přední kola do A pomoc!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
zdenee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.03.2013 20:17

přední kola do A pomoc!!

Příspěvek od zdenee »

Zdravim mam dotaz... V zimě se mi podařilo vlítnout do pole autu se nic nestalo pro jistotu jsem jel na servis a bylo mi řečeno ohla Těhlice kola byli trochu do V. Koupil jsem tedy použité tehlice na bazaru a tu ohlou jsem nahradil Jenze se Problem změnil a kola jsou teď do A. V kombinaci se sportovním podvozkem je to opravdu dost viditelné a když je mokro zatáčet je občas umění.... Nebo někdo cim by to mohlo byt ?

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: přední kola do A pomoc!!

Příspěvek od TheNeal »

Hloupej dotaz, ale jeden nikdy neví: geometrie se pak udělala? :) Když jen tak našroubuješ těhlici, tak rovně většinou neni. :D Další věc pak tlumič a uložení, kdyby byl nějak vylezlej nahoru, tak budou kola víc do A, teoreticky.

zdenee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.03.2013 20:17

Re: přední kola do A pomoc!!

Příspěvek od zdenee »

Geometrie bylo první co jsem delal. Když jsem tam dával tu tehlici delal jsem pri tom i štelovak a vše ze zdálo byt v pořádku.

zdenee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.03.2013 20:17

Re: přední kola do A pomoc!!

Příspěvek od zdenee »

A geometrii odklony neuděláš...

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: přední kola do A pomoc!!

Příspěvek od TheNeal »

Nejsou díry na tlumičích nebo na těhlici náhodou oválný? Což je přesně to místo, kde ty odklony uděláš a kde by se taky mělo hejbat s geometrií?

Viz vrchní šroub na fotce. Já jenom, že neni neuděláš, když to tak dělá každej tuňák, co tam ty "kembry" musí mít. :)
Obrázek

zdenee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.03.2013 20:17

Re: přední kola do A pomoc!!

Příspěvek od zdenee »

Vidíš to mi vypadlo chlapík mi s tím na geometrii hýbal ale i když to vytáhnul na doraz ven stejnak odklony jsou. Myslel jsem treba jestli by nemohlo byt rameno hybnuty a nebo třeba spojovacka ale nechce se mi to zbytecne kupovat když by to třeba nic nevyřešilo...

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: přední kola do A pomoc!!

Příspěvek od TheNeal »

tak s tím už neporadím :)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: přední kola do A pomoc!!

Příspěvek od 11mAjA11 »

To mi někdo chce tvrdit že když po vlítnutí do pole je ohnutá těhlice, tak je ohnutá jen ta?
Já dostal ránu na kolo a byl ohnutý tlumič, těhlici vůbec nic nebylo a to bylo na Ahambře, trefila mě muší váha M323.

Všechno na té geometrii poznají co dál je ohnuté, záleží jak moc je to odchýlené od tolerance a taky setsakra záleží na tom kolik je to smotané.

Pokud je to jen na hranici dá se trochu na prasáka přejódlovat díra v těhlici a tím to doladit..
Není to košér ale dá se to..

Ale rameno bych rozhodně překontroloval.
Pro jistotu, tyč řízení zas až tolik odklon neovlivní (jestli vůbec)..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“