zadní buben 1.9D - špatná montáž??

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hellraiser17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: stará boleslav
Kontaktovat uživatele:

zadní buben 1.9D - špatná montáž??

Příspěvek od Hellraiser17 »

cuss chlapy, chtel jsem odstranit to pískání v zadních bubnech a tak jsem sundal buben a promazal co se dalo, ale píská to dál... ale ted k problemu, to pískání bych nejak přežil jen mě znepokojuje to že když jsem buben sundaval, tak ta matice nebyla dotažená ( sundal jsem ji rukou) tak jsem potom buben nahodil a matici dotáhnul jen rukou a a dal tu pojistnou podlozku a zavlacku - jenže když jedu tak slyšim od toho kola takový mlaskání - pls nevíte čim je to zpusobeno? a jestli nevadí nedotažená matice na krev? predem dikes.

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Maticí myslíš matici na ložisku? Ta se na krev 100% nedotahuje - pokud jsi ji dorval co to šlo tak zajdi koupit nové ložisko a někde si zjisti jak se nastavuje vůle zadních ložisek...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
Hellraiser17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: stará boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hellraiser17 »

na krev jsem ji nedotahl nevim jak se ji nadava ale je to matice co drzi buben u nápravy jenom jsem ji dotahl rukou a zajistil proti otaceni a po 200km v tom nehuci a nic to nedela jen mam divnej pocit z toho mlaskání pneumatiky...

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od martas01 »

ta matice se dotahuje takto: dotahnes co to jde a pak o pul otacky povolis :wink: aspon tak to delaj stary praktici ja jsem mladej mel bych spis mit na to manual :lol:
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
Hellraiser17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: stará boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hellraiser17 »

oki díkes za rady :wink:

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zadní buben 1.9D - špatná montáž??

Příspěvek od Master »

Hellraiser17 píše:cuss chlapy, chtel jsem odstranit to pískání v zadních bubnech a tak jsem sundal buben a promazal co se dalo, ale píská to dál... ale ted k problemu, to pískání bych nejak přežil jen mě znepokojuje to že když jsem buben sundaval, tak ta matice nebyla dotažená ( sundal jsem ji rukou) tak jsem potom buben nahodil a matici dotáhnul jen rukou a a dal tu pojistnou podlozku a zavlacku - jenže když jedu tak slyšim od toho kola takový mlaskání - pls nevíte čim je to zpusobeno? a jestli nevadí nedotažená matice na krev? predem dikes.
Tou matici se vymezuje vule kuzelikoveho loziska na kterem je buben... Na dotahovani je urcite nejaky moment, ale v praxi se dotahne tak, aby si na lozisku jiz necitil vuli a pak jeste pripadne kousek po zavlacku...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“