Výměna ložisek předních kol

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Sikula_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.07.2014 09:57
Bydliště: Mladá Boleslav

Výměna ložisek předních kol

Příspěvek od Sikula_ »

Zdravíčko ve spolek,

chlapi potřebuju poradit. Pustil jsem se do výměny ložisek v předních kolech. Po sundání komplet těhlic jsem zjistil jednu věc. Když vezmu do jedný ruky homokyneťák a druhou rukou si držím poloosu, má to vůli tak milimetr když s tím hýbu proti sobě. Chci se zeptat jestli je to tak závažná věc abych musel měnit za nové. Na obou stranách auta se jedná o přibližně stejnou vůli. Prachovky jsou v pohodě, tak váhám jestli se do toho hrabat, nebo to nechat tak jak to je a měnit až někdy :blush: Auto má najeto okolo 260 tis. km, dávám mu tak rok dva a pak půjde na díly kvůli rzi.

Děkuji za radu :sorry:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Výměna ložisek předních kol

Příspěvek od 11mAjA11 »

Mícháš různé věci dokupy a nedává to naprosto žádný smysl..
Ujasni si co chceš měnit a co máš vymontováno z auta, tahat těhlici s poloosou z auta dohromady je teda slušná ptákovina, ale budiž.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Sikula_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.07.2014 09:57
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výměna ložisek předních kol

Příspěvek od Sikula_ »

Asi jsem se špatně vyjádřil. Jediné co jsem z auta vymontoval je tehlice. Všechno ostatní na autě zůstalo. I Kdybych míchal dvě věci dohromady ptal jsem se na vůli mezi kyneťákem a poloosou. Vůli v sestavení.

Děkuji

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Výměna ložisek předních kol

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jaká vůle mezi kyneťákem a poloosou, jaká vůle v sestavení ?
Pokud je na tyči poloosy vůle na drážkovém ozubení, tak je sakra něco špatně.
Jediná vůle která tam patrně asi je, je vůle v kloubu, což znamená že pokud v něm nekřape při zatáčení a nebouchá to při přidání plynu není potřeba ho měnit.
A když mícháš dvě odlišné věci, do nadpisu dáš ložiska, řešíš klouby, tak to je úplně mimo...

Znova opakuju ujasni si co vlastně chceš řešit..!!
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Výměna ložisek předních kol

Příspěvek od lister »

v klidu ne, šak se nic hroznýho neděje..

asi bych ty klouby rozebral, umyl, zkontroloval a pak zase složil s novou vazelínou, podle toho v jakým budou stavu buď začneš výhledově shánět jiný, nebo budou dalších pár let fungovat.
každopádně je lepší vědět na čem jsi, než čekat až se rozletí klec, to pak stojíš na krajnici s nepojízdným autem..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Sikula_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.07.2014 09:57
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výměna ložisek předních kol

Příspěvek od Sikula_ »

11mAjA11 píše:Jaká vůle mezi kyneťákem a poloosou, jaká vůle v sestavení ?
Pokud je na tyči poloosy vůle na drážkovém ozubení, tak je sakra něco špatně.
Jediná vůle která tam patrně asi je, je vůle v kloubu, což znamená že pokud v něm nekřape při zatáčení a nebouchá to při přidání plynu není potřeba ho měnit.
A když mícháš dvě odlišné věci, do nadpisu dáš ložiska, řešíš klouby, tak to je úplně mimo...

Znova opakuju ujasni si co vlastně chceš řešit..!!

Promiň mi to prosím :(

Sikula_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.07.2014 09:57
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výměna ložisek předních kol

Příspěvek od Sikula_ »

lister píše:v klidu ne, šak se nic hroznýho neděje..

asi bych ty klouby rozebral, umyl, zkontroloval a pak zase složil s novou vazelínou, podle toho v jakým budou stavu buď začneš výhledově shánět jiný, nebo budou dalších pár let fungovat.
každopádně je lepší vědět na čem jsi, než čekat až se rozletí klec, to pak stojíš na krajnici s nepojízdným autem..
Mockrát děkuji za radu. Rozebral jsem a složil jak si psal. Nevypadají vůbec špatně oba dva. Ještě jednou díky :good:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“