brzdove trubky - priblizne jak na ne

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od rrob »

Ahojte,
mel bych prosbu.
Neni tu nekdo kdo ma pristup do takovych tech chytrych programu co vi o nasich autech vsechno?

Byl bych strasne vdecny za nejaky nakres jak je vedena brzdova trubka k pravemu zadnimu kolu. Praskla mi kousek od kola a tece z ni.
Servisaci se tvari otravene, ze mam starou rezavou kraksnu a nechce se jim do toho, nebo nemaji cas. Jezdime autem do prace a jsme na nem dost zavisli tak jsem se rozhodl ze to zkusim sam.
Nasel jsem si takovouhle trubku: http://www.autopotreby-pm.cz/product/br ... --5/249455" onclick="window.open(this.href);return false;
A v nedalekem obchode s naradim zkusim objednat tohle: http://proteco.zahrada-naradi.cz/protec ... 84298.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jen by mi moc pomohlo kdybych vedel co budu demontovat - tedy nejake schema. V knizce VW Golf - Jak na to, jsem k tomuhle zadne info nenasel.
Pripadne jestli tam neni nejaky figl, jakoze se jedna o specialni trubicku s nalisovanou hadickou na konci (cetl jsem ze u nekterych pasatu to tak je) nebo jestli se treba vi, ze u toho zarucene urvu nejakou koncovku takze rovnou ji pred demontazi sehnat.

Mam VW Golf 3 Variant 1H5, motor typ: ADZ, objem:1.8, vykon: 66kW, rv 1997

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od Jarda S. »

abs nebo bez abs ?
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: brzdove trubky - priblizne jak na nes

Příspěvek od rrob »

ABS mam.
Snad.
Kdyz dupnu na brzdu tak nikdy negumuje .)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pokud praskla kousek od kola tak mohla prasknout buďto krátká spojovací trubka k nápravnici nebo pružný spoj na nápravnici tzn. hadička je potřeba se pořádně podívat co to je, jinak než něco zbytečně pastit tak je lepší koupit trubku nebo hadičku přímo už udělanou a v rámci šetření peněz se v klidu dají použít trubky i hadičky i felicie trošku se přiohnou a cajk, já na Golfu II mám trubky zepředu až dozadu + spojovací hadičky + trubičky z favorita a pasovalo to skoro přesně , sou malinko delší ale dá se to tam namotat ( nebo poměřit z čeho budou přesnější )..

:wink: :wink: :wink:

Nebude to žaden med to dělat to na zemi to mi věř..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Odkuď jsi?
Obrázek

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od rrob »

Diky za info.
Jsem z Hranic na Morave.

Je to v te kovove trubicce. Prohnilo to v tom miste kde to drzela plastova packa.
Prave jsem chtel zjistit jestli to vede az k motoru nebo je to nekde prerusene. Proto touzim po schematu.

A protoze to auto vazne nutne potrebuji, tak me napadlo takove docasne reseni. Koupim za 300kc sadu na rozplacnuti koncu + koncovky a spojku. Vyriznu to rezave a nahradim.
Naposledy upravil(a) rrob dne 13.05.2014 22:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tyhle levný sady na ocelových trubkách zničíš.Ty fungujou na měď.
Zjisti jestli to má,nebo nemá ABS
Obrázek

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Příspěvek od rrob »

ABS tam je.
Trubku jsem chtel vzit medenou - viz odkaz.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od 11mAjA11 »

Za 100,- bych koupil trubku z Feldy a vůbec bych to neřešil..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Příspěvek od rrob »

Nj, ale co jsem jen tak predezne zahledl pod autem, tak to pak vede nekam pod vyfuk a dopredu. Vsechno je to strasne rezave, nedovedu si predstavit kvuli toho sundavat vyfuk. A urcite se u toho ulamou ty stare plastove drzaky trubicky, ktere nemam. Hned na zacatku to vede pod hlinikovy plech, prichyceny rozpadajicimi se kulatymi sponkami, atd.
Jakoze, kdybych aspon vedel kam az to vede, tak by to bylo snazsi,. Protoze jestli to je opravdu az do predu, tak to bude porod.
Navic ja mam variant, kombik, takze ty delky trubek budou jeste trochu jinak nez u felicie, bych tipoval.
Ty trubky jsou 4mm? Musim pod to jeste vlezt a zmerit to ale pokud znate ten rozmer tak pls poradte.

