Čepy řízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Včelák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 10.03.2008 18:56

Čepy řízení

Příspěvek od Včelák »

Ahoj, předem se omlouvám, jsem amatér co se týká aut, proto přicházím s možná hloupým dotazem. Sjíždějí se mi na předku gumy po stranách, bylo mi řečeno, že je potřeba udělat čepy řízení. Moje otázka zní, na kolik to cca vyjde když to budou dělat v servise, nebo popřípadě, co všechno je potřeba koupit v případě, že bych si to nechal dělat uznámého. Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepy řízení

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Čep cca 300,- až 800,- dle kvality za kus,práce na půl hodiny obě strany. Pak samozřejmě na geometrii
Obrázek

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: Čepy řízení

Příspěvek od rrob »

Tak zase ja a zase otravny dotaz. Vim ze to vsichni umite a je to lehke ale ja fakt netusim jak na to tak se radsi zeptam.
Uz jste mi nekolikrat poradili a opravy se zdarili (brzdove trubicky dozadu, nejake upadle konektory, ...), tak snad se podari i tentokrat.

Jak si doma vymenit pravy cep rizeni, nedostal jsem stk, mam si mmj spravit brzdy.

Nasel jsem tady na foru krasny foto navod jak na lozisko: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=265&t=278949&" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo by mozne me nasmerovat na nekterou z tech fotek v navodu a priblizne popsat jak mam cep vymenit?
Je mozne ze je to cep na konci tyce ktery je na obrazku 3 zakryt sipkou? Takze by stacilo sundat kolo, povolit sroub na cepu a vymenit ho?

Mam VW Golf 3 1998 VARIANT (1H5) motor ABS 1.8 66kW

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Čepy řízení

Příspěvek od KOŠŤÁL »

http://www.autoopravy.eu/index.php?akce=2&id=147" onclick="window.open(this.href);return false;
Ano v tom tvým odkazu je to ten čep za šipkou.Ve směru šipky budeš mlátit velkým kladivem tak dlouho,až čep odskočí.
Obrázek

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: Čepy řízení

Příspěvek od rrob »

Diky za info, rano na to jdu.
Mmj na tvem odkazu jsem nasel i druhy problem ktery budu resit, vymenu desticek. Double diky.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“