Vzdialenosť ABS snimača

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Vzdialenosť ABS snimača

Příspěvek od vlado742 »

Často mi odchadzaju snimače na ľavom prednom kolese. Včera som dal další a zistil som , že ten ABS kružok čo je na náboji je trošku pokrivený, nema rovný tvar, ale ako keby elipsovity a sem tam sa stalo že sa dotýkal snímača a tym sa to všetko asi kazilo... Nakoľko sa mi to nechcleo ešte meniť tak som pod skrutku , ktorá drží ABS snimač dal podložku a tým pádom som snímač trošku oddialil od ABS kružku na náboji. Vznikla tam medzera asi 2 mmm. ABS zatial funguje, len neviem ako sa to bude správať ked sa dostane do šmyku práve to kolesa z upraveným snímačom.
Je problem takáto medzera medzi snimačom a krúžkom, ale nie ? Predtym to bolo skoro na tesno.....

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Vzdialenosť ABS snimača

Příspěvek od TheNeal »

Zkus v zátěži prudce zastavit a uvidíš. Asi už víš, že problém se snímačem se projeví škubánim brzd. Jestli to neškube, tak je to ok a děkuju za nápad, protože mně taky odchází levej snímač. :D

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdialenosť ABS snimača

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tím chceš říct,že když je špatnej snímač,tak škubou brzdy(pulsuje pedál) a když ABS funguje normálně,tak nic neškube ?
Obrázek

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Vzdialenosť ABS snimača

Příspěvek od TheNeal »

Ne, tim chci říct, že když je špatnej snímač a jsou špatně snímaný otáčky kola, tak abs funguje v jinym rytmu než by mělo a výsledkem je, že ti škube celý auto. Ne, že pulzuje pedál. Ano, tam to cejtíš taky, ale neni to to slabší pulzování co dělá funkční abs. ;) Jestlis někdy jel ve vlaku, kterej zastavoval "přískokem", což dělaj u nás dost často, tak to je přesně ono.

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdialenosť ABS snimača

Příspěvek od vlado742 »

U mna to bolo stale tak, že ked odišiel snimač tak ABS nefunguvalo vôbec, zasvietila červená kontrolka na pristrojovke a auto brzdilo ako keby tam ABS nebolo... Len ten snímač pôvodný raz fungoval, raz nie... Po vymene je to zatiaľ OK. Chcelo by to dostať do šmyku prave to predne ľavek koleso a tym by sa zistilo či ta medzera medzi snimačom a kružkom ABS vadi... Ale podľa mna to bude asi v poriadku...

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdialenosť ABS snimača

Příspěvek od vlado742 »

Takže s tou podložkou pod ABS snimač bola riadna blbosť... Vzdialenosť bola vedšia ako bolo potrebne a stále sa mi zapinala ABS pumpa aj ked som nebrzdil... keďže pumpa sa zapla a auto nebrzdilo tak sa hned rozsvietila kontrolka ABS a už ABS nešlo vôbec... Tak som vyhodil podložku a už je zase všetko oK. ABS kružok som trošku vyklepal kladivom aby sa neopieral o krúžok a zatial všetko funguje

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdialenosť ABS snimača

Příspěvek od vlado742 »

Nemáte niekto schemu zapojenia kablov, respektívne označenie pinov k RJ ABS ? Stale som nevyrišil problem z ABS. Teraz sa to už neda ani vymazať a stale sveti ľavé predné koleso. Snímač je dobrý podľa toho čo som našiel na internete tak odpor snímača by mal byť od 1000 do 1500 ohmov. Ja mam 1135 tak mal by byť OK. pokiaľ by tam bola 0, alebo nedal sa odpor zmerať tak je snímač vadný. Z toho mi vyplávaju dve veci. Buď je zlá jednotka ABS, aleb je zlý kabel medzi ľavým predným snímačom a RJ... A potrebujem označenie pinov aby som to vycvakal von a dal nový kabel, keď ho zoženiem..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“