Bydlim v podnajmu v cinzaku takze to delam tak ze si v prujezdu roztahnu igelit na ktery najedu, zvedam zadek heverem a podkladam stojinama z lidlu, ale tak nejak at to moc neprovokuje ostatni najemniky.
Proto se snazim zjistit co nejvic info do predu.
Mistni servisaci udelali nejakou dohodou ze kaslou na stara auta, a ten muj se k nim pridal, do te doby v pohode ale pred rokem mi zahlasil ze to auto neni schopen spravit, ze je to stary kram a ze bych do nej musel nacpat aspon 30tis. (ta jeho neresitelna zavada byl jeden uhnily konektor, se kterym mi poradily chlapy tady na foru a doted jezdim.
A ostatni servisaci bud nemaji cas nebo berou tak 600kc na hodinu.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Pokud to chápu správně,tak jde jen o tu krátkou trubku mezi bubnem a hadicí ,co je u silentbloku ZN.
Tak kup jakoukoli o stejný dýlce ,co má koncovky M10x1,třeba z tý Feldy a jen to přehoď.
Přílohy
Beze jména.jpg
Obrázek

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od rrob »

Diky, presne takove schema jsem si predstavoval.

Ale ted z nej nejsem moc moudry. Nejak se nedokazu zorientovat co je predek a zadek.
Ja to mam praskle presne tady:
trubka.png
trubka.png (9.21 KiB) Zobrazeno 2163 x
Tady to vypada ze ta slozitejsi cast (na tvem schematu dole) je zadek:
image10.png
Mam to z tohodle nemeckeho ebay.

Takze ta cast na vymenu by teda mela byt A1 nebo A2?
Vlezl bych pod auto a nafotil bych to a prozkoumal ale je to na hodinu prace, vyklidit prujezd, dostat ho dovnitr, proklickovat mezi sousedovic koly a popelnicemi a pak pomalu zvednout. Chtel jsem to delat az budu mit matros na opravu.
Budu se muset pro ten matros totiz "doklouzat" tim stejnym autem .)

Diky Bohu na to mam dnes cas, jdu az vecer na nocni.
Mmj, jak si rikal ze ty pripravky za 300Kc jsou meke a vzdaji to casem. Pracuji u laseru takze mam moznost si spoustu veci vypalit. Ale asi opoustim tu variantu to opravit spojkou. Jestli to opravdu nevede pod celym autem tak to musi jit vymenit.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od 11mAjA11 »

A1 nebo B1 podle strany ovšem na zemi to asi neuděláš, bez nářadí a trochy zkušeností to neuděláš , koncovky budou ohnitý a nejspíš se to v držáku hadice protočí..
Je to kus trubky od té hadice co propojuje zbytek potrubí kvůli výkyvu nápravnice ( pružný spoj )

Vlastní zkušenosti..

Kup z Feldy nebo Favorita, to tam pasuje jak nic, trochu se to přiformuje podle originálu a je to..

Ale práce je to katastrofální..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od rrob »

Kurnikpes.
Klidne bych to prenechal odbornikovy, i v okruhu 30km.
Typuju ze tady bych se pod 3tis nedostal.

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od bik3r »

blbý je, že kvůli týhle krátký trubce se bude muset vyměnit celá až od ABS, protože to podlě mě v tom spoji u nápravy nepůjde povolit, aspoň teda z vlastní zkušenosti jsem to vždycky tak měl, ikdyž jsem trubku štípnul a provlíknul si očkovej klíč, stejně jsem to všechno strhal...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“