Sport podvozok weitec + origo pruzina

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
muzicMAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.01.2014 18:37
Bydliště: Zilina/Slovensko

Sport podvozok weitec + origo pruzina

Příspěvek od muzicMAN »

Zdravim fandy golfa. Potreboval by som poradit par mesiacov som majitelom golf 3 /97 1.6 55kw. Predosli majitel tam dal sportovi podvozok komplet sadu predne aj zadne sportove tlmice a puziny weitec (zelene) cislo je zial necitatelne...jednak to je nehorazne tvrde ale je to aj znizene. Menil som nove elektrony a kedze su trosku sirsie pri zatazeni alebo väcsom skoku alebo jame mi chyta prave zadne koleso o blatnik. Potreboval by som teda zvysit aspon zadok o par cm. Mohol by som objednat original pripadne ake pruziny na podvozok ktory tam mam momentalne nahodeny? Pomoze mi to vobec zvysit vysku? Dakujem za rady a napady...kazdopadne nerad by som kupoval komplet zadnu sadu myslim ze by to pruziny vyriesili len neviem ci bude dostatocne dlhy tlmic neviem ako je riesene to znizenie ci iba pruzinou alebo oboma. A ked uz tak uvazujem opytam sa este preco mi chyta len jedna strana vymozena pruzina alebo nebodaj aj tlmic? Pri pohlade sa mi zda ze lave zadne je viac vnutri a prave viac vonku preto chyta len to prave..zeby pohnuta naprava? Dakujem vopred. Este som zabudol mam tam gumy 195/50.
POLO 9N3 2008 1.4 59kw BUD
Golf Mk3 1997 1.6i 74kw LPG LOVATO
Sharan I 1996 2.8i 128kw LPG BRC

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Sport podvozok weitec + origo pruzina

Příspěvek od VWshop.cz »

Tak postupně.

Gumy 195/50 máš v techničáku? Máš správné ET kol podle techničáku?
Jaké snížení má tvůj současný podvozek?

Pokud to dobře chápu tak tam máš komplet tzn tlumiče i pružiny od nějaké značky. Podle toho jak moc velké snížení máš, tak se dá něco řešit. Řešit se to musí pružinou, protože ta je zodpovědná za výšku vozidla. Nicméně pokud to máš třeba -80/80 tak není vhodný tam dávat sériovou pružinu protože máš zřejmě kratší tlumič nebo máš velice ostře nastavený tlumič. Naopak pokud to bude 30/30, tak by sériová pružina nemusela být problém. Všecko to má velké "ale", je to prostě a jen krizové řešení.

K tomu dření. Často se na nápravách vymačkají silenbloky a další pružné členy a náprava je trošku rozdílná na levo a naprvo. Každopádně máš asi špatná kola, která jsou na hraně svým ET a špatné pneu, takže řešení je výměna podvozku + kol a pneu.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sport podvozok weitec + origo pruzina

Příspěvek od jirkaTDI »

neřešil bych, zda má gumy v techničáku, to ať dělá PČR.

nesymetrická zadní náprava je klasika, buď špatné uložení, nebo křivá náprava. Pokud je uložení OK, zkus zajet na geometrii, kde ti jí můžou trošku šoupnout, jestli to nepůjde, tak shánět jinou nápravu.

každopádně sériové pružiny na sportovní tlumiče nedávat! I kdyby to byl podvozek se snížením jen 40/40mm, tak tlumiče mají zkrácený pístnice, takže když dáš sériový pružiny, tak vnitřek tlumiče bude občas narážet o horní doraz a rozsype se...
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
R.O.N.N
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 18.11.2011 11:46
Bydliště: Mlýny

Re: Sport podvozok weitec + origo pruzina

Příspěvek od R.O.N.N »

Prave resim podobny problem, dal jsem podvozek TA Technix 40/40 a predek ok ale zadkem skrtam o lemy, rspv. pravym kolem casteji a kdyz jo vetsi dira, tak aj levim. Mam 195/50/15. To ze pravy dre vic, neni to tim, ze je tam nadrz? Jinak zkusim dat do pruzin dorazy a uvidime. Serii zpet nechci to je moc houpavy :D Mno a byl jsem pro radu v servisu, tam mi rekli, ze existuje valcovacka na lemy blatniku, takze kdyz to prizvednu dorazem a udelaj se ty lemy, tak by to melo byt ok, doufam :(

muzicMAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.01.2014 18:37
Bydliště: Zilina/Slovensko

Re: Sport podvozok weitec + origo pruzina

Příspěvek od muzicMAN »

Zdravim Pani, ospravedlnujem sa ale prehliadol som ze to tu zacalo byt aktivne nejako mi nechodia maily ze mam reakcie na mojej teme aj ked to mam nastavene...nevadi

Takze podvozok by mal byt weitec -40/40, s tym ze neni nastavitelny je pevny a piestnica bude asi kratsia cize ma neobide vymena komplet zadnej sady...

v technicaku mam pneu 195/50R15 82H +alternativy 185/60R14 82H a disky 51/2Jx15 (zeby 5 a 1/2 cize 5,5J?) ziadne ET sa neuvadza

Realne na aute som mal 195/50 82T a disky 6Jx15H2 ET45 a bolo to v poho..
potom som prezul 195/50 82V a disky 6,5Jx15H2 ET38 (vzdialenost vonkajsieho rafika od naboja je +13 mm oproti tym predoslim cize by to nemal byt az taky velky rozdiel...)

Cize to vidim na krivu napravu alebo zle silentbloky hm? Vdaka.
POLO 9N3 2008 1.4 59kw BUD
Golf Mk3 1997 1.6i 74kw LPG LOVATO
Sharan I 1996 2.8i 128kw LPG BRC

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“