Štelovák od TA Technix

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
P4V3LS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 03.11.2012 10:14
Bydliště: Trutnovsko, Náchodsko

Štelovák od TA Technix

Příspěvek od P4V3LS »

Zdravím, hodil jsem Venťase na štelovák od TA a mám menší problém s předkem. Resp. nevím, jestli jsem neudělal chybu při skládání. Nejdříve jsem jen ze starého použil horní uložení, ale při spuštění auta na zem mi hrozně vyčníval klobouk, takže jsem to znovu hodil dolu a použil jsem ze starého tlumiče ještě misku na pružiny (udělal jsem blbost?). Teďka už je vylezlý jen jeden, čím by to mohlo být? Mohl by být prostě už jen vymačkaný? Žádné bouchání neslyším, ale ještě je problém s bržděním. Když na to šlápnu, tak jako kdyby kola stála a auto se ještě kus hnulo. Je to možný a nebo jde jen o zvyk? Prostě jako kdyby tlumič byl v horním uložení jako kyvadlo.

Díyk za rady.
VW Vento 1.9 TDi, 66kW, *1994

Uživatelský avatar
P4V3LS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 03.11.2012 10:14
Bydliště: Trutnovsko, Náchodsko

Re: Štelovák od TA Technix

Příspěvek od P4V3LS »

Nikdo nic? Zajímá mě hlavně to, jestli jsem udělal blbost s tím, že jsem na tu hliníkovou misku od tlumiče dal ještě misku z origo tlumiče. Pač když jsem jí tam nedal, tak jsem měl klobouk hrozně vylezlej nad podběhem, když jí tam dám, klobouk krásně zároveň s podběhem.
VW Vento 1.9 TDi, 66kW, *1994

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Štelovák od TA Technix

Příspěvek od VWshop.cz »

Trochu se v tom co píšeš ztrácim.

Horní uložení musíš dát ze sériového. Zkus z těch odkazů dole popsat co myslíš.

Takto vypadá starší typ:
Horní uložení VW Golf 3 -> staré

Takto vypadá novější typ:
Horní uložení VW Golf 3 - nové
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
P4V3LS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 03.11.2012 10:14
Bydliště: Trutnovsko, Náchodsko

Re: Štelovák od TA Technix

Příspěvek od P4V3LS »

Mám to starší provedení. Jaké provedení mám teda koupit, aby mi to sedělo k těm novejm tlumičům?

Ztrácím se i já sám v tom co jsem napsal, nevím, jak jinak to popsat. Prostě jsem kromě horního uložení tlumiče použil i horní misku pružiny, takovej ten klobouček plechovej, protože když jsem ho tam nedal, tlumič mi lezl hrozně nahoru, klobouk byl tak 2 cm nad podběhem.
VW Vento 1.9 TDi, 66kW, *1994

Uživatelský avatar
andre911
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 26.10.2008 16:51

Re: Štelovák od TA Technix

Příspěvek od andre911 »

Mám na autě namontovaný "nějaký" štelovák a protože jsou už dva tlumiče k.o., tak je čas na změnu... Také mi bylo řečeno mechanikem, že mám naprd to uložení předních tlumičů, leze to nad hrncema asi tak ty dva cm, co popisujete. Takže otázka zní : když si koupím TA (s modrými pružinami) a k tomu dvě přední a dvě zadní patřičná uložení, tak to tam sedne jak zadek na porcelán a nebude nikde nic přečnívat, vyklat se v uložení, tudíž z toho nepolezou žádné zbytečné pazvuky a já budu blahem bez sebe? Děkuji za případné rady, co vše udělat pro maximální úspěch akce :mrgreen:
CS - Cult Society
MK3 GTI 2.0i 16V 110kW ABF
Mehr dB als PS! :-)

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Štelovák od TA Technix

Příspěvek od VWshop.cz »

Přesně jak píšeš, když vezmeš tento Stavitelný podvozek na VW Golf III a k němu náhrady za tvé vymačkané horní uložení, tak to bude fungovat a nebude to vydávat žádné pazvuky. Na podvozky jsou normálně 2 roční záruky.

Pozor jen na horní uložení, aby jsi vzal to správné:
Nový typ: horní uožení na VW Golf III přední
Starý typ: horní uložení na VW Golf III přední
U zadku není co zkazit: horní uložení na VW Golf 3 zadní
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“