Brzdy problem

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Brzdy problem

Příspěvek od vlado742 »

Od dnes mam taky problem z brzdami:
Zabrzdim (šľapnem na pedal) nič nič a až potom začne brzdiť ako keby z oneskorením. a sem tam sa stane že pedal ide dosť k podlahe. (Kvapaliny v nadržke je dostatok, okolo kolies sucho, únik kvapaliny nie viditeľný)

Problem2. Niekedy aj pri jemnom zabrzdení, ked sa viac zošlapne pedal alebo pri pomalej jazde citim na brzdovom pedali take divné vibracie z ničoho nič ako ked začne pracovať ABS. A robi to aj pri uplne pomalej jazde ked auto vôbec nebrzdi. Po viasnasobnom preľapnutí brzdy to na chviľku prestane a po chviľke jazdy je to zase... Alebo po kratkej jazde bez brzdenia.
Nechapem čo sa deje...
Viete poradiť...

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy problem

Příspěvek od vlado742 »

Dnes k tomu všetkemu začala svietiť kontrolka ABS, po obede diagnostika a som zvedavy čo odišlo...

Uživatelský avatar
Hmotak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 01.11.2009 21:45
Bydliště: Třešť

Re: Brzdy problem

Příspěvek od Hmotak »

začal bych ovzdušněním
VW Golf III TDI oem+ #LP3G
ex: VW Golf III TDI gt2052v,race 520,12mm,fmic - 202hp
ex: VW Golf III JOKER
ex: VW Golf II GTD
ex: VW Golf II 1.6

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy problem

Příspěvek od vlado742 »

Vyriešene. Pred nedavnom som bol v servise meniť manžety na klboch a neviem čo tam robili, ale mal som uplne uvoľnené ložisko na ľavej prednej strane. A tym padom mi lietalo kolesao hore dole. Dobre že som ho nestratil. A ako koleso lieta tak sa vzdalovalo aj od snimača abs a tym padom to robilo problemi ale nechapem prečo až taky že to nebrzdilo ... Ale už je to OK.

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Brzdy problem

Příspěvek od mates-vento »

...bo snímač přestával mít signál o točícím se kole, takže jednotka usoudila, že jde kolo do šmejru a tím pádem zvlonila brždění. To je radost takovej servis :)
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy problem

Příspěvek od vlado742 »

Nj a hlavne že treba za neho platit :D A ked som videl ako su tam tie snimače nakablikovane išl ma urvať , inimalne na 2X sus pajane kabliky k snimačom :D Niekto sa v tom vyžival asi. Zistil som že jeden snimač ABS je prasknuty ale zatial drži noo... Aka zančka snimačov je dobra ??? Aby niečo vydržali

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: Brzdy problem

Příspěvek od tomas120 »

Ahoj chlapici,mam G3ku a ted mi zacala svitit kontrolka ABS,kdyz to necham nekde napichnout zjisti mi co je za zavadu?treba muze byt snimac v haji nebo co?dekuji za radu,jinak neni problem brzdi to v poho a jedna se o G3 variant yachting 1.6 74kw

Uživatelský avatar
Hmotak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 01.11.2009 21:45
Bydliště: Třešť

Re: Brzdy problem

Příspěvek od Hmotak »

tomas120 píše:Ahoj chlapici,mam G3ku a ted mi zacala svitit kontrolka ABS,kdyz to necham nekde napichnout zjisti mi co je za zavadu?treba muze byt snimac v haji nebo co?dekuji za radu,jinak neni problem brzdi to v poho a jedna se o G3 variant yachting 1.6 74kw
Ano diagnostika ti řekne jestli je v haji nějaký snímač nebo pumpa
VW Golf III TDI oem+ #LP3G
ex: VW Golf III TDI gt2052v,race 520,12mm,fmic - 202hp
ex: VW Golf III JOKER
ex: VW Golf II GTD
ex: VW Golf II 1.6

Otass
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 04.12.2010 12:49

Re: Brzdy problem

Příspěvek od Otass »

Svítí mi kontrolka ABS, diagnostika píše vadnou pumpu.
Moje otázka zní: Když koupím jednotku z vrakáče, lze ji vyzkoušet tak, že ji napojím na konektor nebo se musí celkově zabudovat?
VW Golf III 1.6 AEE 55kw

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“