Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Příspěvek od pacholek007 »

Ahoj všichni,

mám GIII 1,9 GT TDi. V poslední době po (samozřejmě nechtěném) průjedu nějakou dírou nebo nerovností se z mi od levého zadního kola ozývá celkem velká rána- jako by šli tlumiče na doraz. Tak jsem to dal automechanikovy, s tím, že podle mě by to mohl být tlumič nebo silentblock. Ten automechanik mi ale pak řekl, že jak silentblocky, tak tlumiče jsou na té zadní nápravě v pohodě.

Proto sem se chtěl zeptat, jestli nevíte, co jiného by to mohlo být. Napadla mě ještě poloosa. Jesli by to bylo tím, mohli byste mi napsat vaše zkušenosti s tím, jak finančně a pracně je taková oprava náročná??? A také: můžu něco jiného "oddělat" (např ty tlumiče), pokud budu s autem v tomto stavu do opravy jezdit???

Jsem v tomto oboru velkým amatérem, proto budu rád za jakoukoliv radu či pomoc.

Díky a mnoho štastných kilometrů :-)

Pacholek 007
Naposledy upravil(a) pacholek007 dne 08.09.2008 10:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od LiborG3 »

No že si amatér je docela poznat protože pokud nemáš syncro což je náhon 4X4 tak vzadu žádná poloosa není......Co tady kluci docela často řeší bývá silentblok v zadním rameně......ale ten bys poznal také v tom že se auto třepe při vysokých rychlostech podobně jako třeba brutální nevývaha na kolech.....
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od pacholek007 »

LiborG3 píše:No že si amatér je docela poznat protože pokud nemáš syncro což je náhon 4X4 tak vzadu žádná poloosa není......Co tady kluci docela často řeší bývá silentblok v zadním rameně......ale ten bys poznal také v tom že se auto třepe při vysokých rychlostech podobně jako třeba brutální nevývaha na kolech.....

Ahoj a díky za reakci,

jo jo, amatér obrovský... ale ještě více mě zaráží to, že mi to řekl jeden známý- a to je automechanik... ale asi se jen přeřekl a já to tu jen hloupě odpapouškoval... Tak tedy teď vůbec nevím, čím by to mohlo být... :-( Někdo nějaký nápad???
Pacholek007

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KaCzaba »

zalezi jak se komu chteli do detailu kontrolovat ty silentbloky.vetsinou totiz to cos popsal delaji ony
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
fleer
Člen klubu
Příspěvky: 2556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od fleer »

KaCzaba píše:zalezi jak se komu chteli do detailu kontrolovat ty silentbloky.vetsinou totiz to cos popsal delaji ony
jj muzu jen souhlasit.. jeden silentblok na naprave uplne utrzen a pri prujezdu jakoukoli vetsi nerovnosti to je rana jak z dela a v zatacce si zadek taky dela co chce..
Jetta MkI - prodej, Mitsu Pajero wagon, Alhambra Mk1 prodej,Polo 6N2 prodej, Passat 35i variant, Caddy mk4, Golf MkV variant

ex- VW Golf Mk2,VW Golf Mk3 Variant, Passat B5 variant

Uživatelský avatar
yurik
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1513
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od yurik »

mal som ten isty problem a ako pisu chalani, bol to silentblok, po vymene je to ine auto ;)
Obrázek

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od pacholek007 »

yurik píše:mal som ten isty problem a ako pisu chalani, bol to silentblok, po vymene je to ine auto ;)

Super, tak děkuji moc za všechny reakce a poznatky. Zkusím najít nějakého "více ochotného" automechanika, kterému ta práce nebude "smrdět" :lol:

Díky!!!

Pacholek 007
Pacholek007

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

fleer píše:
KaCzaba píše:zalezi jak se komu chteli do detailu kontrolovat ty silentbloky.vetsinou totiz to cos popsal delaji ony
jj muzu jen souhlasit.. jeden silentblok na naprave uplne utrzen a pri prujezdu jakoukoli vetsi nerovnosti to je rana jak z dela a v zatacce si zadek taky dela co chce..
Ahoj mam rovnaky problem....su to tie silnebloky na spodku....pri kolese druha strana ide o kasnu ...alebo ten prizovy doraz....alebo horne ulozenie....alebo urobit vsetko a basta....vraj je celkom sranda dostat tie spodne silenbloky von....

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od bembas »

To já,když přejedu koleje,tak cítím ze zadu takové bouchnutí,jako by něco napruženého vystřelilo,a paradox je,že to samé mi dělalo i vento,a nevím ,co to dělá
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

pacholek007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.11.2007 22:33
Bydliště: kousek od Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od pacholek007 »

OK, takže příčinu už asi známe. Chěl bych s tedy zeptat, jak je ta oprava silentblocků (raději všech, když už se do toho bude hrabat) náročná- a to jak po finanční, tak po technické stránce??? Může se s námi někdo podělit o zkušenosti, kolik ho taková oprava stála??? :158: Ty samotné silentblocky jsou otázkou několika stovek korun, ale jak časově je ta oprava náročná???

Díky za Vaše odpovědi,

Pacholek007
Pacholek007

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

z mojej citatelskej skusenosti su dve moznosti alebo naprava von co ma za nasledok odpojena brzd veci suvyslich alebo vyrobit zohnat nejaky pripravok na vylisovanie tych starych a nalisovanie novych silneblokov no iba zvesenej naprave niekde som tu na fore videl aj foto...ze...visela na tlmicoch a na dvoch remenoch aby sa nemuselo jeb....do brzd....silenbolky aspon na SR okolo 450 za kus...

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KaCzaba »

vzadu te to materialove vyjde cca na 800-1000 deůl toho jak kde nakoupis.ja napravu jednou vyndaval a jednou zase ne.....jde to tak i tak.akorat ti u vyndavani napravy hrozi to,ze treba nepovolis spoje tech trubicek s hadickama a budes muset davat jeste novou trubku.....
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

ja som v else nasiel nejaku nejasnost to pri kratkom je ten silenblok iba po jednom na pravej a levej strane a u Varianta su po dva cize 4 na oboch....???

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KaCzaba »

je to mozne passat ma taky dva naproti sobe....golfa jsem jeste nedelal,mam za sebou B2 a B4 jinak naoravy jsou si podobny jako vejce vejci.akorat ze nekde jsou dva nekde jen jeden....
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

bude to tak lebo som nasiel opravnu sadu pre varianta od febi a su tam 4 ks + sruby celkom palka 3tisSK

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“