loupani pri rejdu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

loupani pri rejdu

Příspěvek od statix12 »

zdravim .... mam mensi problém ... když dam pnej rejjd na levo a v zapeti vracim v pravo něco mi loupne u spolujezdce ale je mozny ze se to prenasi ..... jde to od spodu ... jako první sem menil ulozeni tlumicu .... s loziskama ... bezezmeny pak sem dal novi spodni cepy taky nic ....silend bloky v ramenou .... obe poloosy .. i s kinetakama .... silend bloky motoru .... v predu i u převodovky ten u spolujezdce byl oki ...muze mit NA TO VLIV POSAZENI MOTORU ??nebo ja uz nevim ... cepy rizeni nemaj valk ... to sami a tcky rizeni .... muze to delat tlumic??? jinak auto jede normalne az na ten zvuk .... budu raz za kazdou radu

Uživatelský avatar
popy77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 07.04.2010 19:11
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od popy77 »

mě něco podobnýho dělala tyčka stabilizátoru
VW Golf III AHU CL variant ex
BMW 325 tds touring
škoda octavia tdi L&K ex
VW Golf III 1,9 1Z variant ex
VW Vento AFN ex
VW Golf AHU Joker
VW Golf III 1,9 GT AFN variant v palbě

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od statix12 »

jo sem zapomel nemam stabik

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od mates-vento »

Asi mám to samý, cca 5 let co vento mám :mrgreen: Už jsem to řešil v jinym tématu a nic jsem nevyřešil. Postupem času se měnily následující věci:
- spodní čepy
- tyčky a uložení stabiku
- celý ramena
- pružiny, tlumiče a horní uložení i vícekrát
- poloosy původní, ale všechny klouby nový
- převodka řízení, čepy řízení nový
- celej motor, jeden silent (ten levnej) dávanej novej

Vždycky po geometrii nebo třeba výměně čepů se to jakoby zlepší, ale do dvou týdnů je to zpět.
Pokud stabik nemáš a taky ti to loupe, tak si mi zkazil jednu možnost, o který jsem v poslední době uvažoval :D

Mě už nenapadá nic jinýho, než převodovka, tak čekám, jestli se rozsype, nebo co jako. Nicméně za těch pět let se to nijak výrazně nezhoršilo.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od statix12 »

no znamej mi rikal ze to muze delat kloubek na rizeni .... nebo valk na hrebenu :) resil sem to i se sousedem ... ma oktu a uplne to sami ... rikam ze takhle jezdi taky tak dva roky a porad nic

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od mates-vento »

Hmm, kloubek řízení... Mě to teda přijde jako dutej zvuk spíš až z motorovýho prostoru, ale až zas budu sundávat palubku, tak bych mohl zkusit vyměnit celou volantovku. Převodku jsem měnil z auta, který jezdilo a bylo bez problému, čepy řízení se daly nový, takže ta musí bejt OK.
Dneska mě taky napadlo, že jsem ještě vepředu neměnil ložiska, ale ty by se za 5 let dávno rozsypaly.
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

solo19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.11.2011 18:43

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od solo19 »

mám stejný problém.Vyměnil jsem ramena,všechny čepy,tlumiče,uložení no prostě vše.Bylo to v pořádku.Pak jsem vyměnil ložiska a od tý doby to dělá.
golf III variant 1.9Tdi,mazda 121 DB2 53kw,fiat 126p ELX,fiat 600 E atd............

Uživatelský avatar
popy77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 07.04.2010 19:11
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od popy77 »

solo19 píše:mám stejný problém.Vyměnil jsem ramena,všechny čepy,tlumiče,uložení no prostě vše.Bylo to v pořádku.Pak jsem vyměnil ložiska a od tý doby to dělá.
ložisko? jedině že by bylo špatně zajištěny segrovkou, ale ani tak by se nemělo hnout ne_?
VW Golf III AHU CL variant ex
BMW 325 tds touring
škoda octavia tdi L&K ex
VW Golf III 1,9 1Z variant ex
VW Vento AFN ex
VW Golf AHU Joker
VW Golf III 1,9 GT AFN variant v palbě

Uživatelský avatar
popy77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 07.04.2010 19:11
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od popy77 »

jediné co mě ještě napadá je poloosa, bud u ložiska nedotažená nebo vůle v kloubu
VW Golf III AHU CL variant ex
BMW 325 tds touring
škoda octavia tdi L&K ex
VW Golf III 1,9 1Z variant ex
VW Vento AFN ex
VW Golf AHU Joker
VW Golf III 1,9 GT AFN variant v palbě

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od mates-vento »

Nedotažený poloose v mym případě nevěřim, ledaže by si to nějak špatně sedlo kvůli bordelu, ale stejně bych to neviděl. Klouby jedině kdyby to byly starline, ty se rozpadaj už v krabičce. Vnější jsou jen naražený, tam s tim šlověk nic neudělá, tak možná na vnitřích, že by to souviselo s těma rádoby pružnejma podložkama. Je fakt že při výměně jsem musel vrátit jednu původní (očividně vymáčkou), bo v jedný sadě na tu podložku zapomněli udělat zuby :)
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: loupani pri rejdu

Příspěvek od statix12 »

hm musim rict ... ze po vymene cehokolic cepu a tak to vždycky ustane ale .... par dno a zas to dela ....

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“