velký.Ale na to se ti každej na geometrii vysere

jo jo mas pravdu na tech 3 sroubech je drobtako vule,ale teda nevim jak to nastelovat,ja kdyz to menil i s tim drzakem tak sem to dal tak baj vocko na stred a modlil se,ale na geometrii rikali ze dobry,ale taky sem si rikal ze tam mohli udelat nejakej stredici kolik nebo tak neco

davcatuma
Závodník
Závodník
Příspěvky: 589
Registrován: 27.02.2010 19:31

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od davcatuma »

Dobře to je všechno hezké, ale pokud je ohnutý i rám tak tam stejně nedostanu rovnou nápravu.... tudíš to asi nechám plavat.

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní náprava golf III

Příspěvek od hanzhou »

:lol:
tak co udelame geometrii na zadni naprave? :D

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“