Řízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Čučan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 26.09.2011 05:22
Bydliště: Děčín

Re: Řízení

Příspěvek od Čučan »

muj nazor je vymenit to cely , taky jsem s tim mel problem a radsi jsem to vymenil cely ;) a co se tyce pristupu tak zalezi jakej mas motor , jestli mas treba 1.6 tak tam je pristup "dobrej" , rizeni drzi na ctyrech 13" a jeden sroub je taky v kloubu kterej si spojuje volant s rizenim , je to taky 13 sroub , hlavne se podivej jak to vypada aby jsi to tam potom nerval pres ten tisicihran a nezkurvil si ty zoubky ;) A co se tyce vyndavani tak si zvedni auto na spalky a lehni pod to , tak by to melo jit si myslim lehce , me to teda takhle delat nechelo takze sem vycutnul motor s prevodovkou ven a sednul si k tomu :-) aspon jsem si i dal do kupy ty servohadice......co se tyce tech hadic tak tam jsou dve ktery bych ti doporucoval poradne ocistit a nejakym sajratem nastikat ( nebo polejt brzdovou ) protoze jsou urcite orezly a jsou pomerne krehky tak aby sis je nezkurvil , jsou tam myslim 19 matky ( ale to zalezi podle roku auta ,bud tam budes mit obe stejny a nebo jednu vetsi jeste do ktery jde taky ta mala , spazne se to popisuje ) no abych nepsal kraviny tak kdyby jsi potreboval tak napis ;) zejtra na to schvalne kouknu jak by to bylo nejlehci protoze asi vyndavat motor se ti chtit nebude jako me :-D
Golf IV

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Řízení

Příspěvek od mates-vento »

Taky se chastám na výměnu, už asi pět let mi v řízení lupe a postupem času se vyměnilo všecko, kromě převodky, takže je jasná.

Akorát by mě zajímalo, jaký jsou rozdíly mezi převodkama z různejch motorů..? Mám TDi 1Z rv 96 a musim tam napasovat převodku z ABF rv 94...

Edit: Tak rozdíly jsou v podstatě jen ve výrobci, ZF (GTI) má nepatrně jinou délku spojovaček než XTR (TDi). Napasovat to šlo bez problémů, uložení i čepy seděly, včetně hadic od serva. Převodka z GTI se taky asi trochu silnější - po výměně jde skoro řídit pohledem, jak to jde lehce :)
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: Řízení

Příspěvek od v.pavel »

Mám dotaz k výměně převodky.

Dá se vyndat bez odmontování nápravnice? Myslím odšroubovat ty čtyři šrouby co jí drží na nápravnici a pak ji celou vytáhnout jakoby do boku dírou v podběhu. Půjde to tak, nebo musí nápravnice dolů? Motor 1.4 APQ.

Díky, Pavel.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Řízení

Příspěvek od 11mAjA11 »

Půjde
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: Řízení

Příspěvek od v.pavel »

To jsem chtěl slyšet, díky.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Řízení

Příspěvek od 11mAjA11 »

Trochu blbě, ale půjde, záleží jestli je tam posilovač nebo nee.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: Řízení

Příspěvek od v.pavel »

Posilovač tam je

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Řízení

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak to půjde blbě, kvůli povolování přívodů tlakového oleje, jinak nic..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“