táhlo řízení - boural jsem na ledu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

táhlo řízení - boural jsem na ledu

Příspěvek od rrob »

Ahojte,
zase mám nějaký problém :)

Dnes ráno jsem dostal cestou z práce smyk na neposolené cestě. Jel jsem korkem ale najednou jsem prostě mohl točit volantem, brzdit a auto jelo furt rovně. Nakonec jsem se doklouzal k chodniku a bokem jsem praštíl do obrubníku.
A mám zohnuté právé táhlo řízení, což je relativně malá škoda.

Nedávno jsem měnil čepy řízení takže vím že táhlo prochází manžetou někam dovnitř. A nějak si nedovedu představit to schované uchcení protože se tím táhlem dalo rukou volně hýbat a otáčet.

Takže bych opět potřeboval radu.

Otázka č1, jaké táhlo tam mám (servo mám, teda pokud se nerozlišuje víc druhů)?
VW Golf Variant 1H5 - rv 1997 - 1.8 66kW
http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... x81V3rpA==" onclick="window.open(this.href);return false;
Vypadají všechny stejně ale pro jistotu se chci zeptat.

Otázka č2, jak se to mění?
Takhle?: http://www.autoopravy.eu/index.php?akce=2&id=249" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: máte někdo nějaké doporučení na uvolňovač zarezlých šroubů?

Luk!n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.08.2011 20:50
Bydliště: Orlová

Re: táhlo řízení - boural jsem na ledu

Příspěvek od Luk!n »

Ta spojovačka se točí protože tam nakonci je něco jako kulák .. to je normální že se otáčí...je to našroubovaný na hřeben řízení... na konci té části co jde do řízení je po sundání manžety vidět na takový šestihran .. ten se povolí... pro lepší přístup otočit volat na pravou stranu aby táhlo více vyjelo možná to půjde ztuha bejvá to na lepidle... některé ty tyče nemají šestihran .. ale dobré sikovky si stím poradí. Potom stačí vyšroubovat,našroubovat druhou, nasadit manžetu,zapáskovat,našroubovat kontra matku,čep řízení,zašroubovat k těhlici,šup stím na geošku.

No ty tyče jsou myslím dva druhy... teda má to tak octavia... proto jak měním tyčku tak si jí vezmu s sebou a stím do obchodu... a myslím že jsou i dva druhy kulovéjch čepů kratší,delší ....

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Příspěvek od rrob »

Pecka, to by mne nenapadlo, otocit volant a ono to vyjede. Uz sem se chystal si vyrobit nejaky pripravek at se tam dostanu. Diky diky diky.
Nedovedu si ale predstavit jak budu davat zpet ty stare spony na manzetu. Asi tam dam plastove pasky.

V kelly mi prodali tahlo a ze kdyz bude kratke tak ho mam prijit vymenit, ze se neda dopredu zjistit jake tam mam.

Luk!n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.08.2011 20:50
Bydliště: Orlová

Re: táhlo řízení - boural jsem na ledu

Příspěvek od Luk!n »

jojo tak se dá.. hele pásky stahovací taky dávám a drží... stačí to kolo otočit do prava jako rejd ..aby ses dostal ktomu šestihranu a pak už je to jednoduchý.... ;-) snad není i rameno ohnuté... nebo nápravncie.... před dvěma roky jsem řešil fábie,trefil obrubník PP kolem, projebal kolo,disk,a nápravnici... plus spojovačku tak se mu to prodražilo no ..

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

táhlo řízení - boural jsem na ledu

Příspěvek od rrob »

Mno, utikal jsem to zkusit a... ja to mel celou dobu doprava. A stejne to nevijelo tak abych se k tomu dostal.
Obrázek
Obrázek

Ale zkusim to naopak a dostat tam sikovky skvirou.
Obrázek

Luk!n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.08.2011 20:50
Bydliště: Orlová

Re: táhlo řízení - boural jsem na ledu

Příspěvek od Luk!n »

Na to jsou asi nějaký přípravky.. ale sikovkama to jde dobře.. zuby se dotoho zakousnou a neexistuje ! :D .. je pravda že musí jít trožku zkřiva ty kleště a je tam klasický závit. Pokud by to nešlo jo,no tak rameno spodní sundat, a pak už ti nebude zavazet,a povolíš normálně.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: táhlo řízení - boural jsem na ledu

Příspěvek od KOŠŤÁL »

U 1,8 je k tomu mizernej přístup a připrav si nervy na nasazení manžet a ještě větší na spony.
Na táhla se používá speciální klíč.Jde to i sikovkama,nebo hasákem,ale na tyhle nástroje máš tady málo místa.Možná by pomohlo vyndat ramena.
Obrázek

Luk!n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 08.08.2011 20:50
Bydliště: Orlová

Re: táhlo řízení - boural jsem na ledu

Příspěvek od Luk!n »

Jojo,to je věc na většiny aut to dostat ven a pak to dotáhnout,no pásky stahovací, a nebo šroubovací na hadice

no a jestli se vrhneš na demontáž ramena tak se připrav :D jestli to nikdo neměl sundaný.. tak ty šrouby budou zaroslý.. šroub co drží svislý čep tak většinou jde a ten přední šroub válečkový silentblok ..a ten co jde šroub směrem do káry tak ten by měl bejt v pohodě páč je v káře ... Na ten přední si dávej majzla.. abys ho neurval jak se urve tak to je o nervy... a to pak ktomu je potřeba kupa nářadí a autogen. Tak snad se ti to povede nějak sikovkama.. nebo ať se povede sundat rameno.

rrob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 17.10.2013 13:29

Příspěvek od rrob »

Tyjo nestras s ramenama. Tahlo musis stacit.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: táhlo řízení - boural jsem na ledu

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Viděls to ssám,kolik je tam místa.Právě na to existuje spešl vercajk,aby ses tam dostal.
Taky můžeš vyndat celý řízení :mrgreen:
Obrázek

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: táhlo řízení - boural jsem na ledu

Příspěvek od Jarda S. »

když jsi šikovnej tak prostrčíš klíč mezerou mezi ramenem a nápravnicí a povolíš to
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“