pravé zadní kolo mlácení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Džej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.01.2014 15:42

pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od Džej »

Zase jsem tady ,tak předek už jsem jak štak vyladil a ten prozmenu zadní pravé kolo mě mlátí jako kráva když najedu do středně větší díry,říkám středně protože to není zas tak velká a když do ní vlítnu tak to je rana jak kdyby to kolo šlo na doraz nebo co a nebo stačí když jedu v zatáčce a najedu přes nějaký výmolek ,a to už řeším delší dobu zhruba před 4měsícama jsem měnil nové tlumiče zn. monroe reflex plynokapalinové ,pružiny jsem tam taky zn. nevím asi suplex je to napsaný na pružině ,no a od té doby když jsem vyměnil ty tlumiče a pružiny tak to začalo mlátit, před tím to nemlátilo na těch starých, tak jsem si řekl že bude asi v háji silentbloky uložení zadní nápravy tak jsem je vyměníl a mlátí to pořád ,tak mě to nasralo a výměnil jsem před týdnem ještě pružiny za kvalitu KYB K-Flex schválně jsem je přeměřoval s těma co jsem tam měl úplně na začátku a jsou úplně stejně dlouhý jo a ještě jsem vyměnil horní uložení a ložisko je tam taky nové, no a co jsi myslíte pomohlo to ,ne!Mlátí to pořád dál!Tak já už fakt nevím,tak co s tím mám dělat docela rád bych to měl v kupje?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Co třeba taková oblíbená disciplína,jako je vejfuk o nápravnici?
Obrázek

Džej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.01.2014 15:42

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od Džej »

no údajně že prý jse mě nehýbe ,že prý drží jak kámen ,ale když jse nad tím tak teď zamyslím ,ale proč by to mlátilo na pravo když výfuk je na levo?
KOŠŤÁL píše:Co třeba taková oblíbená disciplína,jako je vejfuk o nápravnici?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jo,tak tu pravou stranu jsem nečetl...
Jestli to mlátí tolik,tak tam něco musí bejt vidět.Odkud jsi?
Obrázek

Džej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.01.2014 15:42

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od Džej »

KOŠŤÁL píše:Jo,tak tu pravou stranu jsem nečetl...
Jestli to mlátí tolik,tak tam něco musí bejt vidět.Odkud jsi?
Okres Slavkov u brna a teď jsem se díval na ten výfuk a lomcoval jsem s ním nahoru a dolů do leva a do prava a nic aspoň vyzualně o nic nemlátil.
Já bych klidně přijel

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tak přijeď,máš to jenom 340km :mrgreen:
Máš to horní uložení dobře stažený? Poskládal jsi to dobře?Sedí to v kastli?
Obrázek

Džej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.01.2014 15:42

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od Džej »

KOŠŤÁL píše:Tak přijeď,máš to jenom 340km :mrgreen:
Máš to horní uložení dobře stažený? Poskládal jsi to dobře?Sedí to v kastli?
No kdyby jsi řekl 40 :) tak čert to vem,ale 340 to je síla ,od kuď jseš z Deutschlandu :D :D
A s tím horním uložením myslíš že to jde poskládat špatně ,to snad ani nejde ,ne vždyť to má v sobě ty západky a to by si mělo do sebe sednout ne?
Přílohy
FB_14954_LRG.jpg
FB_14956_LRG.jpg

Džej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.01.2014 15:42

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od Džej »

KOŠŤÁL píše:Tak přijeď,máš to jenom 340km :mrgreen:
Máš to horní uložení dobře stažený? Poskládal jsi to dobře?Sedí to v kastli?
Ještě jsem se chtěl zeptat na jednu věc v tom zadním horním uložení není žádný ložisko,že?Jsou tam jenom ty dva dily z té gumy proti sobě,že?Díval jsem se na internetu na Zadní opěrný kroužek horniho uloženi tlumiču ten co je na obrázku(údajně na můj rok výroby 1992) ,ale já tam mám jiný takový kuželový jak je to možné dělaly víc typů,nebo co?
Přílohy
meyle1005120015.JPG

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Možná by to chtělo specifikovat,co máš za auto.
Dej si to do podpisu,jak máme hádat,jestli máš Vento,Golfa,Varianta? Motorizace? 2kolka,4kolka?

Uložení na zadek na Golfa vypadá takhle,co jsi to našel,to by mě zajímalo http://www.elitecat.cz/Horni-ulozeni-tl ... AyIDM3Nw==" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Džej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.01.2014 15:42

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od Džej »

KOŠŤÁL píše:Možná by to chtělo specifikovat,co máš za auto.
Dej si to do podpisu,jak máme hádat,jestli máš Vento,Golfa,Varianta? Motorizace? 2kolka,4kolka?

Uložení na zadek na Golfa vypadá takhle,co jsi to našel,to by mě zajímalo http://www.elitecat.cz/Horni-ulozeni-tl ... AyIDM3Nw==" onclick="window.open(this.href);return false;
Mám vento 1.9 TD 55kw rv.92 a tam to uložení je podle jejich obchodu na moje auto a ty plechový kalíšky a tá kulatina to tam má jakou úlohu na tom uložení,musím se mrknou jestli to tam vůbec je :)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od KOŠŤÁL »

:arrow:
Přílohy
Beze jména.jpg
Obrázek

Džej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.01.2014 15:42

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od Džej »

KOŠŤÁL píše::arrow:
Tak dnes jsem byl u kamaráda a ten tomu autu dal tak pokouřit ,že jsem se až lekl že mě ho rozbije,ale po dlouhém skoumání jsme se zhodly ,že moje doměnky a investice o zadním uložení a pružinách byly vyvráceny,nebudu vás napínat ,je to ze předního pravého kola horní uložení a to je tam pár dnů co jsem tam dával nové i s tlumičema a pružinama,tak se omlouvám za včerejší zbytečnou konverzaci a doufám že to bude to přední horní uložení :) jinak až to vyměníme tak napíšu jak to dopadlo,jinak děkuji p. KOŠŤÁL.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od Doctor Driver »

Hošaní mam problém: po delší jízdě na nerovnostech (např. ve městě) mi rázem potom během celé další jízdy uskakuje levý zadní kolo, občas i pravý. Prostě celá zadní náprava je po chvíli ježdění labilní. Myslíte, že za to mohou už unavené tlumiče a nebo je spíš rozsypaný nějaký to uložení na zadku? Opravdu se to vždy projeví až po delší jízdě po hrbolatý cestě.. Abych věděl, na co se tak přibližně zaměřit no :o Nechci na auto, který pujde v květnu na vrakáč nějak experimentovat s nákupem nových dílů zadní nápravy a rád bych problém vyřešil za nejlíp :good: Díky za veškeré tipy..
Jinak je to Golf III Hatchback, 1.9 gt tdi 81kw AFN, rok výr.: 1996
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od KOŠŤÁL »

silentbloky?
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: pravé zadní kolo mlácení

Příspěvek od 11mAjA11 »

+ možná i tlumiče s unavenejma pérama..

Mě třeba škrtala pružina o kastli a na hupu to klepalo, měnil sem uložení a nepomohlo, furt sem nemoh přijít na to co to je a teď jak sem dělal nápravnici a GO podvozku sem na to přišel..

Oškráblá izolační hmota na plech, s druhou nápravnicou a stavítkem je kolem místa habakuk..

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“