Utahovací moment - výmena hom.klbu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Marshal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2016 14:14

Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od Marshal »

Caute potreboval by som prosim vas poradit chystam sa menit vonkajsi hom.klb na soferovej strane. nemala by to byt nejaka zlozita praca no ide oto ze stredova matica kola co drzi klb sa musi utahovat na urcity moment a teraz som si neni ze aky moment tam mam treba pouzit. prikladam foto z knihy JAK NA TO
Mám golf mk3 2.0 16v gti, cize sa jedna o tzv. PODVOZOK PLUS v knihe je pisany pre podvozk plus utahovaci moment 90nm ale iba do 12/94 to znamena ze ked je moj golf r.v 95 mám pouzit utah.moment pre klasicky podvozok 265nm alebo ponechat aj napriek roku vyroby 90nm ?
A este jedna otazocka ak demontujem maticu zo spodneco capu na ramene co ide do tehlice potom co vymenim hom.klb rameno s capom nasadim naspet a dotiahnem tu hornu matku tak nastavenie geomtrie nebude nutne ze? Bolo by to nutne len ak by som povolil sroby ktore drzia cap v ramene nie? Takto len povolim matku spodneho capu vyklepnem rameno s capom vytocim do strany sklepnem hom klb. ocistit atd. a potom naklepnem novy... nasadim do naboja nasadim spodne rameno zatiahnem matku na cape moze byt?

Diky moc za akukolvek radu a odpoved
Přílohy
WP_20180108_23_44_43_Pro.jpg

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od bik3r »

Utahovací moment ložiska 265Nm
Pokud se ti podaří vyrazit čep z těhlice, tak ano, já radši povoluju ty tři osmičky šrouby co držej čep v rameni (označím si jejich pozici), než riskovat, že stahovákem protrhnu prachovku čepu, není tam zas tolik místa na jeho nasazení...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Marshal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2016 14:14

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od Marshal »

Takze plati ten moment pre klasicky podvozok aj ked je to podvozok plus ale kvoli tomu roku vyroby sa to bere ako klasicky podvozok hej? Takze radsej tie 3 sroby a zaznacit polohy a nebudem muset ist na geometriu. Diky moc za radu velmi si pomohol.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Za předpokladu že neutrhneš nebo nezalomíš ty tři šrouby..
Ja povoluju matici na čepu a klepnu po těhlici, nikdy se mi nestalo že by ten čep nešel ven z těhlice, a nikdy sem ani na to nepoužíval stahovák..
Jakmile ty tři šrouby povolíš tak s tou geometrií stejně hneš, ne moc ale i tak s ní pohneš, byť to bude sebelíp označené..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Marshal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2016 14:14

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od Marshal »

Tak skusim prvu moznost ktorou som aj chcel ist cize cap von z tehlice.... Ak nepijde tak pride na rad ta druha.. Dakujem vam obi dvom velmi pekne za ochotu a hlavne za ten utah.moment lebo tak je to tam napisane ze som si nevedel z nich vybrat... Utahovaci moment pre podvozok gti je 90nm pre klasiku 265nm clovek je hned vtom ze ma jasno a pouzije 90nm a koniec koncou zisti ze aj ked je to gti podvozk tak kvoli roku musi pouzit 265nm ach jaj :D

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od lister »

no ono to není jen 90Nm, je tam navíc i 45°, a to bude chtít stejnou sílu jako těch 265Nm..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od bik3r »

No s tím čepem, když jsem posledně na golfu měnil přední ložisko, vyndal jsem těhlici i s čepem a i ve svěráku s našponovaným stahovákem a mlacením do těhlice dvouma kladivama proti sobě, aby se čep odrazil mi dalo docela zabrat než vypad... nevím třeba jsem levej nebo to zbytečně moc utahuju...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Marshal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2016 14:14

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od Marshal »

Jo 45° som si tam všimol len mi nejde do hlavy prečo to tak blbo popísali-označili tie podvozky a utah.momenty ...... Snad to odtial nejak dostanem a kľb mám objednaný SKF ten by mal niečo vydržať cena 45€ - 1100kč cca. Prosím vás ešte sa opýtam mimo temý ale tak nech to už nemusím nikde riešit lebo hladal som ale neviem si rady viem otom že opravná sada na rych.páku sa objednať dá tú aj objednám ale potreboval by som odniekiaľ objednať ten mechanizmus alebo diely toho mechanizmu čo je hore na prevodovke je tam ako keby také "kladivko" napája sa tam tiahlo z rychl.páky je to na vrchu prevodovky a mám tam už veľké vôle a tým pádom mi idú blbo radiť rychlosti ak by ste náhodou vedeli o nejakej stránke tak by som veľmi vďačný lebo zohnať niektoré veci fuuuu... :D ak by to bolo tak že by stačilo tam vyrobiť len nové púzdra tak to by mi aj tatko spravil na sústruhu možno

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od 11mAjA11 »

toto ?

Obrázek
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od 11mAjA11 »

nebo toto ?

Obrázek
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od bik3r »

Já na převodovce měnil jen toto http://www.autokseft.cz/TOPRAN-Radici-t ... 9-nd474567" onclick="window.open(this.href);return false;
GIII GTI 2.0 16V ABF

Marshal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2016 14:14

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od Marshal »

11mAJA11 ten prvý obrázek je sada na opravu riadiacej tyče- myslená časť v interiéri v stred.tuneli? Ak hej tak to je jedna z vecí.... ten druhý obrázok to netuším čo je.....
a tie ostatné vôle pozorujem tu na tomto a sú naozaj že velké proste to tam líta hlavne tie zaznačené veci
bik3r no to neviem presne kde to ide ale už keby to rozoberam tak vymením aj to stohí to pár korun
Přílohy
WP_20180111_11_00_17_Pro.jpg

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od 11mAjA11 »

V nahrade ten plast nenachazim, takze mozna original, vule v oku tahla by mohla jit vymezit samodomo vlozkou, nebo prejet oko vystruznikem a udelat novy atypicky sroub.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od bik3r »

...
Přílohy
etka.png
GIII GTI 2.0 16V ABF

Marshal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2016 14:14

Re: Utahovací moment - výmena hom.klbu

Příspěvek od Marshal »

Tak díky moc skúsim to pohladať a nejak vyriešiť tie vôle. Ak by ste mi vedeli odporučiť nejakú literúru ohladom motorov opravy atd a diagnostiky automobilou bol som velmi rád nie som automechanik ale baví ma to chcel by som si čo to porobiť sám ak by sa dalo taktiež som niekde niečo čítal o príručke k motoru ABF kde by som to našiel? to už je posledná vec nech už neotravujem :D díkes :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“