Homokloub, prosim poraďte

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
jacky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 27.02.2013 18:49

Homokloub, prosim poraďte

Příspěvek od jacky »

Ahoj, cestou přes německo se mi stala divna věc, trochu jsem spěchal, jel cca 160km/h cca 400km v kuse. Kdytz jsem zvolnil před hranicema, auto začalo jakoby skákat, přirovnal bych to jako by se přejížděla serie retardérů. Dělalo to hlavně při ubrání plynu a akceleraci. Šlo si vychytat "režim" kdy to nedělalo... se staženym zadkem jsem dojel ještě 200km a teď to nedělá už ni. Na parkovišti v plnym rejdu neic necuka, nic neklape, na rovince také v pohodě. Přičítám to homokinetickému kloubu, je možné, že by se vlivem vysokých otáček ohřála vazelína, vylítala z kloubu a tak se projevili nějaké vůle? O víkendu ho zkusím svlíknout z manžety a zkontrolovat, ale jsem 1000km od domova, tak nemam moc možností. Děkuji za postřehy.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Homokloub, prosim poraďte

Příspěvek od 11mAjA11 »

To mi udělalo na dvojce taky, kloub se ale roztrhal vevnitř.
Manžeta bylo OK bez praskliny a nikde žádná vazelína nevyprskala..
Bohužel neměla jak protože za ty roky vyschla a stal se z ní tak trochu asfalt, který nemazal a kloub se zadřel..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Homokloub, prosim poraďte

Příspěvek od bik3r »

Mě tohle udělal kloub od starline na citroenu, po asi 1000km od výměny. Nedělalo to furt, ale jen občas, otřesy jako bych jel s prázdnou gumou, po demontáži jsem si žádný vůle ani prasklin nevšiml, vazelína tam taky byla, tak nevím. Po výměně za origo francouzkej, kterej paradoxně vyšel levněji, než starline, už to neudělalo.
GIII GTI 2.0 16V ABF

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“