po přezutí píská kolo

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

po přezutí píská kolo

Příspěvek od v.pavel »

Zdravím, už si nevím rady.

Konečně jsem přezul na letní. Jsou to fungl nové firestone multihawk. Po přezutí mi po ohřátí začne pískat levé přední kolo. Není to trvalý tón, ale při každém otočení kola to pískne. Dělá to jen když se to trochu ohřeje. Brzdy nepřibržďují, i po dlouhé jízdě jsou obě strany stejně ohřátý. Sundal jsem destičky a srazil na nich hranky ale bez výsledku. Desky (TRW) jsou tam necelých 20 tis. Km a maj ještě tak poloviční tloušťku. Kotouče už toho mají dost za sebou a z vnitřní strany jsou orezlé. Očistil jsem je drátěnym kartáčkem ale taky nepomohlo. Dráťákem jsem očistil i dosedací plochy pro destičky, ale pořád beze změny.
Při přibrždění to pískání přestane.
Je divný že to začlo dělat hned po přezutí, hned při první jízdě. Za studena to nepíská, jen když na nerovnosti propéruje kolo, tak to pískne. Po cca 3km to začne pískat pořád. Napadlo mě jestli není nějaká destička volná, ale všechno tam sedí jak má. A navíc by to nezačlo dělat po přehození kola.

Už mi z toho pískání hrabe, budu rád za každou radu.

edit: po přezutí mi Ventík lehce táhne doleva, ale nezdá se mi že by to přibržďovalo. Měl jsem to několikrát rozdělaný, po uvolnění pedálu se kotoučem nechá hned otočit. Obě přední strany jdou otáčet stejně lehce. Navíc při přezouvání jsem se brzd ani nedotkl, jen jsem přehodil kolo za kolo. Muselo by to přece dělat i před tím.

Jo a je to Vento tdi, nechlazený kotouče.
Naposledy upravil(a) v.pavel dne 20.06.2014 22:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od TheNeal »

Prolejt všechno pořádně coca colou, ideálně light. Vážně. Pokud je to někde nějakej drhnoucí zbyteček rzi, tak ho to zneškodní. Jestli to je něco v poloose nebo třeba uložení, tak na to to překvapivě nepomůže, i když tam fakt nevim, co by mohlo pískat. :D

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od v.pavel »

No, na colu bych asi nepřišel :D ale můžu to zkusit. Jště mi napadlo zkusit tam vrátit zimáky. Jestli to třeba není diskem.

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od TheNeal »

Joo, nedře disk o brzdič? :)

EDIT: Koukám ještě na ten dodatek. Nesedlo si tam něco jak se auto při přezouvání zvedalo a pak pouštělo na zem? Je uložení nahoře na obou stranách stejně? Mně třeba vlevo teď na jaře poněkud víc povylezlo nahoru a občas zahvízdá jako gumová kačenka. :D

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od v.pavel »

Řekl bych že né. Horní uložení včetně ložiska je cca půl roku starý. Až budu mít v tejdnu čas, tak tam zkusím vrátit ty zimáky a zkouknu i to horní uložení. Jo a koupím dvoulitrovku coly :D

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od TheNeal »

Doporučuju to stříkat sprejem od clinu nebo nějaký takový věci. :)

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od bik3r »

Jestli to při brzdění přestane, tak je problém s brzdama. Zkontroloval bych jak volně choděj pístky ve třmenech a vodící čepy třmenu, jestli nejsou přidřený... i v zadu pokud nemáš buben...
GIII GTI 2.0 16V ABF

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od v.pavel »

Vodící třmeny choděj až moc lehce, maj trochu vakl :cry: I tak jsem je ale mázl a bez výsledku. Je divný že to začlo po výměně kola. Na další laborování budu mít čas asi až o víkendu, nicméně mám nový poznatek. V levý zatáčce to pískat přestane a nepíská to hned od malý rychlosti, začne to až tak cca od 20 Km/h. S rostoucí rychlostí se pak frekvence zvyšuje.
Ještě mi napadlo ložisko, ale nijak nehučí a taky by to nezačlo z ničeho nic. No o víkendu se k tomu snad dostanu.

Uživatelský avatar
Thursko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 26.01.2014 20:46

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od Thursko »

Mám sice Golfa, ale to je jedno. Mně dělá přední levé kolo uplně to samé. Naprosto přesně to samé, jako Ty popisuješ. Taky - po výměně na letní, při jízdě mírně do zatáčky. Ovšem mně brzdy pískaj i normálně, ale do výměny to dělaly jen při brždění prostě, ne při jízdě. Až když jsem tam dal letní gumy na alu. Musel jsem ale dokupovat vymezovací kroužky, protože to nebyl origo rozměr, tak mě napadlo i tohle jestli nebyla příčina. Teď vidím, že asi ne..
VW Golf 1.9TDi PD 74kW, r.v. 2001, blue

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Flexou a drátěným kotoučem odrbat dočista dosedací plochy destiček(musí tam bejt naprosto volně) a lehce namazat vazelínou na brzdy.Čepy a vše ostatní musí chodit volně. To samý pístek třmenu.
Obrázek

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od bik3r »

a co brzdovej pístek, chodí lehce? není porušená prachovka? párkrát, už jsem tohle řešil a vždycky byla závada v brzdách, že byl buďto přidřenej pístek nebo zarezlý vodící čepy, ale pokaždý to mělo takovej následek, že zůstavala lehce viset destička a za jízdy to pískalo... pokaždý jsem vyndal pístek a když už měl na sobě rýhy, tak se dal novej nebo stačilo jen vyndat pístek, vyčistit zevnitř třmen a dát nový gumičky...
GIII GTI 2.0 16V ABF

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od v.pavel »

Jak jsem psal, vodící čepy jdou lehce až moc. Pístky jdou trochu ztuha, ale tak to je celou dobu co auto mám. Nicméně zatlačit a vyšlapat jdou plynule, nezadrhávaj se apod. Manžety jsou taky OK. V pístcích mám i ty protirezonanční plíšky.

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od v.pavel »

Zdravím, po delší době se ještě vrátím k tématu s malým dotazem.

Všechno jsem odrbal znovu kartáčem. Někdy to píská, někdy ne. Poslední dobou to prozměnu začlo pískat při lehkým přibrždění.
Na aukru jsem narazil na nový držáky třmenu včetně vodících čepů Lucas za 250,- kus (jinak stojí kolem 1200,-) a protože ty moje čepy maj vakl, tak asi udělám komplet repasi předních brzd.
Na něčí radu jsem koupil sadu písku, těsnění a manžety na feldu, ale teď si nejsem jistej jestli to opravdu pasuje.
Manžeta a těsnění pasujou, pístek má průměr 54mm to sedí, ale nevím jestli nemaj rozdílnou výšku, aby mi pak při brždění třeba nevypad :!:
Nevíte náhodou jestli jsou ty pístky stejný, případně jakou maj výšku? Až ten starej pístek vyndám tak nebudu mít čím dojet pro správný. Dík.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od Jarda S. »

nemaj, maji akorát o kousek jinde drážku na manžetu, ale fungujou na autě je mam přes rok
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: po přezutí píská kolo

Příspěvek od v.pavel »

Paráda, to jsem chtěl slyšet 8)

Díky moc.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“