zadní kola, každý brdí jínak

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od vocas »

Potřebuju pomoct čím to je že mi zadní kola brzdí každý jinak a hlavně jak to vyřešit . Přišli mi na to na technický....

Předem dík za odpovědi .
Naposledy upravil(a) vocas dne 11.05.2011 10:02, celkem upraveno 1 x.
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od Tomikcek »

Si ty zadky rozhoď a uvidíš :) může toho být víc,třeba špatný samostav,špatné prasátko,obložení . . .
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od vocas »

už mám jedno sundaný, obložení tam je v poho, prasátko nevím jak se pozná , a samoštel taky nevim, jinak sem nenapsal že sou to bubny , a na ručku to bylo OK .
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od Tomikcek »

Tak se mrkni jestly ty samostavy chodí,at ti někdo mačká brzdu dívej se na ně jestly se normálně roztahují . Nedávno známý řešil něco podobného a měl přicpanou hadici k prasátku
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
Halfis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 25.09.2010 10:06
Bydliště: OpaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od Halfis »

Zdravím chlapi, mám stejný problém ale na kotoučové nápravě zadní.. co s tím?
VW Golf III 2.0GTi

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od vwento »

dycky za prvy vycistit celej vnitrni prostor bubnove brzdy, za druhy odvzdusnit kapalinu(poradne, je ji tam dost a dlouho slapat) a kdyz ani jedna moznost nepomuze tak novy pakny a dle stavu i bubny. ale to je malokdy.
B6 BKC

Uživatelský avatar
toptopic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 25.05.2009 20:35
Bydliště: Sokolov

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od toptopic »

Zdravím klubáky,
pokaždé když dělám technickou, tak mám problémy s brzdami, přijedou zádní nápravou válcovou stolici, začnou brzdit a ten přístroj ukazuje jednou rukou 20 (jednotek??) a druhá ruka leze přes 40. Nevíte co s tím? Nechal jsem vyměnit pakny a prasata a pořád stejný problém. Nedávno jsem všiml, že mi ubyla brzdovka, tak jsem ji dolil brzdou kapalinou !!DOT 3!!. Někde jsem tu četl, že se používá DOT 4. Že by to bylo tím?
Nebo nečistota v hadicích, jak to vůbec vyčistím? Přemýšlel jsem, že bych koupil brzdovku DOT4 a lil bych jí do nádržky a odvzdušňoval bych všechny brzdy, tak dlouho, dokud se nevymění DOT 3 za DOT 4. Poznám to ale od oka? Dostanu tím ven i tu nečistou nebo jí nahrnu pouze do prasete? Díky za radu
benzín patří do zapalovačů - only TDi

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak ono když ubyde kapalina, tak to může být několika vlivy.

1. opotřebení brzd. obložení
2. netěsností v systému která se dříve či později projeví
3. pokud je hydraulická spojka tak i tam může nastat netěsnost

Zmizelá kapalina netěsností se ukáže viditelným odkapem, nebo se sbírá do ochranných manžet válečků předních pístků, v autě na podlaze, nebo se plní posilovač brzd.
Mizení spojkovou hydraulikou se ukáže kapalina v autě, nebo se cáká do prostoru spojky, nebo v motorovém prostoru..

Jelikož to blbě brzdí na jednom zadním kole tak se zavzdušňuje nebo mizí tlak na na válečku daného kola..
Rozebrat tu stranu a podívat se pod manžetky válečku jak je na tom..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
toptopic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 25.05.2009 20:35
Bydliště: Sokolov

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od toptopic »

Nevím jestli ji ztrácím, nikde jsem na autě nic nenašel na brzdách ani na spojkovém válci. Je to poprvé za 6 let, co jsem jí musel dolít. Mezi tím byla asi jednou měněna. Spíš jsem ten úbytek zmínil kvůli tomu, že jsem dolil DOT3 a né DOT4, jestli toto třeba není zdroj problémů.
Měl jsem sundané pravé zadní kolo, vnitřek byl špinavý, ale suchý, prase taky suché a vypadalo relativně slušně (rok a třičtvrtě staré). Už ale nepamatuji, které kolo brzdí méně, takže sundám ještě levou stranu.
Myslím si, že bude problém jinde. Už je to asi rok a třičtvrtě, co jsem dělal technickou - opět ty samé problémy, tak jsem dal auto do servisu a nechal vyměnit pakny s prasatama, jel zpět na technickou a měl stále stejné problémy. Chyba bude jinde... asi :)
benzín patří do zapalovačů - only TDi

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od 11mAjA11 »

HBV je možnost, ale to nezjistíš dokud nenandáš druhý.
(Hlavní brzdový válec)

Eventuelně omezovač na zadní nápravě sem zapomněl zmínit, ten taky může dělat neplechu..
Nový stojí ranec a starší funkční sem nikde neviděl, já to řešil odstraněním omezovače a natažením nových trubek až dopředu k hlavnímu brzdovému válci + jsem použil omezovací ventilky z felicie a funguje to bezvadně..nezávisle na zatížení vozu..

:wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
toptopic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 25.05.2009 20:35
Bydliště: Sokolov

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od toptopic »

HBV mi měnili, protože úplně odešel. S ním měnili i brzdovku... říkali mi to, jestli si dobře pamatuji. Já brzdovku neměnil ani jednou (je to se mnou špatné, já vím). Teď se chystám napravit všechny své nedostatky :D

Někdo mi radil, že může být ucpané těsnění, tak jsem to vezl do servisu, upozornil jsem je i na ten omezovač při zatížení vozu, řekli mi, že ten tam nemám. Jediné co mě napadá, že je každý buben jinak vybroušený (opotřebovaný), toto mě zlobí už hodně dlouho, předpokládám, že jsem auto s touto závadou před šesti lety koupil.
Nebo je ucpaná jedna trubka - dá se nějak vyčistit? Stačí když budu dolévat do nádržky brzdovku DOT4 a odvzdušňovat zadek, dokud nepoteče čistá brzdovka? Neucpe to prase? Nebo se to čistí jinak?
benzín patří do zapalovačů - only TDi

Uživatelský avatar
toptopic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 25.05.2009 20:35
Bydliště: Sokolov

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od toptopic »

Fakt si s tím nevím rady a nechci kupovat nové bubny, novou brzdovku, HBV, nové hadice nové pakny a prasata a teď se s tím piplat. Jak mám co nejlevněji postupovat abych odhalil v čem je problém? Pravý buben (rozebraný) vypadá že je v pohodě, rozeberu ještě levou stranu a přeměřím i bubny zevnitř. Jestli to tím není, tak ale nevím jak postupovat dál.
benzín patří do zapalovačů - only TDi

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak nejjednoduší je to prvně odvzdušnit a pak dál řešit, samo ve dvou jinak to nemá smysl a brzdovka stáčí v klidu DOT4..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od KOŠŤÁL »

ABS? Může bejt špatná hadice,nebo přicpaná trubka.
Nejlépe zkusit změřit tlak na konci trubky u prasátka,totéž na druhý straně
Obrázek

Uživatelský avatar
toptopic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 25.05.2009 20:35
Bydliště: Sokolov

Re: zadní kola, každý brdí jínak

Příspěvek od toptopic »

Nemám ABS. Brzdy jsem s kamarádem mechanikem odvzdušňoval a nepomohlo to. Asi bude ucpaná trubice. Jak to ale poznám? Tím, že změřím tlak? Jak ten tlak změřím a kolik bych měl zhruba naměřit? ... hádám, že změřím tlak na obou zadních kolech a podle rozdílu tlaku určím, které je ucpané.
benzín patří do zapalovačů - only TDi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“