Klepání volantu - KONECNE VYRESENO

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

zejtar me vymeni stabilizatory a znova vyvyzi kola...Geometrii sem udelal nez sem sundal zimaky...Ta je hotova.....AUto ma 160tis v nemecku a 43tis tady tak snaD to Nebude tim ze je to auto smoc kilometrama--Klapani se me fakt nelibi

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

Panove omlouam se ale bohuzel frajer co me to opravuje a co sem ho tu chvalyl,me jeste auto neopravil....Tejden objednaval stabylizatory,kdyz me rek ze to dneska bude hotovy tak to samozdrejme neni,mam zase zavolat vecer,za druhy me zbuzeroval cely auto ze vypada jak kdyby melo najeto milion kilometru,pak ze si vymejslim,jemu to neklepe,protoze jezdi na ceste co ma JZD pro traktory kde klepe cely auto a komu i HAMER...Zacinam myt toho dost....CO jsem proteefonoval mohla stat oprava primo ve znackovim serisu...Takze pokud auto do vecera neudela tak mu ho seberu a at si stabilizatory strci nekam.

DO prace jezdim tak ze otravuju ostatni lidi....NO hruza....

Uživatelský avatar
Endy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od Endy »

DavidST píše:Panove omlouam se ale bohuzel frajer co me to opravuje a co sem ho tu chvalyl,me jeste auto neopravil....Tejden objednaval stabylizatory,kdyz me rek ze to dneska bude hotovy tak to samozdrejme neni,mam zase zavolat vecer,za druhy me zbuzeroval cely auto ze vypada jak kdyby melo najeto milion kilometru,pak ze si vymejslim,jemu to neklepe,protoze jezdi na ceste co ma JZD pro traktory kde klepe cely auto a komu i HAMER...Zacinam myt toho dost....CO jsem proteefonoval mohla stat oprava primo ve znackovim serisu...Takze pokud auto do vecera neudela tak mu ho seberu a at si stabilizatory strci nekam.

DO prace jezdim tak ze otravuju ostatni lidi....NO hruza....

to znam :cry: mam stejnou zkušenost hele mě to taky klepalo a měl jsem špatnej tlumič.

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

Cena opravy 1000kc ale uplne nulovej vysledek....(vymena stabilizatoru a znovu vyvazeni kol)

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

A nemoh by to být třeba už značně opotřebený kyneťák. Když odchází do věčných lovišť tak se ne vždy projevuje ze začátku zvukově to až ke konci a při rejdu a v záběru. Nemáš pocit jako bys měl šišaté kolo a auto nadskakovalo ?

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

vim akorad to ze po pekny silnici to nedela a na tich stahanejch jo....Zadnej zvuk neslysim.....Co poloosy??

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

Kdyby byla ohlá poloosa, tak to volant rozkmitá, ale je malá pravděpodobnost, že bys o jejím ohnutí nevěděl (nárazem). Ještě mě napadá jestli jsi neztratil vahadlo z poloosy. Nevím co máš za motor, ale u 55kW, 66kW a dieselových motorů by mělo být na delší poloose tj. na pravé. Je tam proto, aby tlumilo vibrace.

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

Mam Tdi 66kW a vzimne sem vletel do velky diry az sem ohnul rafek....ale i pred tou zimou me klepal lehce volant na 195/60R15 ET30
a ted sem koupil ty 195/50R15 ET38....Je to nizsi profil a min tlumy ty nerovnosti......
Kdyby byla ola ta poloosa tak by to klepalo furt ne???A ne jen nekdy...


:? :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

vwtom píše:Kdyby byla ohlá poloosa, tak to volant rozkmitá, ale je malá pravděpodobnost, že bys o jejím ohnutí nevěděl (nárazem). Ještě mě napadá jestli jsi neztratil vahadlo z poloosy. Nevím co máš za motor, ale u 55kW, 66kW a dieselových motorů by mělo být na delší poloose tj. na pravé. Je tam proto, aby tlumilo vibrace.
Ahoj,sorry,že se vám seru do diskuze.Taky mě to někdy dělá,že se mi klepe(chvěje)volant a to vahadlo tam nemám(jedná se o motor 1.6D).Dá se nějak koupit nebo je to na tý poloose napevno přidělaný?A dala by se někde zjistit pozice(umístění)toho závaží na poloose?díky

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

A jak to vahadlo vypada a kde asi tak je???

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

Zitra sem šoupnu obrazek. Teď nemám nic po ruce.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

DavidST píše:A jak to vahadlo vypada a kde asi tak je???
Mělo by se nacházet zhruba uprostřed té delší poloosy a vypadá to jako
válec.Nedá se to přehlédnout.

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

Tak jsem to fotnul z knížky.
Přílohy
DSCF3207.jpg
DSCF3207.jpg (24.44 KiB) Zobrazeno 1553 x

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

Ještě jeden podrobnější
Přílohy
DSCF3208.jpg
DSCF3208.jpg (20.78 KiB) Zobrazeno 1554 x

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

Tady to nejde přečíst. Kdo chce větší tak na mail. Sem to moc zmenšil.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“