Tlumiče - geometrie

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Tlumiče - geometrie

Příspěvek od cert »

Zdar, budu měnit komplet tlumiče na Varošovi. Je třeba dělat znovu geometrii?
Díky.

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

jo

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

vento píše:jo
Předpokládám, že to udělá běžnej servis... litr se mi za laserovou geošku dávat moc nechce, už takhle ta výměna zaleze do peněz dost (př. + zad. tlumiče + uložení př. tlumičů)...
Díky.

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

cert píše:
vento píše:jo
Předpokládám, že to udělá běžnej servis... litr se mi za laserovou geošku dávat moc nechce, už takhle ta výměna zaleze do peněz dost (př. + zad. tlumiče + uložení př. tlumičů)...
Díky.
Zaleží kam jezdíš.muj treba odklony neudělá a musel jsem do Barumu za tušim 700,- :cry:

Uživatelský avatar
Raubees
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brün a občas Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raubees »

je to lepsi udelat

Uživatelský avatar
Chavron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZILINA

Příspěvek od Chavron »

no mas na vyber, bus si das urobit geometriu a prides o par stoviek, alebo sa na to vykasles a do..bes gumy za ktore das par tisic. Takze rozumnejsie je ta geometria. navyse sa ti rozsteluje aj smer volantu, takze nic prijemne...

Inak pozor na to kolko bude na tom chodit. Gumy sa mozu posrat aj po cca 50 km tak ze nebudu schopne dalsej bezproblemovej prevadzku.

Rada na zaver...ked pojdes na geometriu a mas hlinikove disky, daj tam plechace!!

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Chavron píše:no mas na vyber, bus si das urobit geometriu a prides o par stoviek, alebo sa na to vykasles a do..bes gumy za ktore das par tisic. Takze rozumnejsie je ta geometria. navyse sa ti rozsteluje aj smer volantu, takze nic prijemne...

Inak pozor na to kolko bude na tom chodit. Gumy sa mozu posrat aj po cca 50 km tak ze nebudu schopne dalsej bezproblemovej prevadzku.

Rada na zaver...ked pojdes na geometriu a mas hlinikove disky, daj tam plechace!!


Noo, pneumatiky mám nový cca 1500 - 2000 km. Proč plecháče? Když jsem dělal geošku při přezouvání na letní, tak servisman chtěl raději elektráče 8O .

Uživatelský avatar
Chavron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZILINA

Příspěvek od Chavron »

no ja len ze aby ich nedoskrabali...poznam par takych co lutovali ze ich neprezuli...a vsimli si az doma...

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yeah »

no, pokud budes menit tlumice sam a oznacis si na tehlici, nebo zmeris sve stavajici odklony, geometrii delat nemusis, pokud ti to bude delat servis, asi se ti na to vydlabe a pak to geo budes muset nechat udelat...ja si to delal vzdy sam a geo sem nechal delat jen pri vymene cepu...
Nehoň mrchu do vrchu - GII 1.8i Helmut

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Yeah píše:no, pokud budes menit tlumice sam a oznacis si na tehlici, nebo zmeris sve stavajici odklony, geometrii delat nemusis, pokud ti to bude delat servis, asi se ti na to vydlabe a pak to geo budes muset nechat udelat...ja si to delal vzdy sam a geo sem nechal delat jen pri vymene cepu...


Bude to dělat kamarád mechoš (já na to nemám podmínky), ale jak moc si to označí nevím. Asi se tej geošce nevyhnu...

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yeah »

tak to asi ne :-( se s nim domluv, to zmereni ci oznaceni je operace asi na pet minut...
Nehoň mrchu do vrchu - GII 1.8i Helmut

Uživatelský avatar
Chavron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZILINA

Příspěvek od Chavron »

ak ich len menis za rovnaky typ a neznizujes, tak by to teoreticky mohlo fungovat. Ale aj tak nie je na skodu nechat si geometriu raz za par rokov urobit...

Uživatelský avatar
Hopr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kam.Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopr »

Já si jí při výmněně tlumičů nechal udělat. Taky jsem to zkoušel označit, ale vyprd se na to,nepřišlo mi to moc přesný.
Jsem elektrikář-proto nezvládám gramatiku.

Uživatelský avatar
Kempes
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: stará dobrá Ostravwa :)

Příspěvek od Kempes »

měnil jsem tlumiče i péra na nižší od Eibachu (plus ještě jsem dozadu dal 2cm podložky) a na geometrii jsem zapoměl (mám tam stejnak takowý slabší gumy, tak mě to moc netlačilo), teď mám najeto s tím podvozkem skoro 2tis asi a sjiždí to gumy pěkně rovně:) akorát wzadu trochu kraje, protože tam mám moc širokou gumu a dělá to áčko..záleží no..ale jak budu nově obouvat, tak půjdou na tu geometrii raději.)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“