Tlumiče pérování G3

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
porez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek

Tlumiče pérování G3

Příspěvek od porez »

Zdravím pánové! Přestože vím, že obdobné téma se již několikrát řešilo, rád bych se zeptal na Vaše názory k tomuto: Je Golf 3 měkký již od výroby nebo je to známka opotřebovaných tlumičů (jak se projevují)? Jakou značku byste z praxe doporučili (dost kladně se mluví o značce Kayaba, ale co např. daleko levnější ALCO - i když je mi jasné, že na tlumičích by se zřejmě příliš šetřit nemělo)? Jaké jsou Vaše praktické postřehy v porovnání kapalinových a plynokapalinových tlumičů? Kde koupit nejlevněji, jak se říká maximum za minimum? Díky za informace.

Uživatelský avatar
miras
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko-Dobřichov

Příspěvek od miras »

No Golf 3 není od výroby měkký,tlumiče ti nejspíš dávaj sbohem..
Nikdo nic neví o dnech příštích......

Uživatelský avatar
Marty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kozomín

Příspěvek od Marty »

Mam Alko a sou uplne bez problemu,di do nich klidne.Me by zajimalo kdo ti poradi jaky sou nejtvrdsi?

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yurik »

no opotrebovane tlmice odhalis celkom jednoducho...auto je na ceste, hlavne v zakrutach neiste, nedrzi dobre stopu, pri prejazde nerovnostou sa dohojdavas este aj minutu :) tieto veci si mozno ani moc nevsimnes, lebo s autom jazdis a postupne sa ti tlmice nicia a ty si na to zvykas...

zatlac silno na auto nad tlmicom smerom dole a pusti, pri dobrych tlmicoch nema prepruzit viac ako jeden a pol krat...na nete je inak kopa info ako spoznat znicene tlmice...skus pohladat

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Příspěvek od hugo »

Doporucuju plynokapaliny od Kayaby - cenove se daji sehnat nepatrne draz nez Alco - ty jsem mel taky a staly za ... (prvni rok dobry pak jeden po druhem sel do kytek). Kayaby mam druhym rokem a stale jako nove 8)

Na ty Kayaby se podiv na mjauto.cz

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

sachs nebo bilstein , jiné nebrat- toť má zkušenost
jinak G3 má !!! z výroby měkký pružiny, to teda jo, ani podvozek Plus není žádnej zázrak
nevím jak jste přišli na to, že je tvrdej už z výroby stačí se svézt v sériia je to houpačka :) 8O

Uživatelský avatar
porez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od porez »

Na to, jestli je G3 měkčeji laděný už z výroby jsem se ptal z toho důvodu, že se mi právě zdá jako houpačka. Je to můj první golf a nemám možnost srovnání s jiným. Navíc mi známý říkal, že kdysi trojku převážel a téměř dostal mořskou nemoc. Pokud i on nejel na opotřebovaných. Je ale taky pravdou, že jsem golfíka kupoval za stavu 148.000 km (což je otázka) a dalších skoro čtyřicet jsem už najel. Dálnice a dálkovou jezdím minimálně, takže už tlumiče asi opravdu dávají sbohem, když se mi také zdá, že při rychlejším průjezdu zatáčkou auto jakoby plave. Každopádně díky za postřehy a vzhledem k tomu co tak různě pročítám a zjišťuju, pravděpodobně se začne pracovat na těch Kayabách.

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

.

Příspěvek od shaft.cz »

ron píše:sachs nebo bilstein , jiné nebrat- toť má zkušenost
jinak G3 má !!! z výroby měkký pružiny, to teda jo, ani podvozek Plus není žádnej zázrak
nevím jak jste přišli na to, že je tvrdej už z výroby stačí se svézt v sériia je to houpačka :) 8O
jj muzu potwrdit GIII je houpacka pokud teda nemas VR6 :)

Uživatelský avatar
miras
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko-Dobřichov

Příspěvek od miras »

ron píše:sachs nebo bilstein , jiné nebrat- toť má zkušenost
jinak G3 má !!! z výroby měkký pružiny, to teda jo, ani podvozek Plus není žádnej zázrak
nevím jak jste přišli na to, že je tvrdej už z výroby stačí se svézt v sériia je to houpačka :) 8O
Že bych to od někoho slyšel :) Ne,nebudu se vymlouvat je fakt,že jsem s jiným golfem nejezdil a tlumiče jsem vyměnil za sportovní právě proto,že to byla houpačka..ale vzhledem k tomu,že jsem měl na něm 135000km,tak jsem si myslel že to bude mrtvejma tlumičema..no jo no..
Nikdo nic neví o dnech příštích......

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Příspěvek od hugo »

No ja mam jen GTI takze morskou nemoc urco nedostanu :wink:

Jo a projedte se s nejaky Renckem, pak teprve poznate houpacku :lol:

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od DavidST »

JA mam taky z golfa morskou nemoc... :lol:
Podvozek neni nic moc...Treba moje bejvala Vectra B to bylo jiny kafe...:Ale ta 1.6 16V bylo na ni malo....Zato TDI v G3 90k+cip asi 25k je zas jinej mazec...



Jinak ALKA se me na Vektre vysipaly za necelej rok...A to nemluve o problemu ze neumej udelat tlumic do zadu...

Uživatelský avatar
Marty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kozomín

Příspěvek od Marty »

Chlapi jak poznate ze je spatnej tlumic?Bud mam ty ALKA zazrakem dobry nebo to nepoznam...proste blba otazka ale jeste sem se nesetkal se spatnym tlumicem...

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: .

Příspěvek od machal »

shaft.cz píše:
ron píše:sachs nebo bilstein , jiné nebrat- toť má zkušenost
jinak G3 má !!! z výroby měkký pružiny, to teda jo, ani podvozek Plus není žádnej zázrak
nevím jak jste přišli na to, že je tvrdej už z výroby stačí se svézt v sériia je to houpačka :) 8O
jj muzu potwrdit GIII je houpacka pokud teda nemas VR6 :)
vono i Gti sedí od výrobce good :twisted:
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“