Zadní brzdové třmeny

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zadní brzdové třmeny

Příspěvek od bik3r »

V létě jsem měnil zadní třmeny za třmeny z GIV, jednak kvůli rozpadlejm prachovkám, ale hlavně kvůli zasekávání ruční brzdy v zimním období... co se nestalo, dneska ráno chci odjet do práce a pravý zadní kolo zablokovaný, přikládám to absenci pružinek na páce ruční brzdy, takže bych to potřeboval potvrdit nebo vyvrátit, že je to tim... a pak jestli nemáte někdo nějaký navíc, než se vydám někam na vrakáč, kde za to budou chtít nesmysl

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdové třmeny

Příspěvek od tom.ik »

Máš určitě praskle ty manžetky na lanovodech co jsou u třmenu,nateče ti tam voda a pak zamrzne a kolo je zablokovane ;-)
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdové třmeny

Příspěvek od bik3r »

teď koukám, že na třmenech z GIV ani žádný pružiny nejsou... takže to fakt vypadá na ty prachovky na lanovodech, navíc tomu nasvědčuje i to, že jsem s autem předtim, než jsem ho zaparkoval byl v myčce...

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: Zadní brzdové třmeny

Příspěvek od trepifajxl »

Zkontroluj ty prachovky a pružinky jdou koupit ve VW G4 ani Octavka je nemaj ptej se na pružinky ze Sharana
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdové třmeny

Příspěvek od bik3r »

trochu to oživím... po výměně lanovodů ručka bezchybně fungovala jednu zimu, letos mi začla znovu viset na jednom kole, takže jsem byl dneska pro pružinky ve VW, tak snad už bude pokoj... jedna stojí 62Kč, kódy pružinek jsou 7H0 615 296 a 7H0 615 295
GIII GTI 2.0 16V ABF

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdové třmeny

Příspěvek od bik3r »

tak zase nic, i po nasazení pružinek jsem musel dneska ráno pod auto a ručně povolit zamrzlý třmeny, takže mi asi nezbejvá nic jinýho než tu ručku v zimním období prostě nepoužívat...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdové třmeny

Příspěvek od vlastik.vitek »

Tak zkus rozebrat a vyčistit třmeny, popřípadě kup repas sadu na zadní třmeny.. Je možné že by mohla být prasknutá prachovka na pístku a pístek se zasekával. Jinak lanovody jsi měnil ještě jednou?
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdové třmeny

Příspěvek od bik3r »

ta páka ve třmenu chodí volně, tady je problém zase v lanovodech, protože s ním stačí trochu zakvedlat a ručka se uvolní, jenže me nebaví lézt furt pod auto... zkusím koupit teflonovej olej a lanovody promazat
GIII GTI 2.0 16V ABF

mkgarage
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 03.11.2010 15:59

Re: Zadní brzdové třmeny

Příspěvek od mkgarage »

nechcem zakladat novu temu tak pridam sem svoj problem,dakujem za pripadne rady: zdravim,ma niekto skusenosti s prestavbou zadnych kotucovych brzd (bubnovych) na vacsie? pripadne chladene? neskusal niekto prehodit brzdy z g4 zadne do g3? odpovede typu pocul som,cital som a podobne ma nezaujimaju,tak isto na co,preco a podobne,potrebujem riesit vacsi brzdiaci ucinok na zadok a potrebujem normalnu radu ako na to,predne tam davat nechcem,nechcem mat kvoli rucnej brzde dva strmene

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“