brzdove trubky - priblizne jak na ne

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od rrob »

Takze prece jen radsi koupit pripravek na roztahnuti koncu a 5m medene hadice + koncovky.
A kdyz se nepodari ta vymena za favoritackou tak to tahnout az dopredu.
Nj, ale to vazne ze stojin neudelam.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od 11mAjA11 »

Povolit to půjde, kvalitníma sikovkama nebo karosářskýma kleštěma chytit šroubení na hadičce, tu trubičku štípnout na šestihran ze šroubení trubičky nasadit ořech na malou račnu, prodloužení a račnou to povolit půjde, akorát na zemi je to práce skutečně na howno, minimálně nájezdy jsou velká pomoc, ale musí člověk vědět jak to vše dělat a samozřejmě nezapomenout že se to pak musí odvzdušnit ( s čím přichází další problém se zalomením nebo nepovolení odvzdušňovacího šroubu znamenající ve finále ještě třeba výměnu brzd. válečku třeba) ..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od rrob »

Vypada to skvele.
Prave jsem ukecal kamose, bydli sice celkem daleko ale muze se u neho najet na fosny a ma svoje auto kterym se da dojet pro nahradni dily.
Poradil mi ze mam ucvaknout tu trubicku, otocit a primacknout abych ucpal tu vetev a mohl dojet.
Vytisknu mu vase rady a jdu to resit, diky moc.

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od rrob »

Tak jinak.
Ta trubicka vede pod celym autem az dopredu k motoru, jeden kus.

Zkusil jsem ji precvaknout, rozplacnout a nekolikrat prehnout, aby brzdila alespon ostatni kola. Kvuli tomu prejezdu ke kamosovi, je to pres 20km.
Vydrzelo to do prvniho dupnuti na brzdu.
Pozitivem je ze to lze odvzdusnit, klasickym zpusobem jsem zarezle odvzdusnovaky premluvil: ocelovy kartac, postrikat brzdovkou, pak kontoxem, poklepat kladivkem, par minut pockat a pal sli krasne.

Pokud bych tedy menil celou trubku, pak bude problem s temi plastovimy sponkami co ji drzi. Da se to koupit / nahradit?

Jeste bych se mohl vratit k puvodnimu reseni, nastavit ten konec spojkou.

A nemelo by to cele byt dvouokruhove? Ze kdyz nebrzdi dve kola, tak brzdi zbyvajici dve?

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od rrob »

A jeste, na ten prejezd bych teda potreboval zaslepit tu jednu vetev. Dostal jsem radu dat do kostky kulicku z loziska a zatahnout. Zkousel jste nekdo? Jakou cca velikost bych tak mel sehnat?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Trubička od kola nemůže vést až dopředu.Na nápravě musí bejt kus hadice.Kdyby tam nebyla,trubka by se při pohybu nápravy přelámala...
Obrázek

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Příspěvek od rrob »

Ano, ta tam je. V te je tatrubicka ukoncena. Hadicka ma tak 7cm.

Zrovna jsem u laseru tak zkusim z 0.6 mm nerezi udelat kolecko ktere dam na konec trubky, do kostky. Cimz to vyradim a nebude mi utikat tlak.
Zkusim prumery 4, 5, 6 a 7mm.
Kdybys potreboval neco rozumneho vypalit tak pisni.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jakou kostku máš na mysli?
Proč prostě tu zadní trubičku nevyšroubujete z hadice a nenahradíte nějakou z feldy,jak psal Mája? To funguje 100% a trubka na feldu stojí pár korun.
Obrázek

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Příspěvek od rrob »

To mam v umyslu, ale musim to nejdriv dostat ke kamaradovy kde s tim najedem na fosny. Ja to ted u sebe muzu delat tak akorat na parkovisti pred domem protoze si majitelka domu v prujezdu nechala auto.
A prejet pres 20 km zatackama a stoupanim bez brzd je o hubu.
Ta trubicka vede od hadicky u napravy pod celym autem az do motoru bez preruseni. Ke kazdemu zadnimu kolu zvlast. Navic vede pod ruznymi plechy apod, to proste ze zemne nemam sanci.

Kostkou mam na mysli ten kus kovu ze ktereho vychazeji vsechny brzdove trubky. V motoru, pod nadobkou s kapalinou.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tím kusem kovu asi myslíš ABS.Tak se modli ať se ti ho povede odvzdušnit bez diagnostiky.
A jak zjistíš,která z těch trubek je ta pravá?
Já bych vzal nějakou svorku a zamáčknul hadičku vzadu u nápravnice.
Obrázek

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od bik3r »

nebo trubku odpojit z ABS a místo ní dát M10 odvzdušňovák z brzd...
GIII GTI 2.0 16V ABF

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Příspěvek od rrob »

Diky za postrehy, rano zkusim.

Vcera pres noc mi vyteklo spousta kapaliny a po dnesnim zmacknuti trubicky a doplneni kapaliny sel pedal az na podlahu. Normalne jsem to odvzdusnil a pedal byl zase tuhy. Resp do te doby nez jsem opravdu prudce zabrzdil a zaslepeni rezaveho konce to vzdalo. Takze odvzdusneni bez diagnostiky se zdarilo.
Snad. Doufam ze jsem neco nepodelal.

Kterou trubku.
Tusim ktera to je, zezadu jsou dve a nevidel jsem ze by se krizily. Takze je to ta na strane kola. A z motoru uz je celkem pekne videt kudy stoupa k abs.

Zamacknuti hadicky nepomuze, hadicka je uplne na konci, az za uhnilou trubkou.

Zajimavy napad s tim odvzdusnovacim sroubem. Jenze ted mam k dispozici jen jeden z toho nefunkcniho kola vzadu a ten byl maly, povoloval jsem ho klicem 7. Predni jsem povoloval klicem 11.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od Jarda S. »

11mAjA11 píše:Pokud praskla kousek od kola tak mohla prasknout buďto krátká spojovací trubka k nápravnici nebo pružný spoj na nápravnici tzn. hadička je potřeba se pořádně podívat co to je, jinak než něco zbytečně pastit tak je lepší koupit trubku nebo hadičku přímo už udělanou a v rámci šetření peněz se v klidu dají použít trubky i hadičky i felicie trošku se přiohnou a cajk, já na Golfu II mám trubky zepředu až dozadu + spojovací hadičky + trubičky z favorita a pasovalo to skoro přesně , sou malinko delší ale dá se to tam namotat ( nebo poměřit z čeho budou přesnější )..

:wink: :wink: :wink:

Nebude to žaden med to dělat to na zemi to mi věř..
problém je že na golfa jsem nikdy neviděl prodávat trubky i autorizáky je vyrábí na míru :blush:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Příspěvek od rrob »

Jj, to jo. To bylo to prvni co jsem hledal ale nenasel. Max na nemeckem ebay a tam je maji taky jen rovne, at si je poohybam sam, jen maji presnou delku o hotove konce.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: brzdove trubky - priblizne jak na ne

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jarda S. píše:problém je že na golfa jsem nikdy neviděl prodávat trubky i autorizáky je vyrábí na míru :blush:

Twl dyť píšu FELICIA / FAVORIT !

To je vlastně totožný systém všeho co je na těch autech, šroubení od válečku do hadičky pasuje normálně, hadička taky, jen může být max problém vepředu u ABS, ale to pochybuju..

Trubky stojí 00 howno tak proč to komplikovat..

Příklad :

http://www.auto-masstin.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“