Bouchání při "hrabání" předních kol

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Bouchání při "hrabání" předních kol

Příspěvek od Tomigo »

Zdravím všechny, dnes dnes jsem zjistil jednu nemilou věc. Silnice byla mokrá a když jsem se chtěl rychleji rozjet z křižovatky, tak mi začala hrabat kola. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby mi u toho pravé přední kolo nedělalo fakt nesnesitelný rány jak ze samopalu. Samozřejmě šla hned noha z plynu, jak jsem se lek, ale na dalši křižovatce jsem to zkusil znovu a zase to samý...pak už jsem jel radši hodně v klidu.
Němáte někdo podobnou zkušenost, čím by to mohlo být? Vím, že mi asi pomalu odchází homokineťák, protože občas při rozjezdu na zpátečku je slyšet takové lupnutí u motoru, ale nevím, jestli to může mít nějakou souvislost.
Díky za každou radu.
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Uživatelský avatar
Husi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Novwé Strašecí

Příspěvek od Husi »

Hele kamosovi dela docela slupku u motoru kdyz rychle podradi a je tam v prdeli silentblok,tak zkus jestli to neni timhle :)

Yeah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yeah »

prohlídni : přední silentblok motoru, silentblok převodovky, zadní silentblok v ramenu...homokinetickej kloub je slyšet hlavně v rejdu...
Nehoň mrchu do vrchu - GII 1.8i Helmut

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Kámošovi tohle dělala Felda 1,6. Vyměnil přední tlumiče a je po problému.

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Davwe »

jestli se ti to pri hrabani rozskace (hlavne na mokru) tak si myslim ze to bude tlumicema

Uživatelský avatar
Tomigo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Skalice

Příspěvek od Tomigo »

Koukal jsem na přední a zadní silenblok motoru a je fakt, že mají už trochu vůli při rozhýbání motoru, ale nevím do jaké míry je to ještě normální.

Je to přesně tak, při hrabání na mokru (na suchu jsem nezkoušel) to má tendenci poskakovat a od toho se nejspíš odvíjí ty rány. V nejhorším případě se bude muset vyměnit obojí, silenbloky i tlumiče.

Ještě k těm tlumičům otázka: Když už bych je chtěl měnit. Mám tam sportovní snížené pružiny a tlumiče, ale nevím přesně co je to zač. Jak poznám, jaké tlumiče tam teď mám a jaké mám koupit? Nevim o kolik to mám snížené a budu muset kupovat i nové pružiny? Díky za reakce.
Ráj na 6: VW CLUB
Obrázek

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yurik »

no ja by som kupil novy podvozok aj s pruzinami, je to predsalen set, ktory je robeny spolocne a aj tlmic je nastaveny na kratsiu pracovnu vzdialenost...dnes uz to nie su strasne sumy...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“