Podvozek GIII Výběr tlumičů prosím o radu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Hony77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.01.2014 14:48

Podvozek GIII Výběr tlumičů prosím o radu

Příspěvek od Hony77 »

Zdravím klubáci potřeboval bych poradit při výběru podvozku na GIII 1.4 :D a jestli někdo má zkušenosti ze značkou Jom a TA/technix popř. nějaký ohlasy atd... mám dilema při výběru díky za rady a tipy;-)

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Podvozek GIII Výběr tlumičů prosím o radu

Příspěvek od skacel99 »

TAčko tu spousta lidí chválí,ale je dost tvrdý na normální použití na našich silnicích. Zase ale musím uznat,že třeba Švýcarský horský silničky,kde je 100% rovnej asfalt jsem si s Golfem vyloženě vychutnával.Drželo to parádně oproti sérii :wink:
Ale pokud to je na auto pro denní ježdění,osobně už bych do toho nešel.Šel jsem pak do kombinace tlumičů Bilstein B4 + pružiny Eibach snížený o 40 mm a paráda.Jízdní vlastnosti slušný a dá se s tím i normálně jezdit bez poskakování na sedačce :)

Hony77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.01.2014 14:48

Re: Podvozek GIII Výběr tlumičů prosím o radu

Příspěvek od Hony77 »

Nechci působit jak otrava ale nevíš o nějakým solidním e-schopu kde mi pošlou kvalitu ?

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Podvozek GIII Výběr tlumičů prosím o radu

Příspěvek od skacel99 »

Záleží,co chceš kupovat...ale tu na klubu třeba slušně funguje klubák jménem VWShop,nebo jak se jmenuje...

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Podvozek GIII Výběr tlumičů prosím o radu

Příspěvek od VWshop.cz »

skacel99: díky za doporučení.

Hony77: strašně záleží na tom za jakým účelem ten podvozek kupuješ.
Jsou dvě možnosti a to buď sportovní komplet -> "sportovní podvozek s pevným snížením" a nebo výškově stavitelný podvozek.
1) Sportovní komplet vždy dosáhne lepších vlastností. Při menším snížení je i měkčí než stavik.
2) Výškově stavitelný podvozek je skvělý univerzál. V létě a zimě můžeš měnit výšku snížení. Taky to hodně lidí zachrání při výměně kol, kdy se to dá naštelovat, aby to nedřelo. U pevného prostě musíš přizpůsobit kola autu.

Co se týče JOM a TA Technix, tak to nejde srovnat. Obě značky jsou cenově dostupné, ale JOM nedokáže ty díly udělat dostatečně kvalitně.

Výškově stavitelný podvozek na VW Golf 3 - 1,4 od TA Technix
Dále je možné zakopit nižší úroveň podvozek tzv Tuningard od TA Technix: stavitelný podvozek VW Golf III - tuningard

Varianta pevného podvozku:
Sportovní podvozek VW Golf III -40/ 40
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Hony77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.01.2014 14:48

Re: Podvozek GIII Výběr tlumičů prosím o radu

Příspěvek od Hony77 »

No já bych radši něco víc měkčího teď tam ve předu nějakej no name sníženej(pevnej) ... a je to hrůza přijde mi to strašně tvrdý,takže spíš měkčí,vzadu mám origo,a chělo by to celý vyhodit a dát komplet nový strašně se to hádá... A čeho se bojím když koupím celej sport.podvozek že to bude moc tvrdý,nemáš zkušenost ?z GIII

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Podvozek GIII Výběr tlumičů prosím o radu

Příspěvek od skacel99 »

Na TAčku jsem vydržel jezdit něco přes rok (pak mi naštěstí vytekl) A těšil jsem se jak malý dítě,až zase sednu do něčeho pohodlnějšího.
Pokud neřešíš pohodlí a vlastnosti a chceš pouze snížení ,tak kup cokoliv co chceš.
Pokud se chceš dobře svízt,tak na kvalitní silnici TAčko odvádí celkem slušnou práci.
Pokud se chceš dobře svízt na jakýmkoliv povrchu,to už musíš zaplatit a věř,že se ti ta cena nebude líbit :D
pokud chceš lehký snížení 30 - 40 mm,lepší jízdní vlastnosti oproti originálu a zachování pohodlí,kup snížený pružiny.
Je to jenom o prioritách a financích.Musí ti být jasný,že štelovák za 5000,- a za 30 000,- budou mít zřejmě odlišný vlastnosti a i životnost

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Podvozek GIII Výběr tlumičů prosím o radu

Příspěvek od VWshop.cz »

Hony77 píše:No já bych radši něco víc měkčího teď tam ve předu nějakej no name sníženej(pevnej) ... a je to hrůza přijde mi to strašně tvrdý,takže spíš měkčí,vzadu mám origo,a chělo by to celý vyhodit a dát komplet nový strašně se to hádá... A čeho se bojím když koupím celej sport.podvozek že to bude moc tvrdý,nemáš zkušenost ?z GIII
Tak co se týče tvrdosti, tak stavik je tvrdší z variant. Měkčí bude pevný podvozek a nejměkčí pouze pružiny a sériový tlumiče.
Můžu ti nabídnout i pružiny - 40/ 40 které se dávají na sériové tlumiče za 1990 Kč. To je nejměkčí varianta snižování.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“