vůle v řídící tyči

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Zamčeno
Džej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.01.2014 15:42

vůle v řídící tyči

Příspěvek od Džej »

prosím o pomoc ,nevím jestli je to normální nebo mám v hájí čepy řízení,nedej bože tyčky řízení,zvedl jsem si jedno kolo do vzduchu aby bylo volné a zalomcoval jsem s ním do leva a doprava a kolo má vůli ,ale zajímavé je že když se jak kdyby pootáčí ták se s ním pootáčí i volant,podotýkám že druhé kolo je na zemi a na pravé straně mě to dělá taky a když s tím trhnu až na doraz tak to udělá takovou malinkou ránu,tak jse chci zeptat jestli to nemůže způsobovat trhání volantu ,když najedu do díry nebo přes kanál a rány a jestli ty rány od pravého kola nemůže způsobovat práve tá tyč řízení,jinak když tu tyč řízení vezmu do ruky a zatahám za ní tak tam vůle není,tak co si o tom myslíte ?

Ještě jsem si vzpoměl na jednu věc, jedno kolo se mě vytáčí vic na stranu než to druhé?

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v řídící tyči

Příspěvek od bik3r »

jestli hejbeš kolem a je jedno jestli je na zemi nebo zvedlý ve vzduchu a kroutí se ti přitom volant, tak je to opravdu normální :laugh: rána pokud vytočíš plnej rejd na doraz je taky normální... pokud ti uskakuje auto na nerovnostech, tak je špatná geometrie a pokud to ještě mlátí, tak z důvodu že máš někde vůli a pokud to nemlátí jen kost, tak to může dělat cokoliv od horního uložení přes silentbloky v ramenech, až po spodní čep... čepy řízení musej bejt už docela dost vymletý, aby mlátili a pokud jsi tam vůli při tom zatáčení kolem necejtil, tak bych hledal problém někde jinde...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v řídící tyči

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Zamykám!!!

Všechny tři témata,který jsi založil se týkají škubání,ramen,geometrie,vvůle v přední nápravě.
Měníš uložení na jedný straně,geometrii neděláš,protože je drahá...
Základ je vymezit všechny vůle,odstranit závady a udělat geometrii.
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Podvozek a kola“