Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KaCzaba »

ta cena docela raketa cece.ja kupuju jen fefi co se naprav tyce,a cena byla nakych 800 za zadek
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

cena za kus je 400 treba 4 tak 1600 ale skadial zvysnych 1400 zaby za sruby.....blbe....asi to kupim po kusoch a basta
ozaj je to to iste.....iba dvojmo.....

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KaCzaba »

ja mel krabicku se dvema malyma silacema za 400 a jindrs mel jeden velky taky za 400 +-
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

tak uz som to bol objednat je to cca 400 a za kus.....cize 1600....jak velmi tam treba lis....velmi alebo to ide aj bez neho...

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KaCzaba »

ja to tam vzdycky naklepal za ten plechovy okraj ale jeste jsem si to vzdy lehce smiskovym kotoucem obrousil na prumeru aby to tam slo lip.a samozrejme namazat :mrgreen:
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

tak to skusim sam ked to poserem aspon budem hresit na seba....pred mesiacom som vyplazil 5 za prednu napravu a to 4 silnebloky a 2 vrchne ulozenia...to aj s materialom.....a teraz toto....pekne este ma caka vymena oleja v prevodovke a dnes som mal take strasne sny ze som nenastartoval v snehovej kalamite....strasne...

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od Jindrs »

ja mam na svym G3 tyhle silentbloky.Menil jsem je minulej rok celou napravu jsem daval ven a protoze mam vzadu kotouce tak jsem to mel jednodussi a nemusel odpojovat brzdovy trubicky.Mel jsem to hotovy za necely dve hodiny
Přílohy
febi.JPG
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tak už jsem v tom taky,začalo mi něco vrzat jakoby od zadního tlumiče a zjistil jsem,že mám utrženej silentblok na nápravě.Nejvíc mě se*e,že budu muset rozpojit brzdy.A jak už psal colorconceptGT,jsou tam 4 kousky,jeden stojí 380 Kč,to je 1520,- a sada stojí cca 2800,-,jsou tam 4 silentbloky a navíc jen ty 2 šrouby + matky,takže tomu vůbec nerozumím.2 šrouby za 1300,- to je pecka,co?
Obrázek

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

tiez ma s tej ceny najprv skoro porazilo ale po kuskoch som to objedanl a vyslo to po zlave 350 SK za kus celkom slusne....v utorok sa to ide menit som zvedavy na vysledok a hadicky stoja asi 250 za kus ale tie sa nie vzdy musia rozspojovat zalezi na sikovnosti mechanika v ELSE je postup taky ze sa to neodpojuje.....zalezi na pripravkoch a jak to ide von.....ked mas autogen a stlaceny vduch v plechovke tak to vypadne samo......

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jo,já to budu dělat na zemi,tak asi radši vyndam nápravu ven .A jelikož nemám autogen,tak si asi připravim kyblík na nervy
Obrázek

Uživatelský avatar
LiborG3
Pilot
Pilot
Příspěvky: 729
Registrován: 16.12.2007 15:53
Bydliště: Brno

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od LiborG3 »

Kluci já to měl včera zvedlý a mám v háji zadní ložiska a to celkem fest to kolo chodilo tak o 5mm a právě tady ty silentbloky v zadních ramenech bylo mi řečeno sada na jedno kolo 4kila za ložiska a ty silentbloky 60kč oba...... :) automechanik má velký slevy takže to znáte no a snad si neveme moc za ty 2 hodiny co na tým ztráví snad to půjde dobře..........je to šikovnej chlap takže mu budu stát za prdelí a čumět pod ruce......jinak je úrej G3 blbu vzdornej horní uložení silentbloky na ramenech a není co opravovat......
DieselPower
I like Turbo :mrgreen:

Na náhrobní kámen mi vytešte: Místo srdce sem měl motor...!

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Obrázek

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Dneska jsem byl koupit silentbloky a stálo mě to 210,- za kus,takže 840,- komplet.To by docela šlo.V sobotu to budu měnit,tak dám nějaký fotky
Obrázek

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

no dnes som tie silnebloky vymenil....ziadna maturita jeden sekac a kladivo a zavytova tyc s velkymi podlozkamy....robil som to na zdvihaku tak to slo v poho da sa ajna zemi ale chce to via namah...a neuskodi pomocnik....kolesa nemusia ist dole vobec nezavadzaju odistits poisku co drzi brzdovu trupku a odpojis ju z napravnice nerozpajat trubky tu pevnu a pruznu cast to sa nemusi...vysrubujes maticu tej velkej sruby co ide kryzom cez silnebloky a srubu vytiahnes bacha na kabel ABS je dost dlhy ale predsa cele to bude drzat na lankach rucnej...to iste aj ne druhej strane...nic sa im nestane ak das pozor...chutis majzlik...a vytrepes tie stare von ziadne zaohrievanie len hruba sila...na variante su dva oproti...vymlatis ich za limec ktory maju nezudni pozriet ako su ulozene maju svoju polohu....vymlati jeden potom druhy a tak druhu stranu...vrtackou obrusit najlepsie malim kamennym frasom na brusenie aj vnutro napravnice od hrdze aj kraj silenbloku ...ale iba tu nabehovu hranu aby lahie vosiel skratke len kraj ako sa vklada...a za pomoci dvoch kladiv to namaltis za limec naspat limec je celkom tuhy nesiel pokryvit...ak by ti nehccel vojst kryzom cez neho zavytovu tyc 2 podlozky jednu na silneblok druyhu z drhej strany napravnice iba aby ti to drzalo formu a mlatit.....sudruzu z NDR na to maju lisy a stahovaky ja com to vymlatil....rozdiel pri jazde je evidentny....mal som odtrhnute vsetky 4 robota aj s fajcenim hodina a 20min

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tak,už to mám taky za sebou,není se čeho bát.Já musel nápravu vyndat ven,protože vyndání levýho šroubu brání zátěžák na brzdy kterej nám nešel odmontovat.Takže došlo na násilí-vrtačka,flexa,véééliký kladivo a céóčko.Silentbloky šly ven velkým kladivem a majzlíkem a zpátky taky docela v pohodě.Stáhli jsme vždycky ty dva proti sobě šroubem,aby se to nekroutilo a postupně zatloukali kladivem dovnitř.Úplně jsem se zděsil,na čem jsem doteď jezdil-všechny siláče urvaný viz.foto .Změna je markantní,nic nevrže a nebouchá a taky se podstatně změnilo chování zadku auta na silnici
Přílohy
100_0078.jpg
100_0107.jpg
100_0108.jpg
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“