Kam patří ložiska uložení,jak moc to dotáhnout?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Kam patří ložiska uložení,jak moc to dotáhnout?

Příspěvek od totomto »

Dobrý den,měním si zadní tlumiče,pružiny atd. na autě a nějak jsem zapoměl jak přijdou ložiska, tak se ptám jak ty dvě ložiska(takové ty kalíšky plechové) v tom horním uložení proti sobě přijdou?Na obr. je to číslo 15. a 16. a ještě se chci zeptat když budu dotahovat to spodní a potom to horní uložení přes ty matky tak jestli mám mít auto zvednuté nebo ho mám mít na zemi a jak moc to mám dotáhnout u toho válečku u toho spodního uložení a potom tá druhá matka je nad tím druhým horním uložením obr. č. 14. ?
Přílohy
zadní tlumič.jpg

totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Re: Kam patří ložiska uložení,jak moc to dotáhnout?

Příspěvek od totomto »

To mě tady nikdo neporadí!Nejsem si jistý jestli dolů patři to velké ložisko a nahoru zase obraceně a jak to mám utahovat jestli na zemi nebo ve vzduchu?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Kam patří ložiska uložení,jak moc to dotáhnout?

Příspěvek od 11mAjA11 »

twl. dyť to máš na tom schématu nakreslené tak co řešíš.
Navíc vzádu žádné ložiska NEJSOU !!

Je to jen gumové uložení do karoserie nic víc.

Na tlumič nasadit ochrannou sadu, pak na pístnici přijde taková tlustá podložka s osazením která se nacvakne na tu drátovou pojistku co je na pístnici, pak pružina s gumovou ochranou, horní opěrná miska, pryžové lůžko to větší, tubkový váleček, zašroubovat maticí na doraz co to půjde, na to nasadit tu plechovou mističku s tím osazením tak že ji nasadíš prostě na tu matici kterou je to sešroubené ( skoro se ta matice do ní schová ) pak to nasadíš do kastle, zvrchu dáš to menší gumové uložení, do něj zrcadlově tu druhou plechovou mističku zase stáhneš maticí nadoraz, pak nakonec tu velkou plechovou plochou misku na kterou se nasazuje prachová krytka, poslední matice a je to, vrch se dotahuje normálně s citem a je jedno jestli je auto v luftu nebo na zemi..

Spodek se dotahuje až po dosednutí na zem tzn. spodek se jen heftne a jakmile je auto na podleze tak se to dotáhne pořádně aby se nedeformoval silentblok uložení v oku tlumiče.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

totomto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 23.05.2014 20:33

Re: Kam patří ložiska uložení,jak moc to dotáhnout?

Příspěvek od totomto »

Děkuji,ale ještě jsem se chtěl zeptat na jednu věc,jak je na té fotce č. 7 tak to je jako tá tlustá podložka,jo?Protože já ji tam mám na té pístnici přiřezlou a nemůžu jí za boha sundat a osazení a drátovou pojistku tam nikde nevidím asi je pod tou podložkou,to osazení,že?A tu drátovou pojistku mám zehnat kde?Nové tlumiče mě dojdou až v pátek.A tá podložka má bejt na doraz,ze spodu s tou plechovou miskou(obr. č.5) když se to bude šroubovat dohromady,protože teď to mám nadoraz stáhnuté k sobě(tá podložka na pístnicí pak tá horní opěrná miska a tubkový váleček)všechno je to k sobě plech na plech,hlavně mě jde o tu podložku na té pístnici, kde má přesně byt usazená?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“