Tlumiče - rozměry

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
czeCooL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2010 09:26
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Tlumiče - rozměry

Příspěvek od czeCooL »

Ahoj.

Máte někdo změřený rozměry tlumičů a pružin (předek i zadek)?
Jde mi totiž o to, že jsem si koupil tlumiče Kayaba, podle stránek patří na mé auto, přesto se mi je nedařilo nasadit na auto, jsou delší.
Zadek jsem nasadil, ale byl neúměrně vysoko.

Nebo v čem by mohl být problém? Seskládané jsou samozřejmě dobře.
Už si vážně nevím rady.

Tlumiče:
- KYB 334810 Excel-G (přední)
- KYB 343258 Excel-G (zadní)

Pružiny:
- KYB RG1591 K-Flex (přední)
- KYB RC5070 K-Flex (zadní)

Auto:
- Golf III VR6 2.8


Díky

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tlumiče dle Tec Docu sedí.
Jinak hledej origo čísla a převeď : http://www.oemepc.com/vw" onclick="window.open(this.href);return false;


RC5070 Pruzina podvozku
Nahrazeno: RC5075, RC5442, RC5494, RC5521
hmotnost ( v kg ): 1,57; Tloustka/sila 1 [mm]: 10,25; Vnějżí průměr [mm]: 110; délka (v mm): 342; Veličina: AC; Konstrukční rok do: 08.1994; podvozek: pro vozidla se standardním podvozkem; montovací strana: zadní náprava; Tvar pruziny: Sroubovita pruzina

RC5487 Pruzina podvozku
Nahrazeno: RC5495
hmotnost ( v kg ): 2,14; Tloustka/sila 1 [mm]: 11,25; Vnějżí průměr [mm]: 110; délka (v mm): 335; Veličina: AC; Konstrukční rok do: 08.1994; montovací strana: zadní náprava; Tvar pruziny: Sroubovita pruzina; verze pro tezky vykon:

RG1172 Pruzina podvozku
hmotnost ( v kg ): 2,722; Tloustka/sila 1 [mm]: 13; Vnějżí průměr [mm]: 140; délka (v mm): 367; Číslo podvozku od: 1H-SB019476, 1H-SW062539, 1H-R-000 001; Veličina: AC; Rok výroby od: 09.1994; podvozek: pro vozidla se standardním podvozkem; montovací strana: přední osa; Tvar pruziny: Sroubovita pruzina

RG1591 Pruzina podvozku
Nahrazeno: RC1707, RC2310, RC2311, RG1089, RG1264, RC1679
hmotnost ( v kg ): 2,56; Tloustka/sila 1 [mm]: 12,5; Vnějżí průměr [mm]: 139; délka (v mm): 359; Číslo podvozku do: 1H-SB019475, 1H-SW062538, 1H-P-990 000; Veličina: AC; Konstrukční rok do: 08.1994; podvozek: pro vozidla se standardním podvozkem; montovací strana: přední osa; Tvar pruziny: Sroubovita pruzina
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
czeCooL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2010 09:26
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od czeCooL »

Děkuju za informace.

Nevím kde je tedy problém, ramena svěšeny a stejně ten tlumič přesahuje uchycení na těhlici.
Napadá mě jen to, že bych dostal v krabici jiný tlumič, než který tam má být.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od 11mAjA11 »

To se mi zdá málo pravděpodobné.
Ono když jsou nové pružiny i tlumiče tak to moc jednoduše nasadit stejně nepůjde.
Navíc by to asi chtělo vytáhnout poloosu z nábojky (pokud teda nemáš + třeba odpojit stabilizátor aby se to tolik nekřížilo ty ramena.
Ten tlumič tam musí pasovat.
Porovnej původní s novým jak na tom jsou rozměrově, vzdálenosti uchycovacích šroubů do těhlice vs. spodní miska tlumiče a délka tlumiče celkově v nezatíženém stavu (pístnice vytažená na max. z těla tlumiče).
Jinak mě nic nenapadá proč to nejde.
A třeba fotky by možná taky nebyly špatné.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
czeCooL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2010 09:26
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od czeCooL »

Počkej, nechápu proč by se mělo rozebírat něco dalšího.
Důvody jsi sice vypsal, ale nikde takový postup nevidím, jen prosté vyšroubování dvou šroubů v těhlici, rameno si sedne níž a tlumič visí za matku nahoře a jednoduše se to má vyndat/nandat.

Porovnat to právě nemám pořádně s čím, když tam původně byly nějaké stavitelné, ty jsou kratší a samozřejmě celé menší.
Foto nemám.

Koukal jsem i po tlumičích TRW, u těch se na každém eshopu uvádí i rozměr a ten zhruba seděl s rozměry, které jsem vyčetl v online etce (530x170x160mm)


Psal jsem do nějaké jiné prodejny, vyhledali mi tlumiče a pružiny dle VIN a tyto Kayaby se v seznamu také objevily, tak nevím, co mám zase objednat, tamtu várku zboží jsem totiž pak vrátil.

