Jak vypnout ABS - Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak vypnout ABS - Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od terzdek »

Ahoj, potřebuji Vaší další pomoc, radu, informaci. Často se mi nyní stává, že v jakékoliv rychlosti (30- 90 Km/h) rozvibruje brzový pedál. Tedy, abych to upřesnil, on se rozvibruje i plyn, ale pak přendám zkusmo noho na brzdový a ten vibruje tak 10x víc.

Někdy mi to dělá v zatáčce, jindy na rovině. Někdy v zimě, někdy v létě. Do této doby se to stalo tak 1x za měsíc i méně. Dnes se mi to stalo 6x za 10 km cestu.

Mám tip na vadný brzdič (zaseklý). Někdy pomůže zabrdit a vibrace ustanou. Nejsem však profík a proto snažně prosím o jakoukoliv radu.

Pokud to bude brzdič a ne třeba posilovač či já nevím co, budu vděčný i za rady jak jej sundat, obrázky a podobně.

Snad od Vás nechci moc, pokud ano předem se omlouvám :(
Naposledy upravil(a) terzdek dne 16.02.2015 20:00, celkem upraveno 1 x.
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od TheNeal »

Mně tohle dělalo vadný čidlo ABS - přibržďovalo si to samovolně občas a při brždění to dokázalo pěkně kopnout do pedálu. Vibruje to nebo vyloženě kope? Je rytmus pravidelnej? Říká něco diagnostika? Co je to vůbec za brzdy? (Pro začátek asi motorizace a počet šroubů na kole řekne dost, jestlli se nevyznáš nebo nevíš, co tam přesně je :D )

A na konec budeš jistě záhy poučen, že máš v první řadě hledat. :) Minimálně rady ohledně výměny brzd a takovejch věcí tu snad někde najdeš případně. :)

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od terzdek »

Ahoj, díky za odpověď. Je to GOLF 3 1.9 TDI, motor ALE, 4 šrouby.

Jinak já právě zkoušel hledat vibrující pedál nebo něco takového a nic:(.

Teď bych ještě rád uvedl, že se jedná o pohyblivý třmen.

ABS kontrolku mám odpojenou a to tak, že přímo z kontrolky jsem vytáhl konektor. Je to z důvodu, že po nastartování do cca. 5 minut začala svítit. Budou asi zaneseny čidla. Tedy by neměl být ABS systém aktivní.

(při brzdění na mokru se ABS funkčně nechová).

Co se týče poslechu jedná se o zvuk něco jako drhnutí takový trvalý monotoní zvuk. Ve většině případu se závada vyřeší sešlápnutí pedálu.

!!!!! Nejsem si však zcela jist, zda se vibrace ozvou až při sešlápnutí pedálu, nebo i samovolně. !!!!!! Vždy se to objeví ve chvíli, kdy to nečekám a tak se ani nepamatuji.

EDIT: dle mého názoru to nekope, spíše vibruje, na diagnostiku nikoho nemám, tedy neodzkoušeno
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od TheNeal »

Jo, tak ABS nefunguje, ale když svítí kontrolka, tak je skutečně vypnutý, takže tenhle projev to nemá. Takže jo no, je to o tom to rozebrat a podívat se, co tomu je. :D Nějaká prasklá destička, něco zaseklýho v brzdě nebo tak to bude (i když to by se vlastně asi projevovalo jen při brždění... :D ). To můžem hádat jak chcem, chce to sundat kola a asi i destičky aby se na to dalo kloudně kouknout. :)

Jestli se nemýlim tak by na tomhle brzdiči mělo bejt rozebrání extra jednoduchý: sundáš kolo, koukneš na brzdič, zezadu budou dva šrouby (nahoře a dole) který viditelně spojujou pohyblivé části, tak jeden (obvykle spodní) vyšroubuješ tak, aby to šlo vyklopit, ale nesmíš ho vytáhnout úplně a vypadnou na tebe destičky. :D Pokud ti nikdo nesáhne na brzdu v tu chvíli, tak to obráceným postupem zase složíš. Pokud jo, tak průser. :D Nicméně určitě bych nejdřív koukal pořádně bez rozebírání, jestli tam nejsou moc vůle někde. :) A nebo ten zaseklej brzdič jak řikáš, ale to asi prd poznáš...

Doufám, že jsem neřek nějakou blbost. :D

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od terzdek »

Super, díky za názor a rady. Až bude rozumné počasí, musím to omrknout. Doufám, že to bude ten třmínek. Někdo mi říkal, že je tam tyčka, po které je vlastně realizován chod brzdiče. Tato tyčka se často zadírá a je pak potřeba repase.

