Tlumič v háji :-(

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Tlumič v háji :-(

Příspěvek od Tomigo »

Tak jsem při cestě domů trefil docela velkou a hluboukou díru na silnici. Byla to fakt docela prda,až mě vylítla vůně z mřížky topení 8O . No a po chvíli se autí začalo dunět a celý jakoby vybrovalo a klepalo se. No byl jsem rád, že jsem dojel v pohodě domů. Tak jsem to zvednul a koukám, že mám v pr..eli tlumič (viz foto) :( . Když jsem tam zašátral rukou,tak z toho vypadly takový tři kroužky (viz foto). Horní uložení pod kapotou je v pořádku.
Myslíte, že je to opravitelný nebo nutná výměna?
A dají se kdyžtak koupit pouze přední tlumiče?(sportovní).
Díky za rady.
Přílohy
asi to má za sebou...
asi to má za sebou...
Fotografie(033).jpg (33.91 KiB) Zobrazeno 1720 x
Tohle jsem z toho vytáhl.
Tohle jsem z toho vytáhl.
Fotografie(032).jpg (39.5 KiB) Zobrazeno 1720 x
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Uživatelský avatar
Tunmaster
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Louny

Re: Tlumič v háji :-(

Příspěvek od Tunmaster »

Tomigo píše:Tak jsem při cestě domů trefil docela velkou a hluboukou díru na silnici. Byla to fakt docela prda,až mě vylítla vůně z mřížky topení 8O . No a po chvíli se autí začalo dunět a celý jakoby vybrovalo a klepalo se. No byl jsem rád, že jsem dojel v pohodě domů. Tak jsem to zvednul a koukám, že mám v pr..eli tlumič (viz foto) :( . Když jsem tam zašátral rukou,tak z toho vypadly takový tři kroužky (viz foto). Horní uložení pod kapotou je v pořádku.
Myslíte, že je to opravitelný nebo nutná výměna?
A dají se kdyžtak koupit pouze přední tlumiče?(sportovní).
Díky za rady.
Podle té fotky soudím, že se jedná o dorazy. Dá se to normálně koupit. Ty co ti ale vypadli nevypadaj jako originál,

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davwe »

kazdopadne to ze vypadly dorazy neresi to, proc to dunelo a vibrovalo

Uživatelský avatar
Tunmaster
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Louny

Re: Tlumič v háji :-(

Příspěvek od Tunmaster »

Tomigo píše:Tak jsem při cestě domů trefil docela velkou a hluboukou díru na silnici. Byla to fakt docela prda,až mě vylítla vůně z mřížky topení 8O . No a po chvíli se autí začalo dunět a celý jakoby vybrovalo a klepalo se. No byl jsem rád, že jsem dojel v pohodě domů. Tak jsem to zvednul a koukám, že mám v pr..eli tlumič (viz foto) :( . Když jsem tam zašátral rukou,tak z toho vypadly takový tři kroužky (viz foto). Horní uložení pod kapotou je v pořádku.
Myslíte, že je to opravitelný nebo nutná výměna?
A dají se kdyžtak koupit pouze přední tlumiče?(sportovní).
Díky za rady.
Jak je na tom disk?

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumič v háji :-(

Příspěvek od Davwe »

Tunmaster píše:
Tomigo píše:Tak jsem při cestě domů trefil docela velkou a hluboukou díru na silnici. Byla to fakt docela prda,až mě vylítla vůně z mřížky topení 8O . No a po chvíli se autí začalo dunět a celý jakoby vybrovalo a klepalo se. No byl jsem rád, že jsem dojel v pohodě domů. Tak jsem to zvednul a koukám, že mám v pr..eli tlumič (viz foto) :( . Když jsem tam zašátral rukou,tak z toho vypadly takový tři kroužky (viz foto). Horní uložení pod kapotou je v pořádku.
Myslíte, že je to opravitelný nebo nutná výměna?
A dají se kdyžtak koupit pouze přední tlumiče?(sportovní).
Díky za rady.
Jak je na tom disk?
to by vysvetlovalo vibrace... a to duneni by mohlo bejt lozisko...

Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Re: Tlumič v háji :-(

Příspěvek od Tomigo »

Davwe píše:
Tunmaster píše:
Jak je na tom disk?
to by vysvetlovalo vibrace... a to duneni by mohlo bejt lozisko...
Mno ložisko mě napadlo už když jsem s tím jel domu. Mám tam ALU a zdá se,že to přežilo v pohodě.To vybrování jsem cítil spíš od podlahy a z plynovýho pedálu. Volant byl v klidu. A zajímavý je, že vždy při brždění se autí najednou chovalo úplně v pořádku.
Takže když bych do tlumiče vrátil ty dorazy
(popř. dal nový dorazy), tak by tlumič mohl být zase v pořádku?
A mohlo se takhle jednou ránou zničit ložisko?
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumič v háji :-(

Příspěvek od Davwe »

Tomigo píše:
Davwe píše:to by vysvetlovalo vibrace... a to duneni by mohlo bejt lozisko...
Mno ložisko mě napadlo už když jsem s tím jel domu. Mám tam ALU a zdá se,že to přežilo v pohodě.To vybrování jsem cítil spíš od podlahy a z plynovýho pedálu. Volant byl v klidu. A zajímavý je, že vždy při brždění se autí najednou chovalo úplně v pořádku.
Takže když bych do tlumiče vrátil ty dorazy
(popř. dal nový dorazy), tak by tlumič mohl být zase v pořádku?
A mohlo se takhle jednou ránou zničit ložisko?
no to musis zjistit jestli ten tlumic vytekl, nebo jestli je KO(jestli tam mas plynovy, tak ty nevytecou)... a to lozisko mohlo odejit jednou ranou

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Příspěvek od jhn »

nechci tě ztrašit ale já bych typnul že by mohl bejt hliník v pr... podle toho dunění. Zkus tam dát nějakej plecháč nebo rezervu a projet to. Jestli to přestane tak máš jasno a jestli né tak můžeš hledat dál. Je možný že se stalo něco jen s pneumatikou a hliník bude ok.
Ale každopádně bych to vyzkoušel tak jak píšu, protože to máš za 5 minut vyměněný a pak můžeš spekulovat případně dál.
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Dadann
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dadann »

Taky bych sazel na hlinik...nemusi to byt ani videt-zvlast na aute
Slevy na kompletní sortiment Liqui Moly a Mann filter http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=1 ... 9#p1446439" onclick="window.open(this.href);return false;

CULT STYLE?...O.K. BIATCH
DnB a Jungle society...

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajice »

a nebo to bude kulovej cep urvanej delalo mi tohle u skodovky vlitl jsem do diry a kolo zacalo nesmyslne vibrovat hamtnul jsem na brzdu kolo se ustalilo a jelo se dal v klidu ale jakakoliv nerovnost a kolo zacalo zas vibrovat temer lomcovat s celym autem ... ale je fakt ze to muze bejt neco jineho skodovka mela lichobeznikovou napravu a golf ma rovnobeznikovou
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Příspěvek od Tomigo »

Tak díky moc za rady. Už jsem objednanej do servisu,tak uvidím, jak to dopadne. Tlumič nevytekl a ALU je v pořádku (naštěstí).
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“