Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

bvcxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.05.2008 19:05

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od bvcxy »

Děkují za informaci ja opravam aut a teto problematice poměrně dost rozumim, ale spiš v minulosti jsem se tim zabyval, nyni tolik ne, jelikož mam určity věk, vždy jsem si sam vše na autech opravil nikdy jsem nebyl v servisu měl jsem 8 značek automobilu nyni je to těžši. Ptal jsem se o těch šroubech, protože je možne, že muže se stat že budou vydřene v mistě silenbloku, i když je to stahle,něco se uvolnia je to, proto jsem se chtěl ujistit. Ja vim že je potřeba vyměnit obě strany, jen jsem chtěl vědět zda nelze nejdřiv jednu stranu povytahnout, vyrazit ten silenblok vyměnit dat ji zpět a pak stejnym zpusobem druhou z duvodu odpojovani brzdovych trubek, lanka ručni brzdy tlumiču atd. a sam bych měl potiže tu napravu tam dostat zpět, když nemam ani čim to podložit a pod. Před 3 tydny jsem měnil koncovou čast vyfuku to bylo hrozny musel jsem tu rouru odsekat s toho středniho vyfuku a měl jsem auto na zvedaku a pak byl problem dat novy tlumič zpět nešlo ho přes napravu prostrčit, stale překažely ty "uchyty"ale pak se mě to povedlo. Ty silenbloky davam měnit do servisu z duvodu, že taky nemužu odšrobovat ten zatěžak a nemam nic čim bych ty uchyty zpět přisvařel.

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

este mlaickost na VARIANTOCH su silnebloky 4...2 na jednej strane oproti sebe a su ine ako na kratkych...su len 2 a bacha na orientaciu....

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KOŠŤÁL »

bvcxy:kdybyste byl od Plzně,tak jsme se mohli domluvit a nějak by se to udělalo
Obrázek

bvcxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.05.2008 19:05

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od bvcxy »

Bohužel od Plzně nejsem, jsem od vas vzdaleny poměrně daleko z ostravska, ale v Plzni a Holyšově jsem byl jsem před 50lety v zvs dovedete to identifikovat kde? Před 2 roky bych ty silenbloky udělal v pohodě sam, jak se to rymuje že, ale při vyměně toho vyfuku jsem si odrovnal zada to bylo nejmeně 3hod. jsem ležel na betonu v garaži. Ještě jeden menši problem jestli nebudete nahodou vědět, potřebuji seřidit vůli v převodovce řizeni a nikde tam neni ten seřizovaci šroub, prohledal jsem to ze všech stran a neni tam ma tam byt (na převodovce řizeni) takova přiruba a uprostřed ten seřizovaci šroub, mam Vento r.v 92 možna u těch staršich modelu ten šroub nebyl co řikate, ale vůle se musi dat nějak seřidi , když střidavě volantem cukam do leva a do prava tak v te převodovce mirně "klepe" Sice když pohnu volantem tak se kola hned hybou, ale když jedu přes tu 100km tak se necitim moc jistě jako by to litalo a mam dojem, že to nesedi dobře na cestě a vůle na předni napravě ani nejsou něco muže činit ten silenblok, ale tohle mi dělalo když silenblok byl ještě v pořadku. Uvidi po vyměně vponděli jsem obědnan v servisu. Mějte se hezky

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Tak v Holýšově jsou z kasáren byty a průmyslová zóna a v Plzni kasárna chátrají.S tou převodkou zkušenosti nemám
Obrázek

