Brzdy - problém

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Martin819
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.04.2014 23:32

Brzdy - problém

Příspěvek od Martin819 »

Ahoj, mám takový problém u Golfa III 1.4. V poslední době mi občas brzdy nereagují při sešlapávání, ale zaberou až při úplném došlápnutí na podlahu. Prostě po celou dobu není žádný tlak, ale až u podlahy začne brzdit. Dělá to jen občas. Dokonce když mi to udělá, povolím brzdu a hned zase sešlápnu, tak už je to zase v pohodě. Nevypozoroval jsem, že by to dělalo při zařazené rychlosti nebo naopak při neutrálu. Dělá to různě. Někdy to prostě jde v pohodě a někdy až u podlahy a do té doby naprosto bez tlaku a nebrzdí. Napadlo mě odvzdušnění a pak případně posilovač brzd. Chtěl jsem se, ale zeptat, co si o tom myslíte Vy. Jestli třeba někdo nemá podobnou zkušenost.

Díky

martin golf gti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.07.2014 12:01

Re: Brzdy - problém

Příspěvek od martin golf gti »

Zdravim vas všetkych mam golf 3 gti 2.0 l 16v dohc je to rekaro vybava všetko na aute služi ako ma len mam problem z brzdamy uplne šibe ABS seka aj ked nemusi a sem tam my aj prepadne brzdovi betal nema niekto podoby problem ?

dakujem

Uživatelský avatar
toptopic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 25.05.2009 20:35
Bydliště: Sokolov

Re: Brzdy - problém

Příspěvek od toptopic »

Martin819 píše:Ahoj, mám takový problém u Golfa III 1.4. V poslední době mi občas brzdy nereagují při sešlapávání, ale zaberou až při úplném došlápnutí na podlahu. Prostě po celou dobu není žádný tlak, ale až u podlahy začne brzdit. Dělá to jen občas. Dokonce když mi to udělá, povolím brzdu a hned zase sešlápnu, tak už je to zase v pohodě. Nevypozoroval jsem, že by to dělalo při zařazené rychlosti nebo naopak při neutrálu. Dělá to různě. Někdy to prostě jde v pohodě a někdy až u podlahy a do té doby naprosto bez tlaku a nebrzdí. Napadlo mě odvzdušnění a pak případně posilovač brzd. Chtěl jsem se, ale zeptat, co si o tom myslíte Vy. Jestli třeba někdo nemá podobnou zkušenost.

Díky

Měl jsem stejný problém, za chvíli ti přestane brzdit skoro úplně, je to hlavní brzdový válec. Prý je pravděpodobně zanesený nečistou z důvodu nemění brzdovky... takto mi to bylo řečeno v servisu.
benzín patří do zapalovačů - only TDi

Uživatelský avatar
bryan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 25.02.2014 02:33

Re: Brzdy - problém

Příspěvek od bryan »

Zdravím nevíte někdo rozměr nebo odkaz jaké kotouče koupit na III golfa 1.8 55KW rok 97
Díky za zprávy

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Brzdy - problém

Příspěvek od Jarda S. »

záleží jestli máš chlazený nebo nechlazený brzdy
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
bryan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 25.02.2014 02:33

Re: Brzdy - problém

Příspěvek od bryan »

Jarda S. píše:záleží jestli máš chlazený nebo nechlazený brzdy
mám nechlazený, ale mám možnost koupit kotouče 256 tl 22 asi chlazený a brzdiče. Pokud to vymením myslím kotouče i s brzdičema mělo by to jít ne. Pokud bych dal jen chlazený kotouče nedám tam už desky vid. Bude to mít po výměně i vliv na disky, který tam ted mám? Díky

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Brzdy - problém

Příspěvek od Jarda S. »

brzdiče jsou stejný, o co máš silnější kotouč o to máš slabší destičky, liší se akorát držáky třmenů
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
bryan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 25.02.2014 02:33

Re: Brzdy - problém

Příspěvek od bryan »

ok díky

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“