Sjíždění vnitřků kol

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
P4V3LS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 03.11.2012 10:14
Bydliště: Trutnovsko, Náchodsko

Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od P4V3LS »

Doufám, že zas nehledám špatně, ale nic jsem tu nenašel. Sjíždějí se mi vnitřky kol, jak vpředu, tak vzadu. Na nastavení odklonu vpředu jsem již přišel, ale lze vůbec něco udělat se zadkem? Díky.
VW Vento 1.9 TDi, 66kW, *1994

Uživatelský avatar
P4V3LS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 03.11.2012 10:14
Bydliště: Trutnovsko, Náchodsko

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od P4V3LS »

Nikdo nic? Měl jsem tam 195/50 R15, přední koal jsem měl na vnitřku už na drátech, zadky už byly na vnitřku bez vzorku, na vnějšku cca 2 mm.
VW Vento 1.9 TDi, 66kW, *1994

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od 11mAjA11 »

A což takhle zajet na Geometrii , aby se zjistilo co je špatné????
To jako vrtáš do odklonů jen tak baj voko jo?

Pokud rozvrtáš odklon, tak tím i sbíhavost, takže se pak nediv že ti to liská gumy..

Se zadní nápravnicí toho moc vymyslet nejde, možná úhel osy ( 4 STOPÉ VOZIDLO ) ale to bude docela boj..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Podvozek je standart? Jinak viz mája
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od 11mAjA11 »

Podle mě nebude, bude tam něco sníženého, proto se rozmrdaly odklony..
Atd atd...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
P4V3LS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 03.11.2012 10:14
Bydliště: Trutnovsko, Náchodsko

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od P4V3LS »

Ano, je to trochu snížené, ale jak, to vám nepovím, já jsem to nedělal. Nakonec jsem měl auto dnes na zvedáku a vzadu to dělají ložiska, zkusím je dotáhnout, popř. vyměnit. Na předku jsem kromě vůle čepu řízení nic neobvyklého nenašel, tam to bude asi jen o seřízení. Na geometrii sjedu hned, jak tohle udělám a přivezu si jiný pláště. Pak se ozvu, zatím díky.
VW Vento 1.9 TDi, 66kW, *1994

Uživatelský avatar
Řízek
Profík
Profík
Příspěvky: 976
Registrován: 04.06.2009 11:35
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od Řízek »

Zadní silentbloky na nápravě... Sjížídí se vnitřky. A záleží jak byla dobrá geometri,protože dle zadních kol se nastavuje předek - u starších geometriích

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jakej mají silentbloky vliv na sjíždění vnitřků?
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od 11mAjA11 »

Na zadní nápravnici to malinko problém dělat může + když k tomu přidáš vyklochtané ložiska a "snížený" podvozek, problém je na světě..
Ale když majitel myslí že trochu vůle na čepech řízeníje OK tak to asi taky není košér když lepší čep stojí cca.200,- tak je vyměním oba a zajedu na geo. ..

Jako mi neříkej že jezdím tak že orvu gumy na dráty to přeci není normální, buďto to bylo pěkně bouchnuté nebo bývalý majitel po "sportovní" ůpravě se vybodnul na seřízení a celkově na stav podvozku..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od mates-vento »

Na varošoj mám vzadu silentbloky nápravy urvaný (při zastavení je i cejtit zhoupnutí a na hrbolech nad 90 uskakuje), podvozek sníženej na můj vkus až moc (guma na úrovni hrany lemů) a nic se kupodivu nesjíždí... Ale ostatní věci jsou v pořádku a geoška udělaná, to je takovej základ.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od KOŠŤÁL »

že by Áčka?
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od 11mAjA11 »

Podle mě trefa..
Teď otázka jakým způsobem, jestli přetěžováním, havárií -trefením díry nebo čehokoli ( ohnuté čepy nábojky ) + to snížení..
Chtělo by to foto podvozkové části vozu...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Řízek
Profík
Profík
Příspěvky: 976
Registrován: 04.06.2009 11:35
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od Řízek »

jak bylo psáno,unavený silentbloky s kombinací ložisek a jsou kola "rozvalená" a tím pádem se sjíždí hrany gum a na starších geo se dává laser na zadní kolo a srovnává se tak přední... Díky tomu by mohl být špatně seřízen předek. ve výsledku je to možná řádově jen stupeň,nebo i jen minut,ale pokud auto jezdí denně a hodně,tak to udělá dost na gumách

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od v.pavel »

Dovolím si oživit tohle téma.
Na Ventíkovi se mi vepředu sjíždí vnitřky gum. Už od doby co jsem ho koupil (cca 7 let).Geometrii už jsem dělal nekolikrát. U různých mechaniků a ty gumy se sjíždjí pořád. Každý z těch co mi to dělal říkal že u těhle aut (hlavně v naftě) je to normální a že je to dáno koncepcí nápravy. Je pravda že je vidět dost GIII, Pasatů, ... které mají ty vnitřky sjeté, ale na druhou stranu i takové které ne (znám i několik vent se stejnou motorizací jako já a těm se to neděje a pak znám jednu GIII která má ten stejný problém jako já). Co si o tom myslíte, je to opravdu vlastnost těchto aut?

P.S podotýkám že na autě je vše ostatní vyměněné, čepy, silentbloky atd.

lukasn7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 14.11.2010 11:12

Re: Sjíždění vnitřků kol

Příspěvek od lukasn7 »

mám stejnej problém na G3 variant a když sem byl u mechanika tak mi povídal že je to tim že sou krátký pružiny tím jak sou starý tak sou unavený a tím pádem mi to jezdí po tý vnitřní hraně prej dát nový pera a měl by bejt klid

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“