...ABS...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

...ABS...

Příspěvek od RomeoMontek »

...tak už je to tady zase...

včera sem pospíchal do školy, tak sem jel brzdy-plyn...no a cestou se mi rozsvítilo ABS...dneska sem si jel pro oběd a zjistil sem na mokru, že ABS vůbec nefachá...a jak moc mi chybí:-)tak sem zas zvědavej co tomu je...

...mám pocit že i když svítilo v minulosti tak fachalo,ale teď ani ťuk...

no tak nejdřív v sobotu nabiju baterku,pak projedu čidla a když to nepomůže tak hurá na vag a uvidíme co zas odešlo...nebo možná celej brzdovej válec,možná ohoblovaný destičky...ví bůh...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
bubak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubak »

Tak pak napiš jak jsi dopadl řešim podobnej problém u mě zřejmě levé zadní čidlo.Nemáš náhodou tušení kolik stojí a jestli má cenu tam dávat z vrakárny :?: Díky

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

bubak píše:Tak pak napiš jak jsi dopadl řešim podobnej problém u mě zřejmě levé zadní čidlo.Nemáš náhodou tušení kolik stojí a jestli má cenu tam dávat z vrakárny :?: Díky
Z vrakárny bych nebral,páč nevíš jak dlouho vydrží...nový snímač otáček dozadu stojí origo cca 2640,-odhad, že bych ho sehnal tak za 1500-2000,. dopředu stojí : 1950, takže kdybych sháněl tak kolem 1000-1500...

A když to zadupneš ve 70, zablokneš kola nebo ne...????

No dám vědět...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ...ABS...

Příspěvek od Master »

RomeoMontek píše:...tak už je to tady zase...

včera sem pospíchal do školy, tak sem jel brzdy-plyn...no a cestou se mi rozsvítilo ABS...dneska sem si jel pro oběd a zjistil sem na mokru, že ABS vůbec nefachá...a jak moc mi chybí:-)tak sem zas zvědavej co tomu je...

...mám pocit že i když svítilo v minulosti tak fachalo,ale teď ani ťuk...

no tak nejdřív v sobotu nabiju baterku,pak projedu čidla a když to nepomůže tak hurá na vag a uvidíme co zas odešlo...nebo možná celej brzdovej válec,možná ohoblovaný destičky...ví bůh...
A neni lepsi postup, zacit tou diagnostikou? Treba si usetris zbytecnou praci... Jinak jeden z duvodu chyby ABS muze byt i nizke palubne napeti (kdyz pises o te baterce...) Rozhodne bych ale zacal diagnostikou a ridil se dle ni...

Uživatelský avatar
bubak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubak »

RomeoMontek píše:
bubak píše:Tak pak napiš jak jsi dopadl řešim podobnej problém u mě zřejmě levé zadní čidlo.Nemáš náhodou tušení kolik stojí a jestli má cenu tam dávat z vrakárny :?: Díky
Z vrakárny bych nebral,páč nevíš jak dlouho vydrží...nový snímač otáček dozadu stojí origo cca 2640,-odhad, že bych ho sehnal tak za 1500-2000,. dopředu stojí : 1950, takže kdybych sháněl tak kolem 1000-1500...

A když to zadupneš ve 70, zablokneš kola nebo ne...????

No dám vědět...
Právě že se to chová jako bez abs ale nejvíc mě štve že to neni pořád. Občas funguje a někdy zase ne :?

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: ...ABS...

Příspěvek od RomeoMontek »

Master píše:
RomeoMontek píše:...tak už je to tady zase...

včera sem pospíchal do školy, tak sem jel brzdy-plyn...no a cestou se mi rozsvítilo ABS...dneska sem si jel pro oběd a zjistil sem na mokru, že ABS vůbec nefachá...a jak moc mi chybí:-)tak sem zas zvědavej co tomu je...

...mám pocit že i když svítilo v minulosti tak fachalo,ale teď ani ťuk...

no tak nejdřív v sobotu nabiju baterku,pak projedu čidla a když to nepomůže tak hurá na vag a uvidíme co zas odešlo...nebo možná celej brzdovej válec,možná ohoblovaný destičky...ví bůh...
A neni lepsi postup, zacit tou diagnostikou? Treba si usetris zbytecnou praci... Jinak jeden z duvodu chyby ABS muze byt i nizke palubne napeti (kdyz pises o te baterce...) Rozhodne bych ale zacal diagnostikou a ridil se dle ni...
Už sem v min byl na diagnostice a měl chyba sporadická-slabé napětí(mám pocit, že baterka je v píči nebo že blbě dobíjím,možná volnej řemen, vše změřím o víkendu..)
takže doufám,že s napětím bude něco v nepořádku...když je napětí pod 10V tak ABS nefachá...

...pojistka je v pohodě...

navíc budu měnit výfuk a i destičky a kladku jenž napíná klínovej řemen drážkovanej...tak to není až tak mimo oblast,které se budu věnovat...

Každopádně máš pravdu,bývá to nejčastěji čím píšeš a proto dík za radu!!!!!!
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

bubak píše:
RomeoMontek píše: Z vrakárny bych nebral,páč nevíš jak dlouho vydrží...nový snímač otáček dozadu stojí origo cca 2640,-odhad, že bych ho sehnal tak za 1500-2000,. dopředu stojí : 1950, takže kdybych sháněl tak kolem 1000-1500...

