ABS.....

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

ABS.....

Příspěvek od Ondrus84 »

Zdar chlapci,Tak jsem byl s Ventem na čtečce a bylo mi řečeno,že mi nefunguje ABS.
A taky mi řekli,že je to proto,že neodpovídají oba přední snímače a levý zadní snímač.
Mám dotaz.Je možnost,že by byly třeba jen zasraný od bláta,popřípadě nějaký orezlý a přitom funkční.
A otázka druhá-pokud bych je třeba vyčistil zkusil to jestli to funguje,zjistím to jen tím,že mi zhasne kontrolka,nebo musím nejdříve zase na čtečku,aby mi vymazali tu chybu????
Kamna for life

Uživatelský avatar
frantisek939
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: ABS.....

Příspěvek od frantisek939 »

Podle me ti po vymene cidel a par metrech jizdy zhasne kontrolka a ABS bude fungovat. V pameti zavad zustane zaznam, ale ten ti nevadi.
Rozhodne si to dej dokupy, nebo odpoj cidla - me auto se dostalo do stavu, ze cidla davala rozdilne hodnoty a pri beznem brzdeni na suchu mi ABSka kopala do pedalu - dobre tak akorat na to si nekde rozbit hubu :old:
Obrázek
OSBID o.s. - s autem svobodně a bezpečně :-) http://www.osbid.org

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od RomeoMontek »

No tak bych to vyměnil...ono někdy jsou kontakty jen zablácené či lehce zkorodované a stačí pročisit a promazat kontakt konektoru...

ABS ti pokud je to tím a ty to spravíš samo od sebe zhasne, jen chyba bude jak je psáno víš zaznamenaná v ŘJ..ale to ničemu nevadí...

No a když to neuděláš tak se stane, že čas od času ti při přibrzdění probouchne pedál,ale stačí být připravenej, brzdit včas, popř se nebát na pedál pořádně šlápnout...
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od Ondrus84 »

No tak moje ABS dnes dopadlo fiaskem. Nespravil ani nevyčistlil jsem nic. A to z důvodu,že jsem sundal kolo odpojil ten snímač,s tím že ho oddělám,ale i po větší námaze a průstřikem WD-čkem se to ani nehlo.Je to tak strašně zarezlý,že to chce oddělat brzdič,kotouč a vymlátit to kladivem ven.
Kamna for life

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od KaCzaba »

jestli ho chces takhle cistit,tak to mej rovnou po ruce jiny nahradni cidla...kvuli cisteni je nemusis vyndavat a hlavne se ti to ani nepovede.taky to muism udelat a sazim na ty zandi,ty jsou v bubnecha ten prach z paken dela dobrej bordel..
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od Ondrus84 »

no mě načetli,že jsou v hajzlu obě přední a levej zadní.Jenže jsem se ptal na nový a ty přední by byli vcelku ok. CCA 350kč kus ale za ten zadní chtějí 1300kč-prej z důvodu toho že si ho musíš koupit s kabeláží
Kamna for life

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od RomeoMontek »

jojo čidla, to je sajrajt, udělej si na to den, hodně prostříkávej a oni povolí časem:-) Jinkan a pročíštění nepotřebuješ sundavat kotouč...to poklud se ti to nepovedlo s nasazeným kotoučem tak kup nový!
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Smallpuck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 25.09.2007 11:45
Bydliště: Rumburk

Re: ABS.....

Příspěvek od Smallpuck »

Zdravim, taky mám ten problém. Svítí mi kontrolka ABS společně s kontrolkou ruční brzdy a ABS tedy nefunguje. Chtěl jsem se zeptat, jak jen tam ten snímač drží? To je tam našroubovanej nebo co? Mám to celý nastříkaný tim černým gumoasfaltem a vůbec na to nevidim. Kontakt jsem odpojil a prostříkal,ale jak se vyndá teda ten snímač. A vzadu mám kotouče a nevšiml jsem si, že by tam byly snímače ABS. Je to možný?
VW Golf GT TDI 81kW

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od Ondrus84 »

Pokud já vím tak snímače by měli být na všech kolech. Pokud to máš zašplíchaný gumoasfaltem tak to možná bude stačit vyčistit. Já osobně na to asi zatím kašlu,protože to mám tak zarezlý,že to z toho nedostanu dolů.Nechám to asi kořeňovi kterej se zabývá Volkswagenama tady u nás. Protože jsem zjistil,že kdybych to chtěl dostat dolů tak bych musel shodit dolu i kotouče,abych to vymlátil ven
Kamna for life

Smallpuck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 25.09.2007 11:45
Bydliště: Rumburk

Re: ABS.....

Příspěvek od Smallpuck »

Ondrus84 píše:Pokud já vím tak snímače by měli být na všech kolech. Pokud to máš zašplíchaný gumoasfaltem tak to možná bude stačit vyčistit. Já osobně na to asi zatím kašlu,protože to mám tak zarezlý,že to z toho nedostanu dolů.Nechám to asi kořeňovi kterej se zabývá Volkswagenama tady u nás. Protože jsem zjistil,že kdybych to chtěl dostat dolů tak bych musel shodit dolu i kotouče,abych to vymlátil ven
Jo máš pravdu, jsou tam fakt ty snímače i vzadu. Pořád ale nevim, jak tam jsou přidělaný? To je tam nějak naražený, že bys to musel vymlátit ven, když je to zarezlý? Na vagu mi to hlásilo chybu snímače na jednom předním a jednom zadním kole. Vzadu mám kotouče, tak tam asi budou obdobně přidělaný jak vpředu.
VW Golf GT TDI 81kW

Uživatelský avatar
death
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: plzen/karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od death »

nevim jak predni, ale sundat zadni kotouce neni zas takovej problem (problem muze bejt sundat brzdice resp. ty udelatka co je drzej - mel sem tam celkem zarezly imbusy..) ted de o to,jestli se to vyplati. jinak resim stejnej problem - ted uz porad sviti kontrolka ABS, na vagu sem nebyl,ale stejne to tipuju na zadni cidla.. jak budu prezouvat na zimaky,tak to zkusim vycistit, ale moc nadeji tomu stejne nedavam.

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od Ondrus84 »

No já se rozhodl,že na to kašlu a nechám to kořeňovi tady u nás kterej se zabývá volkswagenama. Ty brzdy jsou omrd takže to dělat nebudu.Nechce se mi to celý rozdělávat kvůli snímačům. A nebo to ještě ted nechám na pokoji a rozdělám to po zimě.
Kamna for life

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od Ondrus84 »

Jen nechápu jak chlapci z Volkswagenu mohli dát na tak těžký auto jako je moje 1.9TDi 66kW, do zadní nápravy bubnový brzdy. Tn brzdnej účinek je naprosto mizernej.
Kamna for life

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS.....

Příspěvek od KaCzaba »

pokud mas vse v poradku,tak je ucinnost brzd hodne dobra.ja s tim problemy nemel.ted mam akorat vepredu 280 brzdy z corrada a vzadu zatim porad bubny.pokud je budu menit za kotouce,tak jen z estetickeho hlediska.a hlavne nemam problem s rucni brzdou,s nicim...Ono neni vento tezky auto.passat je tezsi,ikdyz ty bubny ma vetsi,ale taky nema kotouce u 66kW
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“