Chci nové brzdy na G3, jaké?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Webster
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Litoměřice nebo Roudnice nebo Praha
Kontaktovat uživatele:

Chci nové brzdy na G3, jaké?

Příspěvek od Webster »

Zdárek kolegové. Potřeboval bych radu. Na jaro chci šoupnout auto do garáže a chci vyměnit komplet brzdy. Tzn, že vepředu kotouče, destičky, vzadu bubny a destičky. Jde mi o to, že jsem to nikdy nedělal. Budu to dělat s kámošem. Vybral jsem si to všechno od značky ATE. Auto mam G3 r.v.97 s ABS.

Chtěl bych, aby to vypadlo i stylově. Takže mě zajímá, když už budu mít auto na špalkách, na co se všechno kouknout a co případně i rovnou vyměnit. Nechci dělat velkou investici, ale zase nechci ušetřit, aby výsledný efekt nebyl žádný a peněženka prázdná.

Jestli teda skontolovat i ložiska kol atd......

Budu to vybírat u Autokelly, takže pokud se tam vyměňuje ještě něco jiného, než jenom destičky, kotouče a bubny, tak klidně napište co, a případně i objednací čísla. Jinak asi bych chtěl teda měnit i brzdovou kapalinu, takže jakou bych měl dle vašeho doporučení použít?

Dále na co bych si měl dát při demontáži a nandavání nových pozor a na co se případně ještě juknout.

Díkes za všechny rady a věřim, že to pomůže i spoustě dalším lidem :wink:
//

Uživatelský avatar
Johanes21
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Johanes21 »

Tak aspon 2 hod pred vymenou (odvzdusnovanim)nastriekaj na odvzdusnovaky nejaky pripravok lebo budu zazrate.Inak niekto dava aj brzdovu kvapalinu alebo wd.Predides tak zlomeniu odvzdusnovaku a zbytocnym problemom.Ked budes davat nove bubny tak jednoznacne aj nove loziska najlepsie nejake kvalitnejsie (celkom dobre su corteco)a je vhodne nastriekat bubny farbou na brzdy nebudu ti hrdzaviet a lepsie to vyzera.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

webster: např. tady 8)
http://www.vwgolf.cz/FAQDetail.asp?FAQID=" target="_blank{19B9FE9C-8F21-4635-B44D-1BCC575D2E42}

http://www.vwgolf.cz/FAQDetail.asp?FAQID=" target="_blank{D6350B8D-AF55-43F8-BA48-760969FF8BEA}

a je to i s fotkama!
z mý zkušenosti bejvá největší problém s čepama brzdiče, zarezávaj a nebo se i žvejkne ten imbus

nic na tom není
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

-Pokud bubnum nic neni (tzn. nejsou sisate ani nadmerne opotrebene, nemenil bych je...) Pakny take dle potreby. Pri montazi/demontazi vsechno dobre vycistit, prekontrolovat prachovky a tesneni
-Ve predu vycistit a promazat vodici cepy, jinak take vsechno dobre vycistit, prekontrolovat prachovky a tesneni
-Dobry napad muze byt i vymena brzdovky, pokud to uz nikdo davno nedelal a auto si hodlas nechat...

Uživatelský avatar
Webster
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Litoměřice nebo Roudnice nebo Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Webster »

No já věděl, že se tu pochodim. Super lidičky.

Upřednostňuji objednávání dílů z Autokelly, protože tam mam známého a nějaký slevy.

Jaký přípravek? Něco na rez tedy ju?

Ložiska? Jako do všech 4 kol je vyměnit? To by nemuselo být špatné? Máš nějaký link? Najdu je i u Autokelly v eshopu?

Mno, bubny jako nové budou vypadat super, nebude to škoda to hnedka přelakovat? Mam černé auto, tak asi bych to kdyžtak laknul zelenou.

To RON: Super, dikes moc, to mi hodně pomůže. Občas tam k Vám na web chodím.

Koukal jsem někde, že je tam spoutu malejch serepetiček ještě okolo, jako pérka, plíšky, táhla, lanka atd..... neni třeba i ty vyměnit? Kde se to dá sehnat?

Bubny? Mno, řekl jsem si, že když už to budu mít dole, tak to udělám komplet, ať to má nějaký celkový efekt.

Prekontrolovat prachovky a tesneni?Heh, možná budu vypadat jako blbec, ale nějak mi to nic neříká(zatím):lol:

Brzdovou kapalinu bych mohl vyměnit taky, když už to budu takhle dělat. Doporučí mi někdo konkrétní značku a hodí mi odkaz?

Jinak auto si hodlám nechat do té doby, dokavad pojede, protože ty peníze, co jsem do něj narval mi už nikdo nezaplatí.
//

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

web: no heleď jestli jsou lanovody ok, tak na co je budeš měnit? a pružinky taky! jen je stříkni bílou vazelínou! já jsem měnil současně i prasátka, sice ještě netekly, ale nezdály se mi (dával jsem ty hliníkový), no a bubny jsem jen líznul na soustruhu , natřel na černo a dal nový pakny

co se týká ložisek, tak nevím v jakým je máš stavu, já je měnil jen proto, že mám rozšiřovací podložky :D 8) a tudíž jsem si je odku...l :(

a konečně- co se týká ATE, tak je good, já sám teda upřednostňuju Brembo sport a desky Textar, ale Power disc od Ate je taky dobrá volba, z vlastní zkušenosti vím!
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

jo, jinak brzdovku až nakonec , až to trošku zajedeš...já dával Castrol response DOT 4

a prachovky kontroluj hlavně u pístku brzdiče, jestli to pod ní nesákne a není poškozená (to samý i u prachovky prasátek) a koupit se samozřejmě dají v opravné sadě...
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
kocifus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: terchova

Příspěvek od kocifus »

urcite tam daj kotuce s vnutornym chladenim

Uživatelský avatar
Webster
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Litoměřice nebo Roudnice nebo Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Webster »

Tak už mam konečně kotouče i bubny. Koupil jsem od ATE, vypadaj docela good. Jsou drážkovaný. V neděli se na to chystám, když nebude problém
//

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“