Cukání do volantu - prosím o radu.

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Cukání do volantu - prosím o radu.

Příspěvek od cobreti »

Zdravím klubáci,
potřeboval bych poradit!!!!
Nedávno jsem měnil (tedy ne osobně, ale v servisu) na svém Golfu III, Variat 1,9 TDi, tlumiče, všechny čtyři ložiska kol, přední kuláky. Říkal jsem si, že podvozek mám v cajku a zase mám na nějakej čas pokoj.
Nedávno jsem ale jel, podotýkám, že po krásné rovné cestě, nové asfaltce a najednou mi začal cukat volant. Řekl jsem si je to v pytli, píchnul jsem, ušlo mi přední kolo. Zastavím a zděšeně zírám, že kola jsou v pořádku. Tak zase nasednu, jedu kousek dál a je to to samý. Tak zase zastavím, kontroluju kola, jestli jsou řádně dotažená, jestli se nějak nevyklají a vše se zdá být v pořádku. Tak jsem jel pomalu dál a po nějaké době to samo přestalo. Hned druhej den jsem vlezl na kanál, kontroluju, jestli je vše řádně dotažený, říkal jsem si, jestli náhodou v servisu nezapomněli něco dotáhnout, ale vše je v pořádku. Teď auto jezdí bez problémů, jako by se nic nestalo. Jsem z toho úplně zmaten, protože pořád musím myslet na to, co to mohlo být.
Jestli se třeba nějak nepokazilo čerpadlo na servo řízení a nevystřelovalo nějaký přerušovaný tlaky do řízení nebo tak něco.
Prosím všechny, kdo se s podobnou věcí setkal a zjistil závadu, o radu.
Předem díky.

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání do volantu - prosím o radu.

Příspěvek od Stepix »

po krásné rovné cestě? a byls jsi vzhuru, nebo se ti to zdalo? :lol: tady v čr to určitě nebylo a i nova silnice "kope". z mých zkušeností jsou to nerovnosti (i když to vypadá na rovný povrch), auto mám stejný :wink:

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání do volantu - prosím o radu.

Příspěvek od napster »

cobreti píše:Zdravím klubáci,
potřeboval bych poradit!!!!
Nedávno jsem měnil (tedy ne osobně, ale v servisu) na svém Golfu III, Variat 1,9 TDi, tlumiče, všechny čtyři ložiska kol, přední kuláky. Říkal jsem si, že podvozek mám v cajku a zase mám na nějakej čas pokoj.
Nedávno jsem ale jel, podotýkám, že po krásné rovné cestě, nové asfaltce a najednou mi začal cukat volant. Řekl jsem si je to v pytli, píchnul jsem, ušlo mi přední kolo. Zastavím a zděšeně zírám, že kola jsou v pořádku. Tak zase nasednu, jedu kousek dál a je to to samý. Tak zase zastavím, kontroluju kola, jestli jsou řádně dotažená, jestli se nějak nevyklají a vše se zdá být v pořádku. Tak jsem jel pomalu dál a po nějaké době to samo přestalo. Hned druhej den jsem vlezl na kanál, kontroluju, jestli je vše řádně dotažený, říkal jsem si, jestli náhodou v servisu nezapomněli něco dotáhnout, ale vše je v pořádku. Teď auto jezdí bez problémů, jako by se nic nestalo. Jsem z toho úplně zmaten, protože pořád musím myslet na to, co to mohlo být.
Jestli se třeba nějak nepokazilo čerpadlo na servo řízení a nevystřelovalo nějaký přerušovaný tlaky do řízení nebo tak něco.
Prosím všechny, kdo se s podobnou věcí setkal a zjistil závadu, o radu.

mohlo ti odlítnout závaží z pneumatiky,povolená tyč řízení,nesouměrně sjeté pneu,zbíhavost,odklon,příklon,záblek atp...... zajeď s tim na geometrii.
Předem díky.

Uživatelský avatar
Koudy_vw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání do volantu - prosím o radu.

Příspěvek od Koudy_vw »

že odlítlo závaží z ráfku mě taky napadlo, ale když píše že to přestalo...jak psal Stepix, taky bych s tim zajel na geometrii, aspoň pro klid duše :)

Uživatelský avatar
JaSk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání do volantu - prosím o radu.

Příspěvek od JaSk »

Muže se to stávat jentak... Když sem poprvé přezul na letní kola (z 13" uzkych zimáků), začalo klepat a cukat všechno. Pak to samo přestalo. Bylo mi řečeno, že se to prostě stává...v servisu :D
Typnul bych to na nemoc nových věcí a tim je vymezování vůlí. Je to nové a musí si to sednout...
Potřebuješ radu s počítačem nebo mobilem? Zeptej se!

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: Cukání do volantu - prosím o radu.

Příspěvek od jhn »

takovýhle cukání dělá špatnej homokyneťák, tak si třeba ten novej potřeboval sednout a nebo jim tam něco spadlo k tomu, zkus ještě překontrolovat manžety...
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
cobreti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Cukání do volantu - prosím o radu.

Příspěvek od cobreti »

Ahoj chlapi, díky za rady.
Nevěděl jsem, jestli ten dotaz mám dát do lajny Servis & pomoc nebo do lajny Golf III/Vento, tak jsem to dal raději do obou, abych se od vás něco dozvěděl. Takže se moc omlouvám a pokud se někdo k tomu bude chtít ještě vyjádřit, přepněte se na lajnu Servis & pomoc:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 78#p567278

Uživatelský avatar
Janoge
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ružomberok, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání do volantu - prosím o radu.

Příspěvek od Janoge »

Ja by som to typoval na homokinetický kĺb, aj keď by to robilo skorej pri zatáčaní do strany. Skús ich dať prekontrolovať.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“