Dnes mi ještě odpověděli toto:
"...dohledání podle orig. čísel dle VIN je rozhodně přesnější než dohledávání podle konfigurátoru.
tzn. podle správně nakonfigurovaných údajů o voze je možné dohledat i nesprávný díl, jelikož se pro daný model používali například 3 možné varianty tlumičů i pružin..... Samozřejmě je to na Vašem posouzení.
Zboží můžeme před odesláním popř. přeměřit."


Zadní tlumiče podle nich jsou s číslem 1H0 513 031 a přední 1H0 413 031 L, ale to jsi asi podle toho tec docu také zjistil.

Tak čemu mám věřit, podle čeho se mám orientovat, protože jsem z toho už na prášky.
Chtěl jsem KYB, ale asi objednám ty TRW a snad budu mít klid.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od Rouballik »

Vzhledem k tomu že tam byl stavík, tak nemáš tam jiné úpravy?

Uživatelský avatar
czeCooL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2010 09:26
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od czeCooL »

Také mě to prve napadlo, že by tam mohlo být něco pozměněné, jenže já to nepoznám, nevím co a jak má být dlouhé atd. :blush:
Já to takhle dementně na tomto podvozku bohužel koupil. :negative:

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od Rouballik »

A je to G3 VR6 předohrab?
Měl jsi tam stavitelný podvozek?

Uživatelský avatar
czeCooL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2010 09:26
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od czeCooL »

Ano

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od Rouballik »

V tlumičích chybu nemáš. Chybu bych hledal v pružinách nebo v nějaké další úpravě.
Vidím že jsi z ústí, tak napiš na nick "pajice" tady na klubu ( kdyby jsi se nedopsal tak na mail: http://servisdecin.cz/kontakt/" onclick="window.open(this.href);return false; )
To je člověk co těch VR6 rozebral kvanta.
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od jirkaTDI »

Ty tlumiče KYB budou určitě spravné, ale pružiny bych dal spíš origo, klidne i starší. Ty nový aftermarket pružiny jsou většinou nesmyslně vysoký.

Jinak po sníženým podvozku je normální, že nejde origo namontovat, je potřeba povolit všechny silentbloky v ramenech, stabík a tak a potom to utáhnout zas na zatíženým autě ;-)
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
czeCooL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2010 09:26
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od czeCooL »

Děkuji chlapi.

Takže bych objednal znova ty samé tlumiče KYB.

Jen nevím kde sehnat originální pružiny, mají vůbec nějakou značku nebo je to prostě vw orig. no name? :pleasantry:
Použité to ani moc nechci.

Původně jsem místo těch KYB pružin chtěl zkusit Monroe, ale vysoký budou asi stejně, že?
Jak už jsem psal, tak zadek byl vysoko po kombinaci tlumiče KYB 343258 s pružinou KYB RC5070 K-Flex.

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od jirkaTDI »

S pružinama je to těžký, můžeš se zeptat přímo ve VW, ale je možný, že už se nedělají.
Náhodou fotku, jak to bylo vysoký, nemáš? Ono jinak Golf 3 není úplně nízký auto (viz. obrázek), ale jak je člověk zvyklej na ty snížený kousky, nebo na vraky s utahanýma pružinama a tlumičema, tak pak se to zdá vysoký :D
Za mě bych se vyprdnul na "origo" pružiny a koupil Eibach street kit, jsou to pružiny snížený cca 25-30mm, takže velmi decentní snížení, vypadá to jako série, ale líp :D a fungujou v pohodě se sériovýma tlumičema a komfortní je to jak origo pružiny :wink:
Přílohy
1992-golf-iii-gti.jpg
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
czeCooL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.11.2010 09:26
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od czeCooL »

Normálně bych po origo neprahnul, jen že jsi psal dej tam origo pružiny, tak proto :D

Mrknu tedy na ty Eibachy, díky.

Ale když koukám, na ten přiložený obrázek, tak je to vážně vyšší, než je člověk zvyklej.
Mám ještě jednoho Golfa a ten je v "normální" výšce, ale jak píšeš, tam už budou nejspíše unavené pružiny, mám ho sedmým rokem a nikdy jsem to na něm neměnil :mrgreen:

Jen tady na VR6 mi to přišlo jako offroad (viz. obrázek - lepší foto nemám) :D
Přílohy
20170313_191751.jpg

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Tlumiče - rozměry

Příspěvek od Rouballik »

jirkaTDI píše:Za mě bych se vyprdnul na "origo" pružiny a koupil Eibach street kit, jsou to pružiny snížený cca 25-30mm, takže velmi decentní snížení, vypadá to jako série, ale líp :D a fungujou v pohodě se sériovýma tlumičema a komfortní je to jak origo pružiny :wink:
Pěkně to taky funguje s tímto na sérii: http://vwshop.cz/70628-sportovni-pruzin ... werke.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomu "kozovitýmu" vzhledu to pomůže a sériový tlumič to dá.
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“