Klepot od kola po vymene kol

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
chooki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Klepot od kola po vymene kol

Příspěvek od chooki »

zdravim, tak som o vikendu nahodil letne kola, na ktorych som jazdil minule leto, uz som to nevydrzal..
problem ale je, ze hned po vymene kol pocujem klepot, pravdepodobne od PP kola, je to taky klepot, ktory sa zintenzivnuje v zavislosti od otacok...pri brzdeni (aj velmi jemnom stlaceni brzdy) ten klepot zmeni dost zvuk, zosilnie..cize malo by to byt nieco z brzdami, kotucom...ale neviem preco to blbne prave po vymene kol...mam kola bbs RM 6.5*15, pneu 195/45-15, odjazdil som na tychto kolach x kilometrov bez problemov..cize drhnut to nema kde.
znova som to dvihol, dal dole kolo, poriadne umyl aj z vnutra, vyvazit, cekol s mechanikom kotuc, naboj, strmen...vsetko ok...kolo nasadil a este na zdvihaku ho rukou pretacal, nikde nic...dam dole auto, idem a klepot znova...cim to moze byt ? ma napadlo lozisko...ze sa viac zatazi inym ET ale to tiez pochybujem, hlavne ma znervoznuje ten klepot ked bzdim, nechcem sa niekde vyburat :(
Dik

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Klepot od kola po vymene kol

Příspěvek od LiborG3 »

chooki píše:zdravim, tak som o vikendu nahodil letne kola, na ktorych som jazdil minule leto, uz som to nevydrzal..
problem ale je, ze hned po vymene kol pocujem klepot, pravdepodobne od PP kola, je to taky klepot, ktory sa zintenzivnuje v zavislosti od otacok...pri brzdeni (aj velmi jemnom stlaceni brzdy) ten klepot zmeni dost zvuk, zosilnie..cize malo by to byt nieco z brzdami, kotucom...ale neviem preco to blbne prave po vymene kol...mam kola bbs RM 6.5*15, pneu 195/45-15, odjazdil som na tychto kolach x kilometrov bez problemov..cize drhnut to nema kde.
znova som to dvihol, dal dole kolo, poriadne umyl aj z vnutra, vyvazit, cekol s mechanikom kotuc, naboj, strmen...vsetko ok...kolo nasadil a este na zdvihaku ho rukou pretacal, nikde nic...dam dole auto, idem a klepot znova...cim to moze byt ? ma napadlo lozisko...ze sa viac zatazi inym ET ale to tiez pochybujem, hlavne ma znervoznuje ten klepot ked bzdim, nechcem sa niekde vyburat :(
Dik
Tak jestli si byl znova u mechanika tak nevím co ti poradit jestli je kolo pořádně dotažený je asi blbost se ptát, pak mě napadá dost často se stává že škrtaj lepený závažička o brzdovej třmen.....pak se taky stává když děláme tuningový auta a dáváme velký kola se špatným ET že škrtá guma o spodní misku tlumiče.....ale taky to vůbec nemusí bejt kvůli kolům záleží co slyšíš při
té jízdě ložisko má takový specifický hvízdání když už dodělává a jestli ti to předtím nedělalo tak to brzdy asi nebudou......a cítíš při jízdě nějáký rázy do volantu??
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot od kola po vymene kol

Příspěvek od Jindrs »

zkus ty predni kola hodit dozadu treba mas nejakou probrzdenou,jestli jo tak ten klepot se o dost zmensi
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Klepot od kola po vymene kol

Příspěvek od LiborG3 »

petulka píše:Co takhle homokinetyckej kloub???
Tak jasně může to bejt všecko ale to nikdy nevíš a ještě ke všemu je to z pr**le klika když zrovna něco měníš a něco jinýho se posere.......
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
chooki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Klepot od kola po vymene kol

Příspěvek od chooki »

no pani, tak zahada vyriesena...volal som mojmu mechanikovi, ktory sa fakt vyzna...ze sa u neho objednam a on mi do telefonu, ze to budu dlhe sroby, a suchaju o stit zadnych bubnov, ze sa mu to tiez stava ked meni kola...idem k autu, vytocim srob a na konci je osuchany...takze je to jasne...ja hlupak som dal pri vymene kol dlhsie sroby (mam viac sad), som uz zabudol, ze pri tychto kolach mi stacia kratke a vzadu to suchalo...a ked som z brachom zistoval odkial ide zvuk, tak (mal hlavu vonku z okna) mi tvrdil, ze z predu (ja som si to uz potom vsugeroval) ..
tak som sa na tie kola pri vymene tesil, ze rozum asi nefungoval dostatocne :D
v kazdom pripade dik za rady

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Klepot od kola po vymene kol

Příspěvek od vwCharlie »

no ale když už se ti to stalo,tak bych osobně sundal hned aji buben a kouknul na rozpěrku paken jestli není ohlá. Jinak budeš mít problém s ruční brzdou. Ono ty šrouby nedřou nikdy o štít,ale právě o tu rozpěrku. :wink:

Uživatelský avatar
zuzko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot od kola po vymene kol

Příspěvek od zuzko »

chooki píše:zdravim, tak som o vikendu nahodil letne kola, na ktorych som jazdil minule leto, uz som to nevydrzal..
problem ale je, ze hned po vymene kol pocujem klepot, pravdepodobne od PP kola, je to taky klepot, ktory sa zintenzivnuje v zavislosti od otacok...pri brzdeni (aj velmi jemnom stlaceni brzdy) ten klepot zmeni dost zvuk, zosilnie..cize malo by to byt nieco z brzdami, kotucom...ale neviem preco to blbne prave po vymene kol...mam kola bbs RM 6.5*15, pneu 195/45-15, odjazdil som na tychto kolach x kilometrov bez problemov..cize drhnut to nema kde.
znova som to dvihol, dal dole kolo, poriadne umyl aj z vnutra, vyvazit, cekol s mechanikom kotuc, naboj, strmen...vsetko ok...kolo nasadil a este na zdvihaku ho rukou pretacal, nikde nic...dam dole auto, idem a klepot znova...cim to moze byt ? ma napadlo lozisko...ze sa viac zatazi inym ET ale to tiez pochybujem, hlavne ma znervoznuje ten klepot ked bzdim, nechcem sa niekde vyburat :(
Dik
ja mam taky podobny problem ja zasa pocujem klepot od aso praveho kolesa ako by bola prebrzdena pneu ale na zimnych mi to nerobilo tak neviem
//////podla auta spoznáš vodiča////// I love Golf////
tel:0907 849 756

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“