Brzdy VW Vento 1.9 TD

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
kropi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Brzdy VW Vento 1.9 TD

Příspěvek od kropi »

ahoj vsem mam problem mam vw vento 19td a nebrzdi mi pravy zadni kolo zatezak jsem vymenil a furt nic

Uživatelský avatar
Ventista
Profík
Profík
Příspěvky: 985
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovwice
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy vw vento 19td

Příspěvek od Ventista »

kropi píše:ahoj vsem mam problem mam vw vento 19td a nebrzdi mi pravy zadni kolo zatezak jsem vymenil a furt nic
To bude zarezlý,ne???
Obrázek

Uživatelský avatar
Dag
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Dag »

Tak nevím jestli to má se zátěžákem něco spojitého,ale nevím.Spíš bude špatný prasátko nebo to bude po zimně zarezlí.Zátěžák reguluje brzdnej účinek při zatížení auta a pokud by nefungoval tak by to akorat brzdilo stejně vepředu i vzádu,aspoň teda myslím. Ještě by moha bejt špatná koncová hadička.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

nebo teče z prasátka a je zamaštěný obložený
nebo vypadlo gufero a vazelína zamastla obložení
nebo je obložení OK a problém je jinde :wink:

sundej buben a uvidíš...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Daveiii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daveiii »

Dag píše:Tak nevím jestli to má se zátěžákem něco spojitého,ale nevím.Spíš bude špatný prasátko nebo to bude po zimně zarezlí.Zátěžák reguluje brzdnej účinek při zatížení auta a pokud by nefungoval tak by to akorat brzdilo stejně vepředu i vzádu,aspoň teda myslím. Ještě by moha bejt špatná koncová hadička.
a nebo bude spíš zadek brzdit víc a bude tě prdelka předbíhat :wink:
ObrázekDriver on TDIObrázek

Uživatelský avatar
Dag
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Dag »

Daveiii píše:
Dag píše:Tak nevím jestli to má se zátěžákem něco spojitého,ale nevím.Spíš bude špatný prasátko nebo to bude po zimně zarezlí.Zátěžák reguluje brzdnej účinek při zatížení auta a pokud by nefungoval tak by to akorat brzdilo stejně vepředu i vzádu,aspoň teda myslím. Ještě by moha bejt špatná koncová hadička.
a nebo bude spíš zadek brzdit víc a bude tě prdelka předbíhat :wink:
Áno, Áno :lol: :lol:

Uživatelský avatar
kropi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od kropi »

prasatka jsem menil i pakny a jen to zadni levy proste nebrzdi nevym jestli by to nemohl bejt hlavni brzdovy valec co myslite?

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od ron »

jak přesně jsi poznal, že nebrzdí, měls pomocníka nebo jak?
předpokládám, že kolo bylo zvedlý a po roztočení jsi šlápl na pedál nebo se pletu a měl jsi to na válcích???
okruhy jsou diagonálně (tzn. LP+PZ a PP+LZ), takže kdyby to byl okruh i v hlavním válci, nešlo by ti přední křížem...
a co kapalina, máš jistotu, že je to pořádně a dokonale odvzdušněný, vytéká čistá a bez bublinek...??????
prvotní je zjistit, že prasátko je ok, jde do něj kapalina a jsou správně usazený pakny

Uživatelský avatar
kropi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od kropi »

byl jsem na heveru a pri brzeni brzdy se tocilo zadni a do nadobky kdyz je nova brzdovka po par seslapnuti se vraci brzdovka cerna

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žížal »

Jak jsi měnil brzdovku po vyměně zátěžáku? Jestli jsi jen dolil a odvzdušnil tak tam máš bublinu. Pokud si pamatuju je zátěžák vlevo - k pravé brzdě je výrazně delší přívod a nejspíš ti v něm zůstal vzduch... Jak se chová pedál vzduch v pravém zadním okruhu nebude moc poznat... Mám dojem že okruhy jsou nezávislé (vycházím z chování auta s jedním tekoucím adním brzdičem (ale šlo o kotouče). Osobně to dělám tak že povolím postupně odvzdušňováky a celou soustavu vypustím (nemám ABS :!: tam bych to tak asi nedělal) a až vyteče všechna kapalina tak postupně napustím - jen tak zajistím že nikde nezbyde stará kapalina nebo bubliny, když jsem to zkoušel postupně tak se mi to nikdynepovedlo :(

Předpokládám že zarezlé prasátko a podobné už jsi zkontroloval...
Golf real car, real fast

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“