Drhnutí atd. - oživeno

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Drhnutí atd. - oživeno

Příspěvek od cert »

Zdar, Golfík mi začal vydávat takovej divnej pazvuk při ostřejším průjezdu levou zatáčkou (nebo i při rozjezdu do levý zatáčky - třeba křižovatka při odbočování vlevo). Je to takovej zvuk jako by kolo drhlo o vložku podběhu. Kola i podběhy jsem zkontroloval a nikde žádná stopa po nějakém drhnutí. Dělá to jen tohle "drhnutí" - žádný lupání, praskání nebo cvakání při ostřejším rozjezdu v rejdu - nic takovýho. Auto se chová normálně, nic na podvozku nemlátí, žádná nervozita ani při 160 km/h. ABS funguje normálně, čidla jsou na svých místech. Dráty k brzdovým destičkám nemám. Nemáte někdo tušení co by to mohlo být?
Pak mi autí dělá ještě jednu nepříjemnost... Když se motor ohřeje, tak se někdy (naprosto nahodile bez jakékoliv vazby na nějaký stav) ozývá takový zvuk jako by auto odfukovalo vzduch - takový "pfůůů" (nevím jak to jinak napsat asi tak :) ) trvající asi 3 vteřiny. Myslel jsem, že je vadnej přetlak ventil ve víčku vyrovnávací nádobky chladiče, koupil jsem fungl novej a nic, pořád stejný... Teplota vody normálka cca 90 st., zahřívá se to rychle, voda neubývá, spoje na hadicích v pořádku, olej OK (sice se lehce vyskytuje přes zimu emulze (nepatrně na měrce), ale to bude tím, že courám krátký trasy a motor se neprohřeje - přes léto v pohodě. Funkčně to asi nevadí, protože mi to dělá tak cca 2 roky (a pořád nemůžu přijít čím to je) a motor OK, bez jedinýho zaváhání, jen je ten zvuk takovej ke Golfíkovi nepatřičnej. Nemáte někdo tip odkud se tna zvuk bere?
Fuj, to byl sloh... :)
Díky za rady
Naposledy upravil(a) cert dne 05.05.2006 07:30, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

To odfouknutí mi semtam dělá taky, je to docela pr**l co to může být, ale jenom v zimě a když se motor zahřívá, prakticky na stejným místě cca 1,5 - 2 km od domova, jednou jsem dokonce zastavil a hledal jestli mi tam nevlezla kočka nebo co :D Drhnutí v plným rejdu mám taky, ale u mě to je o ten plast podběhu když jsem ho pořádně přišrouboval tak se trochu zkrátil a kolo tam drhne, neřeším to.

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

s tym odfukom veru neviem, ale co sa tyka toho drhnutia, cosi podobne robilo aj moje ventolino, tak ked sme s brachom menili predne kotuce, pozrel a vyskusal nejaky cap (alebo klb, ci co /taka mala somarinka zy dost penazi :D / ) na polose a ten bol v hajzli. nie celkom, ale zadrhavalo to pri vytoceni dolava. zeby aj tebe??? vymenili sme a pohoda

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Příspěvek od Mudrc »

těžko říci může to být klidně kloub čep nebo brzdiče je toho tam více rozeber to a uvidiš :)

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JonatanCl »

Taky může bejt moc blízko štít od brzdového kotouče :D
Dělalo mi to něco podobnýho na Pašíkovi, tak jsem to podlezl a ten štít trochu odehnul - a je klid.
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

odfukovala třeba liazka nebo tatra :D :D , ale golf takovej ventil a hlavně rozvod stl. vzduchu nemá...
to je divný, nic mi nenapadá

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

bohush píše:To odfouknutí mi semtam dělá taky, je to docela pr**l co to může být, ale jenom v zimě a když se motor zahřívá, prakticky na stejným místě cca 1,5 - 2 km od domova, jednou jsem dokonce zastavil a hledal jestli mi tam nevlezla kočka nebo co :D Drhnutí v plným rejdu mám taky, ale u mě to je o ten plast podběhu když jsem ho pořádně přišrouboval tak se trochu zkrátil a kolo tam drhne, neřeším to.


