Ložiska / mazivo / vůle

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
mafil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 09.06.2008 23:42
Bydliště: CZ

Ložiska / mazivo / vůle

Příspěvek od mafil »

Ahoj.
Cca dva měsíce zpět jsem měnil na méí GIII ložiska na zadních kolech. Jelikož po ruce nebyl jiný mazací tuk, dal jsem tam Mogul LV2M.
http://eshop.paramo.cz/produkty/Katalog ... tu=V591321" onclick="window.open(this.href);return false;

Od té doby ložiska každé dva týdny dotahuji, dotáhnu (dle návodu) a za pár dní je to zase volný. Neví někdo čím by to mohlo být? Někdo mi říká, že mazivo je tam špatné, mělo by být prý jiné... Pokud je špatné, co za mazivo použít (po vytření strého)?

Díky za radu.

vocas
Pilot
Pilot
Příspěvky: 810
Registrován: 14.08.2010 15:54
Bydliště: HazloVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska / mazivo / vůle

Příspěvek od vocas »

maš tam správně danou tu aretaci se závlačkou pro tu matici ?
Koupím:

ovladač el střechy cabrio

Uživatelský avatar
patrik007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.12.2013 22:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska / mazivo / vůle

Příspěvek od patrik007 »

zdar chlapi, na kolik se má tak utahovat matice na bubnech vzádu? já je utahl tak aby nebyla vůle a pak pootočil ještě asi o 10cm na konci 30cm ráčny. otáčet jdou v pohodě, ale ne zas tak lehce. je to tak správně?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Golf III 1.9 D 1997 motor TDI 1Z

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska / mazivo / vůle

Příspěvek od bik3r »

mafil píše:Ahoj.
Cca dva měsíce zpět jsem měnil na méí GIII ložiska na zadních kolech. Jelikož po ruce nebyl jiný mazací tuk, dal jsem tam Mogul LV2M.
http://eshop.paramo.cz/produkty/Katalog ... tu=V591321" onclick="window.open(this.href);return false;

Od té doby ložiska každé dva týdny dotahuji, dotáhnu (dle návodu) a za pár dní je to zase volný. Neví někdo čím by to mohlo být? Někdo mi říká, že mazivo je tam špatné, mělo by být prý jiné... Pokud je špatné, co za mazivo použít (po vytření strého)?

Díky za radu.
to vypadá, že jsou už vymačkaný náboje na kterých to celý drží... mám tam taky malou vůli, když vezmu za kolo, tak je to cejtit... jezdím s tím už cca rok a kromě tý malý vůle se s tim nic neděje, ještě jsem se nedokopal k tomu to začít řešit :oops:
patrik007 píše:zdar chlapi, na kolik se má tak utahovat matice na bubnech vzádu? já je utahl tak aby nebyla vůle a pak pootočil ještě asi o 10cm na konci 30cm ráčny. otáčet jdou v pohodě, ale ne zas tak lehce. je to tak správně?
dotahuje se tak, aby nebyla vůle a zároveň šlo šroubovákem hejbat tou podložkou pod matkou... stáhni si knížku "Jak na to" nebo si tu najdi návod, řešilo se to tu už hodněkrát...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“