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

daj vediet jak to dopadlo s tou volov na riadeni v sevise mam tovnaky problem vsetky silenbloky som spravil ale stale je to nieni ono...stale to tam lume....moje riadenie je XTR USA
bvcxy píše:Bohužel od Plzně nejsem, jsem od vas vzdaleny poměrně daleko z ostravska, ale v Plzni a Holyšově jsem byl jsem před 50lety v zvs dovedete to identifikovat kde? Před 2 roky bych ty silenbloky udělal v pohodě sam, jak se to rymuje že, ale při vyměně toho vyfuku jsem si odrovnal zada to bylo nejmeně 3hod. jsem ležel na betonu v garaži. Ještě jeden menši problem jestli nebudete nahodou vědět, potřebuji seřidit vůli v převodovce řizeni a nikde tam neni ten seřizovaci šroub, prohledal jsem to ze všech stran a neni tam ma tam byt (na převodovce řizeni) takova přiruba a uprostřed ten seřizovaci šroub, mam Vento r.v 92 možna u těch staršich modelu ten šroub nebyl co řikate, ale vůle se musi dat nějak seřidi , když střidavě volantem cukam do leva a do prava tak v te převodovce mirně "klepe" Sice když pohnu volantem tak se kola hned hybou, ale když jedu přes tu 100km tak se necitim moc jistě jako by to litalo a mam dojem, že to nesedi dobře na cestě a vůle na předni napravě ani nejsou něco muže činit ten silenblok, ale tohle mi dělalo když silenblok byl ještě v pořadku. Uvidi po vyměně vponděli jsem obědnan v servisu. Mějte se hezky

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od KOŠŤÁL »

colorconceptGT:Slovenština je prostě boží jazyk...
Obrázek

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy, poloosa???

Příspěvek od colorconceptGT »

vdaka sa snazim....sem tam mi uleti slabika ale citat sa to snad da...kto vie kde je ta RASNA ci kde je ten zraz...

Uživatelský avatar
koudy71
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 04.09.2008 16:16
Bydliště: Stavěšice

Re: Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Příspěvek od koudy71 »

Zdravím Vás clubaci nedělal někdo ty silentbloky na syncru mám pravej uplně v p....i atak je musím vyměnit ve VW mi řekli o 5000Kč za material a dalších 5000 za práci což je pro mne nepřijatelný.proto se chci zeptat jak to de na tom syncru sem mechanicky zručnej a myslím si že to dám. jen se chci optat jestli tam není nějakej fígl.znovu podotýkám že mám syncro.Díky
Golf IV 1.9 TDi ATD 74kW fourmotion tuned by Motorpower (106kW/323Nm) Bohužel musel z rodinných důvodů do světa ,ale v srdci zůstane navždy!
Golf 7 1.6cr 85kW DDYA tuned by Motorpower (99kW/285Nm)

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Příspěvek od DurexElite »

jestli se ti neklepaj zadni sedacky:-P
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
Janoge
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ružomberok, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Příspěvek od Janoge »

Píšete, že na Golfe s ABS nie je záťažový regulátor. A ja sa pýtam akým zázrakom ho ja tam mám????????. Iba ak to moje auto je nejaký hybrid. A silenbloky ma čakajú tiež tak sa už začínam potichu tešiť. Ja to budem robiť nad jamou ale aj tak to asi nebude žiadna sláva....

Uživatelský avatar
colorconceptGT
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR EAST METROPOLITAS (SR-KE)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Příspěvek od colorconceptGT »

ten zatazvy regulator maju iba auta bez ABS...takze asi nejeka dorabka alebo tam ABS nemas...

a silentbloky ak myslis tie na zadnej naprave ...tak to nieje nic strasne....maju take uska za tie ich vybijes jedna radost...potom vnutro prebrusit namazat a pojdu jak do masla....nezabunut poznacit jak tam boli tie stare...

Uživatelský avatar
Janoge
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ružomberok, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Příspěvek od Janoge »

No ABS tam mám stopercentne, 2x som mal problémy s čidlom a a som ho aj vymenil, čiže ABS je funkčné (vo VAG je aj riadiaca jednotka). Tak to bude nejaká nezmyselná dorábka a neviem načo ten záťažák tam jekeď je tam ABS, aj na STK mi povedali že nechápu... Takže podľa všetkého ma asi čaká tá zložitejšia cesta. Ale trúbky už majú 14 liet takže by si už aj zaslúžili do dôchodku...

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Příspěvek od bembas »

Taky jsem měl ABS a měl jsem ho tam taky
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Rány ze zadní nápravy- výměna silent blocků!!!

Příspěvek od DurexElite »

U G3 1,8 benzín jsou na zadní naprave 2 nebo 4 silentbloky?...jak to je pls
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“