To odfukování až tak neřeším - ne že by mi nevadilo, ale spíš mě se*e to drhnutí... Samo, že pokud by to někdo už někdy vyřešil, tak bych byl taky rád, kdyby poradil :)
BTW mně to nedrhne v jen plným rejdu, stačí běžná levá zatáčka, kde kola zdaleka nejsou v plný rejdu...

Tak jsem porůznu pokusoval a třeba když před najtím do zatáčky vymáčknu spojku, tak se zatím nic neozývá... to by asi naznačovalo ten kloub, co?

Uživatelský avatar
vw181
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vw181 »

Takové drhnutí mi dělaly sjeté kotouče. Okraj kotouče drhnul o destičku z boku a začlo se to projevovat v zatočení.
Když dáš rejd a trochu to osolíš, tak kdyby to škubalo bude zřejmě vadný kloub.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

bohush píše:To odfouknutí mi semtam dělá taky, je to docela pr**l co to může být, ale jenom v zimě a když se motor zahřívá, prakticky na stejným místě cca 1,5 - 2 km od domova, jednou jsem dokonce zastavil a hledal jestli mi tam nevlezla kočka nebo co :D
Odfukovani muzu potvrdit taky, ten zvuk je spis takovy piskavy, a delalo mi to pouze v zime... Pripisoval jsem to nejakemu proudeni vzduchu, ale jak ted koukam, nebude to jen u me :o) BTW mame vsichni co nam to dela 1.8?

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Master píše:...mame vsichni co nam to dela 1.8?
jj, asi jo, já mám 1,8i 66 kW ADZ

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

ja mam ABS

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Tak jsem po delším zkoumání přišel na to, že drhnutí vychází z pravého zadního kola... Teda je to hrůza, jak se ten zvuk po kastli nese a zdá se, že o je úplně odjinud. Tak nevím, že by ložisko? Ale to by dělalo pořád, nebo alespoň s nějakou pravidelností. Co třeba brzdový obložení? Je fakt, že jsem si nechal změřit na válcích brzdy a vše OK, ale "na pocit" mám dojem, že ručka brzdí mizerně.
Až to toho polezu, na co mám dát pozor, dá se dolu buben i s ložiskem a jak potom správně dotáhnout to ložisko aby se nezmařilo? Má se při dotahování otáčet kolem? Jo a kdyby byl projetej buben, kde odjistit samostav, abych mohl stáhnout buben?
BTW kdybych musel měnit pakny, je Fritech dobrá značka, nebo raději něco jinýho? Ty Fritechy bych měl za výbornou cenu...
Díky za radu.

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix »

čau, s tím drhnutím - zkus to zvednout a zatočit si s kolem, jestli se točí bez odporu a nerachtá, mohlo by být ložisko OK. Pokud má kolo odpor a brzdí, je možné, že je to válečkem - zůstal možná viset. Já jsem to řešil na obou golfech výměnou na obou stranách a teď je to naprosto OK. Buben sundáš jednoduše - Zvedneš auto, sundáš kolo, sundáš krytku, která je přes matku, závlačku, pojistnou krytku, matku, podložku a ložisko. Potom když si buben nastavíš tak, aby byly dvě díry dole a dvě nahoře (tedy pokud máš 4x100), tak vrazíš silnější šroubovák do horní díry, která je blíž k předku auta a pootočíš bubnem i se šroubovákem uvnitř směrem dozadu, jakoby k druhé horní díře (má to menší odpor). Zároveň buben taháš k sobě a stáhneš ho. Když máš buben dole, hlavně nešlapej na brzdu - rozjel by se ti váleček.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Tak drhnutí je vyřešený...
Drhly mi za určitých podmínek čelisti zadních brzd o "rantl", který se udělal na bubnech provozem - odbrousil jsem to flexou, vyčistil jsem brzdy a všechno je OK. Jak ložiska, tak čelisti byly v pohodě a nebylo třeba cokoliv měnit. Třeba moje zkušenost někomu pomůže...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“