jízda po štěrku a mlácení/drhnutí

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

jízda po štěrku a mlácení/drhnutí

Příspěvek od Vecernicek »

:( chtěl bych se zeptat, jedu normálně po rovným asfaltu, 100kmh, když táhne motor všechno jakž takž v pořádku, když vyřadím, chvilku auto jede normálně dál, ale jak rychlost klesá k 80kmh začne se auto divně třepat. Předměty jakoby poskakovali nahoru dolů o 0,5cm jako bych jel po štěrku ale s velmi velkou frekvencí třepotání(až mihotaní). Když pak rychlost dál klesá tak mezi 80-40kmh jde slyšet takové dunění, které v nizkých rychlostej jde rozpoznat jakoby něco o sebe drhlo nározově jako jednou za jednu otočku kola. když jemně šlápnu na brzdu a jen lehounce přibržďuju tak se to zhorší.

Problém je že při výměně motoru, byly polosy dole, měnil jsem ložiska na předních kolech, takže těhlice byla dole, všechno bylo rozdělaný. Dělalo to před tím a dělá to i teď, bohužel nikde zvenčí žádnej náznak toho že by o sebe něco drhlo, že by třeba kotouč brousil těhlici, nebo polosa rameno, prostě všechno normální.

Chtěl jsem se jen zepatat jestli se s tím někdo už nesetkal. protože mě nic nenapadá. Vepředu je jen kotouč, těhlice a homokiněťák a ty mají sice vůli ale fakt malou, je možný aby to dělali polosy? Je možný že by kotouč začal házet? Díky za nápady čím by to mohlo být. Je to taková záhada... hodná guru VW, protože čert a zababa by to věděli hned co s tím je.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: jízda po štěrku a mlácení/drhnutí

Příspěvek od 11mAjA11 »

Mění se frekvence a intenzita když dáš letní / zimní gumy ?

Ono to spíš vypadá na něco v převodovce, volnější ložisko na předlohové hřídeli, diferák, atp...

Olej je tam ten co má být + hladina ( v převodovce ) ??
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: jízda po štěrku a mlácení/drhnutí

Příspěvek od Vecernicek »

frekvence je pořád stejná podle rychlosti, kola na to nemají vliv, jinak by to bylo jasný že to je kolama a měnim je i s diskama.

S tím olejem...no je pravda že gufero na diferáku unašeče chčije, to je možný že je tam málo oleje. Ale dolití asi teď už nic nezachrání. Zkusím přehodit převodovku a jestli to bude dělat dál nebo ne.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“