jaké kola na GOLF 3 ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
ivwo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od ivwo »

Ahoj.jaké máte zkušenosti s různými velikosti kol od dejme tomu 14 až 17palcovými koly.Mám osobně 14ctky klasické plechy,a jezdí se mi na nich dobře,ale vzhled je tfuj :x .Mám možnost koupit elektrony 16 palce, Jak se to bude chovat,mám tam klasické pružiny i tlumiče(jak bude auto sedět,jak to bude plavat v kolejích,a td...) ??

Uživatelský avatar
nexter
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Pardubice, Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od nexter »

mám 16" kola, pneu 205/45 vpředu a 205/50 vzadu, mám teda GT, takže asi tvrdší podvozek, jede to krásně, jen ve městě ve velkých kolejích to dost plave... :( Jinak ideální na nový pěkný silnice :) BTW, chci je prodat, tak kdyby měl někdo zájem... :wink:

Uživatelský avatar
PLAVÁČEK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 606
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od PLAVÁČEK »

hele já mám 16" 205/45 ET 25 a mám zatím origo podvozek(dost vysranej) a ve dvouch lidech v pohodě, ve třech lidech taky pohoda a ve čtyrech už je to o gumy...

Uživatelský avatar
chooki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od chooki »

hosi, nic v zlom, ale fakt to berte komplexne...dat neviem ako dobre kola na seriovy podvozok je o nicom...proste znizit a kola, to musi byt spolu a byt naraz

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od JaSk »

Neřek bych...
Jinak se mužeš rozhodnout jít cestou klasickou a sehnat nějaská pěkná BBS z GTička a nebo tam dát nějaký kola co nikdo nemá (jako já - jestlis e mýlim, opravte mně). Poslední možnost sou límce...
Jinak klasika, velikost a šířku vol podle motoru...
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
nexter
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Pardubice, Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od nexter »

Já bych právě místo těch 16" koupil 15", taky nevypadají špatně, ale je to fakt moc tuhý na můj vkus... Podle mě ty 15" jsou na tyhle auta ideální na sériovej podvozek, větši kola asi fakt jenom po upravě podvozku...

Uživatelský avatar
PLAVÁČEK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 606
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od PLAVÁČEK »

chooki píše:hosi, nic v zlom, ale fakt to berte komplexne...dat neviem ako dobre kola na seriovy podvozok je o nicom...proste znizit a kola, to musi byt spolu a byt naraz
já si zase myslim že prvně maj bejt kola a podle toho dělat snížení a popř. doupravit lemy...

já je tam mám jen tak na zkoušku a přes zimu to pujde stejně na sport. podvozek, jinak bych dalasi 15" 195/50 to je takovej zlatej střed

Uživatelský avatar
Nightmix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od C.B.
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od Nightmix »

Ahoj, zalezi jak chces s autem jezdit. Jestli jezdis hodne a auto casto vyuzivas, kvuli pohodli bych dal "15". Pokud jezdis jen malo a chces aby to hezky vypadalo, dal bych "16". Osobne uz se mi "17" na golfa nelibi, uz je to moc ... "14" jsou zase idealni na zimu. Jestli mas seriovy podvozek, asi bych volil "15". Jestli planujes menit podvozek, dal bych "16". Toto co pisu je muj osobni nazor a nemusi se ztotoznovat s ostatnimi ;)

PS: osobne mam "16" na stavitelnym podvozku a kdyz jedu po nejake spatne silnici (to u nas je skoro vsude) skacu v tom jak koza :-)

Uživatelský avatar
ivwo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od ivwo »

tož už sem tam dal kola R16 zatím s totálně sjetými gumy GoodYeer F1 225/45. Sedí to božsky v zatáčkách,ale v kolejích to fakt dost plave.Mám sériovej podvozek,a zatím jsem tak najel jen 200Km,a nezdá se mi to nějak nevyladěný,jede to dobře.Plánuji tam ale koupit gumy 205/45. Vyjdou levněji,a taky je to už myslím až zbytečné na golfíka rozměr 225.Zbytečně se zvyšuje valivý odpor,hluk,spotřeba a asi víc dostane zabrat posilovač
P.S: mimochodem kdyby někdo nabízel jeté pneu,ať se mi ozve

Uživatelský avatar
iMarwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec,Mlada Boleslaw
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od iMarwin »

je tak to bzch chtel videt jak to vypada na 17 pri serii neni to trosku jak off road?

Nic ve zlem :oops:

Uživatelský avatar
SpeedyXxX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jih moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od SpeedyXxX »

Zdarec, jsou tu lidi co mě trochu znají a potvrdí ti že mám vyzkoušeno více kol na G3 a snížení 35mm. A pokud by jsi chtěl kola vidět jak vypadají na autě tak písni a pošlu ti foto... Kola mám plecháče 185/60/14. Pak nějaké
ALU : 17- 205/40/17 - ráfek 8 a 7,5 *17
16 - 205/55/16 - ráfek 7,5 * 16
15 - 195/50/15 - 7 * 15

jsou to všewchno kola co jsem zkoušel a já osobně dávám na léto kola 7,5*17 s pneu 205/40/17, jak píše Zbyna, je to pohoda...a na zimu mám kola ALU 7*15 s pneu 195/50/15 a je to zase v klidu.....

ICQ 302 117 219

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od RomeoMontek »

A já si nemůžu vynachválit 15"...

Jako Speedyho auto znám a je fakt krásný, velký kola tomu sluší...

ale i přes to bych dal 15"

Důvody:
a) levnější kola
b) levnější gumy
c) větší pohodlí
d) menší spotřeba+netrpí tolik náprava
e) max. rozměr jenž mám v TP
f) když škrtnu o obrubák nezničím půlku kola,ale jen poškrábu límec...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
SpeedyXxX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jih moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od SpeedyXxX »

Jak píše Romeo tak má pravdu že pneu jsou levnější ale o těch kolech bych trochu pochyboval...ale když budeš chtít třeba MOMO nebo Borbet, Keskin tak si připrav balík peněz na to,ale pokud koupíš jako mám já nebo Zbyna tak si připrav od 10 do 20 tis. na kola s pneu....Jako sada pneu nových je od 11 tis. pokud se bavíme o pořádných pneu...Zkoušel jsem neznačkové pneu a není to ona na vlknu a na vodě už vůbec....Ale to je na každém z nás co je mu přednější...jestli cena nebo kvalita....Ale i když nemám tolika peněz na pneu tak stejně zašetřím a koupím pořádné pneu...to se vyplatí,když si necheš rozbyt hubu...je to na tobě...

Uživatelský avatar
Donn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.09.2007 13:02
Bydliště: Blatná
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od Donn »

Zdarec, mam na G3 17", pneu 205/40 a sport. podvozek. Na dobre silnici je to pecka. Koleje masakr, diry a kanaly o tech vubec nemluvim. Ale je to vkazdem, me to nevadi.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“