Cukání s volantem při volnoběhu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
maca1285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.03.2015 21:18

Cukání s volantem při volnoběhu

Příspěvek od maca1285 »

Zdravím. Mám dotaz. Když stojím na místě na volnoběh a otáčím volantem tak mi volant cuká,dělá to na obě strany. Ale jakmile přidám plyn tak to dělat přestane. Jinak při jízdě je volant uplně v klidu,nic necuká ani neklepe a jede krásně rovně. Nemá někdo nějakou radu čím by to mohlo být? Myslím si,jestli to nemůže být servo řízení ale nejsem si jistý. Díky :-)

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: Cukání s volantem při volnoběhu

Příspěvek od v.pavel »

nikdo neodpověděl tak se zkusím připojit s dotazem. Mám něco podobného. Poslení dobou když otáčím volantem, tak v jednom místě něco jakoby přeskočí asi u převodky. Nějakou chvíli to zmizelo a teď se to zase objevilo. Navíc jde volantem otáčet o poznání hůř. Čím víc je to do krajní polohy tím víc to jde ztuha. Někdy to ale jde úplně v poho. Servopumpa žádný divný zvuk nevýdává olej tam taky je. Mám se připravit na to že jde do háje řízení nebo pumpa? Nesetkal jste se stím někdo? Nejprv asi zkusím vyměnit olej.

Díky
Pavel

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání s volantem při volnoběhu

Příspěvek od bik3r »

nedělá to nahodou víc za deště nebo když je větší vlhkost? může totiž prokluzovat klínovej řemen, to se projevuje jakoby ztuhnutím řízení při zatáčení... pokud něco někde přeskakuje může být v háji ložisko horního uložení, takže začne přeskakovat pružina v misce tlumiče...
GIII GTI 2.0 16V ABF

maca1285
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.03.2015 21:18

Re: Cukání s volantem při volnoběhu

Příspěvek od maca1285 »

Já nakonec závadu opravil tak že jsem napnul řemen a pak to bylo v pohodě.

v.pavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 12.01.2010 14:28

Re: Cukání s volantem při volnoběhu

Příspěvek od v.pavel »

Nene pružina nepřeskakuje. Tu už jsem zažil a tohle je něco jinýho. To přeskočení je cítít i jakoby do podlahy, takže se bojím toho, že to bude spíš převodka. S tím řemen to ale není špatný nápad. On sice není moc starý, ale před cca 3000km jsem nechal dělat rozvody. Takže ten řemen sundali a třeba ho už tolik nevyšponovali. Nikterak to sice nepíská, ale nápad dobrej. Kouknu na to díky.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“