A když to zadupneš ve 70, zablokneš kola nebo ne...????

No dám vědět...
Právě že se to chová jako bez abs ale nejvíc mě štve že to neni pořád. Občas funguje a někdy zase ne :?
Byl si na diagnostice?
Pokud se ti po nastartování rozsvítí a časem zhasne, tak to znamená, že na začátku bylo napští v baterii slabé a pak stouplo a OK. postup opravy:
1)Zkontroluj napětí baterky a pokud je pod 10V dobij jí. (Hodnota během startování nesmí být nižší než 8V, a pokud se to pak ustálý po nastartování pod cca9V je buď vadná nebo hodně vybitá! jinak pokud odpojíš baterku tak po cca2h změř napětí, pokud je 12,5 nebo o něco víc tak je OK.
2)Zkontroluj pevnost svorek a jejich bezvadný kontakt na baterii
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
bubak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubak »

RomeoMontek píše:
bubak píše: Právě že se to chová jako bez abs ale nejvíc mě štve že to neni pořád. Občas funguje a někdy zase ne :?[/quote

Byl si na diagnostice?
Pokud se ti po nastartování rozsvítí a časem zhasne, tak to znamená, že na začátku bylo napští v baterii slabé a pak stouplo a OK. postup opravy:
1)Zkontroluj napětí baterky a pokud je pod 10V dobij jí. (Hodnota během startování nesmí být nižší než 8V, a pokud se to pak ustálý po nastartování pod cca9V je buď vadná nebo hodně vybitá! jinak pokud odpojíš baterku tak po cca2h změř napětí, pokud je 12,5 nebo o něco víc tak je OK.
2)Zkontroluj pevnost svorek a jejich bezvadný kontakt na baterii
Tak jak Romeo jak jsi dopadl povedlo se ? Na diagnostiku jsem si zajel a ukázalo to levé zadní čidlo.

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

jedu po dálnici směrem k místo, kde sem to měl opravovat a najednou kontrolka zhasla, pak sem vyměnil výfuck,nákou kladku,řemen k servu, destičky...no vše nasadil nastartuju a ABS nesvítí. Změřím baterku..12,1, při startru nešla pod 10V, altík dobíjí 14,5 konstantně, při zapnutí dálek,topení, rádia,vyhřívání 14,2 takže úplně naprosto vše OK. Blížím se k Praze, přibržďuju na kruháku a najednou blik:-) a opět svítí..jenže nemám voltmetr,tak si to nezměřím:-((( Ale protože mi nesvítí oko v baterce tak výrazně jako v sobotu vidím závadu někde tam.....

Diagnostika vidím na levé přední čidlo chyba sporadická : slabé napětí...

..no asi si koupím voltmetr,dám do auta a počkám až se kontrolka rozsvítí a pak si zastavím vylezu a přeměřím:-)...

Jo zadní levé, to nové stojí docela dost:-(( kod by to mělo mít 1H0 927 807D (vzadu sou obě čidla stejný podle ETKY),jmenuje se to snímač otáček a cena etka je 2640, tak kdybys chtěl zeženu ti ho uplně jinou cenu,odhad je kolem (1400-1800odhad!)

A dia ti psala, že máš čidlo v hajzlu nebo taky slabý napětí???
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

Ale jinak když se podíváš na mé hodnocení,mám -1, takže sem asi člověk, jenž tomu vůbec nerozumí a není spolehlivej, tak si to přeber:-))))

Vivat hodnocení, jenž je úplně na pytel a další zbytečná kravinak navrch...!!!
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od selkie »

Napis Peginovi...prodaval tady ABS, tak snad jeste cidlo mit bude...
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
bubak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubak »

Třeba to změnim :D každopádně díky a já se když tak ozvu šetřim na brzdy a na gumy tak musí čidlo počkat :D

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

selkie píše:Napis Peginovi...prodaval tady ABS, tak snad jeste cidlo mit bude...
Tak sem ti dal 1 bod a povýšil tě z -1 na Nulu :lol:
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomeoMontek »

bubak píše:Třeba to změnim :D každopádně díky a já se když tak ozvu šetřim na brzdy a na gumy tak musí čidlo počkat :D
Díky!
Brzdy umím(kamoš umí:-) ) taky pěkně origo! Dej pak vědět Desky dopředu origo 3200, cena pro mě 1600 apod...takže cca polovina než jinde a žádnej měkej šajz!

Gumy jestli chceš super,tak teď na http://www.pneunet.cz" target="_blank maj Michelin 195/50/15 za 1555/ks - super cena, bohužel já teď na ně nemám...:-((((
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
bubak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubak »

RomeoMontek píše:
bubak píše:Třeba to změnim :D každopádně díky a já se když tak ozvu šetřim na brzdy a na gumy tak musí čidlo počkat :D
Díky!
Brzdy umím(kamoš umí:-) ) taky pěkně origo! Dej pak vědět Desky dopředu origo 3200, cena pro mě 1600 apod...takže cca polovina než jinde a žádnej měkej šajz!

Gumy jestli chceš super,tak teď na http://www.pneunet.cz" target="_blank maj Michelin 195/50/15 za 1555/ks - super cena, bohužel já teď na ně nemám...:-((((
Tak na ty taky nemám ale já stejně chci 205/50/15 už jsem mluvil i s giem ale pak přišly ty brzdy. Mymochodem co máš na autě za kotouče ?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“