Jak sundat zadní pružinu přes zarezlej o-kroužek?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Thomasss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 30.03.2014 16:59

Jak sundat zadní pružinu přes zarezlej o-kroužek?

Příspěvek od Thomasss »

Mám takovej problém když sundám zadní tlumiče z auta tak mě nejde stáhnou prachovka z dorazem přes ten kroužek co je nasazený na tlumiču je to číslo 7 na obrázku,je to přirezlé k tlumiču,chcu aby to ty prachovky z dorazama přežily mám je v pohodě a tlumiče jsou taky nové,jde mě o to že chci vyměnit pružiny,ale nemůžu tu pružinu přetáhnout přes tu prachovku a doraz,mám vento 1.9TD,tak jak to mám udělat dopr...e! :fool: :baseball:
Přílohy
Beze jména.jpg

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Jak sundat zadní pružinu přes zarezlej o-kroužek?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tlumič do svěráku za spodní silentblok, vytáhnout pístnici na max, doraz stáhnout k tělu tlumiče, vzít sikovky nebo velké kombinačky upnout před kroužek a kladivem po kleštích s rozumem pobouchat ( směrem k závitu jak píš zelenina ) pak to musí jít důle..
Při složení to napatlat vazelínou..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat zadní pružinu přes zarezlej o-kroužek?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tam je pod tím pojistnej kroužek(č.2) běžně je to přirezlý k sobě ,takže č.7 srazit směrem nahoru závitu.
Obrázek

Thomasss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 30.03.2014 16:59

Re: Jak sundat zadní pružinu přes zarezlej o-kroužek?

Příspěvek od Thomasss »

Díky za postřehy o výkendu se do toho pustím tak doufám že si neskurvím nové tlumiče,ale kdyby jo tak stejně stojijou za prd mám tam monroe reflex a nejsu s nima moc spokojenej,tak sem přemýšlel když už to budu mít rozděláný, že bych tam dal jiný, ale nějaký dobrý nemá někdo skušenosti?

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat zadní pružinu přes zarezlej o-kroužek?

Příspěvek od bik3r »

já dal Sachs a jsem s nima spokojenej, předtím jsem měl na předku Monroe a po dvou letech a 30t začli téct
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Jak sundat zadní pružinu přes zarezlej o-kroužek?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Po mých zkušenostech dneska jedině Bilstein plyn kapalina, KYB nebo Sachs nic jiného..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak sundat zadní pružinu přes zarezlej o-kroužek?

Příspěvek od klasek »

11mAjA11 píše:Po mých zkušenostech dneska jedině Bilstein plyn kapalina, KYB nebo Sachs nic jiného..

:good: tak tak soudruh ,......na Monroe chcát.

k tomu kroužku, jak psali kluci, srazit směrem k závitu. Můžeš ho lehce poklepat kladívkem,aby se uvolnil, ale pak ho musíš srazit.

Thomasss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 30.03.2014 16:59

Re: Jak sundat zadní pružinu přes zarezlej o-kroužek?

Příspěvek od Thomasss »

Na předku mám KYB a sou bomba,ale slyšel jsem že ty Sachsy jsou lepší ,nevíte kdo to vyrábí?To jsou myslím Němci,ne?

Thomasss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 30.03.2014 16:59

nové unavené pružiny?

Příspěvek od Thomasss »

A jsem tady zase mám problém mám relativně nové zadní tlumiče Monroe a teď jsou tam nové pružiny KYB,horní uložení tam bylo dáváno současně s tlumičema,takže staré není.A teď jak je ku..a možný že na pravé zadní straně mě auto sedí úplné na zemi a na levé je to stejný jak to bylo před výměnou pružin.A když něco naložím tak to na té pravé straně sedne až po blatník cca 70kg :? :cry: Tak jsou to ty nové pružiny nebo tlumiče nebo horní uložení?

Vento 1.9 TD 55kw rv.92

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“