No uvidíme. Kolo jsem teda sundaný měl, ale nic vidět jako vždy nejde:)
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od TheNeal »

Ta tyčka (resp. dvě) je právě ten šroub co povoluješ. :) Proto to nesmíš vyndat, protože kdybys to vyndal a zasvinil, tak to bude drhnout.. Je pravda ale, že to vlastně musíš vyndat, abys zjistil, jestli je to zasviněný... Zlý paradox. :D :D

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od terzdek »

Ty jo, ale ji mi divné, že jsem nikde nenašel podrobný návod, jak to vyndat, promastit a opravit. Trochu mi to tu na foru chybí. Někde jsem i viděl obrázek, jak ten brzdič vypadá, kde jsou šrouby a čísla materiálu.

Nejsem úplný amatér v autě se hrabu furt (aniž bych chtěl :), ale brzdič jsem nikdy neměl potřebu rozebírat (opravovat).

Taky jsem dost hledal, jak třeba vyměnit destičky a obdobný návody, ale nic jsem nenašel. Nevíš, kde to tady hledat? Nemyslím přímo destičky, to už jsem někdy historicky dělal, ale spíš ostatní návody na cokoliv.
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Ono je těžko něco řešit,když nejsou základní informace jako je rok výroby a motorizace.První trojky měly brzdy shodný se dvojkou a tam je jiný konstrukce,než novější.
Např.zde brzdy G3 starej typ http://www.autoopravy.eu/index.php?akce=2&id=374" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od terzdek »

Já se omlouvám, myslel jsem, že typ motoru je jednoznačné měřítko. Jinak je to 1998 RV a typ Joker. Jedná o 1.9 Tdi, motor ALE, variant. Co je myšleno motorizací? Prosím.
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od TheNeal »

Nemáš se za co omlouvat, protože Košťál se překouk. :) Možná tak ten rok výroby chyběl. Já jsem ani netušil že existovaly takový brzdy. :D Každopádně typ motoru (tj. motorizace) už psal na začátku v reakci na můj dotaz. :)

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od terzdek »

V pohodě:), vůbec mě nenapadlo, že tam jsou jiný brzdiče:). Tak uvidíme. Zkusím sejmout destičky a mrknu na to.

Křivé kotouče za to asi také nemohou, protože by to dělalo furt.

PS: v minulosti se mi stalo, že po plném naložení auta, cesta kopec tam kopec jsem.... se stalo, že jsem měl totálně horké kolo a slyšel jsem kovový zvuk.

Byla to krytka kotouče, která se asi tou teplotou dostala do blízkosti pohybujícího se kotouče. Ohnul jsem jej a jak je rezivý kotouč na obvodu, ty vzduchové kanálky jsou trochu zacpané. Už jen kvůli chladivosti to přístě šroubovákem musím proštouchnout:) ....... asi to taky nemá vliv, že ... :(
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jen si mě vychutnej :mrgreen: Jo,překouknul jsem se.

Brzdy,který budeš mít ty.
http://www.autoopravy.eu/index.php?akce=2&id=404" onclick="window.open(this.href);return false;

Všechno musí bejt pohyblivý-pístek,čepy pro pohyb třmenu i destičky ve třmenu.Destičky se musí volně pohybovat .
Obrázek

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od KOŠŤÁL »

terzdek píše:

PS: v minulosti se mi stalo, že po plném naložení auta, cesta kopec tam kopec jsem.... se stalo, že jsem měl totálně horké kolo a slyšel jsem kovový zvuk.
Takže jednoznačně přidřená brzda.Něco tam visí.Teď už je to na tobě,nebo na servisu.

Pokud bys byl někde poblíž,není problém se na to kouknout. PJ
Obrázek

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od terzdek »

Chlapy, moc Vám děkuji za rady. No, jsem z ÚSTÍ NAD LABEM. Byl bych moc vděčný za pomoc, ale koukám, že by bydliště Plzeň?

A jak to, že se přidře jen někdy?
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Vibrující brzdový pedál, jen někdy

Příspěvek od TheNeal »

Hele čoveče já jsem z Ústí.. :D Ale nemam zdaleka tolik zkušeností, nářadí a prostředků jako Košťál. :) Nicméně brzdy už jsem měnil několikrát, takže minimálně identifikovat problém bych snad zvládnul. :)

Protože jen někdy se někam dostane bordel kde nemá bejt. :D

+ Mam diagnostiku, takže kdyžtak můžu kouknout proč ti nejde to ABS.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“