Výměna tyčky řízení. Jak na to?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Výměna tyčky řízení. Jak na to?

Příspěvek od v.pavel »

Zdravím, mám dotaz jak na tyčky řízení.

Potřeboval jsem vyměnit čepy. Levej šel v pohodě, ale pravej za boha nemůžu sundat z tyčky. Nahříval jsem, pobouchával, stříkal uvolňovačem a nic. Ta kontra matka je ktomu snad přirostlá. Matku jsem už dost ožvejkal a pořád nic. Doobjednám ještě táhlo a vyměním to celé, stejně tam mám v háji manžetu.

Potřeboval bych tip jak tu tyčku povolit od řízení? Zvrchu to povilt nepůjde a zespoda zavází nápravnice. Čím to vůbec povolit? Hasák nebo siky tam asi nedostanu, možná by se dal prostčit klíč mezi ramenem a nápravnicí, ale nevím jestli tam je klasickej klíč (velikost?) nebo nějaká specialitka. A co hřeben řízení nemůže se při tom povolování nějak ohnout?

Dělali jste to už někdo na Ventu TDi (nebo golfu).

Díky Pavel.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Výměna tyčky řízení. Jak na to?

Příspěvek od Jarda S. »

mezi ramenem a nápravnicí, klíč 24 nebo 27 a při montáži je vhodný závit pojistit lepidlem
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: Výměna tyčky řízení. Jak na to?

Příspěvek od v.pavel »

Takže klíčem se vejdu mezi nápavnici a rameno, super. Originál je taky lepený? Jak moc je to vlastně dotažený? Ty tyčky jsou tam asi od výroby, nikdo je nikdy nesundával. Mám strach abych nepoškodil (třeba neohnul) hřeben přitom povolovování.
Budu to dělat jenom na heveru. Snad to nějak povolím.

Díky, Pavel.

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: Výměna tyčky řízení. Jak na to?

Příspěvek od v.pavel »

ještě bych potřeboval vědět ja poznat kterou mám pževodku řízení. Podle všeho jsou dva druhy převodek ZF a TRW a každá má jinak dlouhou tyčku řizení. Dají se ty převodky nějak rozlišit pohledem? Tyčku změřit nemůžu, protože ji nemůžu sundat z čepu a nevým jak hluboko je vnom zašroubovaná.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Výměna tyčky řízení. Jak na to?

Příspěvek od Jarda S. »

těžko, já koupil jenom podle katalogu a vyšlo to :D
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“