17ky na GIII

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od Jindrs »

tady mas jednu foto na origo podvozku na 17 ale pneu jsou na kazdy ose jiny predek 215/35 zadek 215/45
Přílohy
{344C62B8-E50B-467F-ADA9-1077F0053D55}.jpg
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od Jindrs »

a tady mas na 16 205/40 snizeno nevim kolik mam stelovak
Přílohy
DSC01879.JPG
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od NeoGenX »

Jindrs píše:a tady mas na 16 205/40 snizeno nevim kolik mam stelovak
Super...chtel jsem seriove podvozky...jinak bych kouknul na kategorii (NE)jen muj golf
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od jhn »

PlusOne píše:
Radim205D píše:s těmi odchylkami máš recht a snímač je na převodovce
Pak nechápu,proč se tu řeší průměr kola, kdyř je snímač na převodovce?:))

Už jsem to taky našel, aneb když nevíš, zeptej se strejdy Googla:
http://autorepair.about.com/library/faqs/bl611h.htm
ty si jako myslíš, že když je snímač na převodovce, tak tam můžeš dát kola z traktora a bude ti to ukazovat přesně jo, to je snad jedno kde je snímač, musel bys to měřit radarem, aby ti to na různejch obvodech kol nedělalo odchylky...
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od jhn »

další věc, když počítáte rozdíl v tý kalkulačce, tak by to tam chtělo dát správnej rozměr pneu, na 185 14" je výška 60 a né 65%
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od PlusOne »

jhn píše:
PlusOne píše: Pak nechápu,proč se tu řeší průměr kola, kdyř je snímač na převodovce?:))

Už jsem to taky našel, aneb když nevíš, zeptej se strejdy Googla:
http://autorepair.about.com/library/faqs/bl611h.htm
ty si jako myslíš, že když je snímač na převodovce, tak tam můžeš dát kola z traktora a bude ti to ukazovat přesně jo, to je snad jedno kde je snímač, musel bys to měřit radarem, aby ti to na různejch obvodech kol nedělalo odchylky...
Místo abys mě napadal bys mi to mohl třeba vysvětlit???? V tomhle čistě teoretizuju, otázka tedy zní:
Když je snímač na převodovce, jak:
1. velikost kol ovlivní naměřenou hodnotu na snímači??
2. to celé funguje??
Díky.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od napster »

PlusOne píše:
jhn píše: ty si jako myslíš, že když je snímač na převodovce, tak tam můžeš dát kola z traktora a bude ti to ukazovat přesně jo, to je snad jedno kde je snímač, musel bys to měřit radarem, aby ti to na různejch obvodech kol nedělalo odchylky...
Místo abys mě napadal bys mi to mohl třeba vysvětlit???? V tomhle čistě teoretizuju, otázka tedy zní:
Když je snímač na převodovce, jak:
1. velikost kol ovlivní naměřenou hodnotu na snímači??
2. to celé funguje??

Díky.
asi takhle. když dáš na jízdní kolo tachometr a špatně nastavíš údaje o velikosti ráfku,tak ti tachometr bude ukazovat víc,nebo míň,protože to kolo se ti otáčí rychleji,nebo pomaleji,protože má menší poloměr. vačka a klikovka jsou taky na stejným řemenu a klikovka se otočí jed jednou a vačka dvakrát.nvm,jak bych to vysvětlil,ale větší kolo se otáčí pomaleji,a menší rychleji a má jiný valivý odpor atp..Jinak nejlepší jak zjistit odchylku tachometru je podel GPS navigace.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od PlusOne »

napster píše:
asi takhle. když dáš na jízdní kolo tachometr a špatně nastavíš údaje o velikosti ráfku,tak ti tachometr bude ukazovat víc,nebo míň,protože to kolo se ti otáčí rychleji,nebo pomaleji,protože má menší poloměr. vačka a klikovka jsou taky na stejným řemenu a klikovka se otočí jed jednou a vačka dvakrát.nvm,jak bych to vysvětlil,ale větší kolo se otáčí pomaleji,a menší rychleji a má jiný valivý odpor atp..Jinak nejlepší jak zjistit odchylku tachometru je podel GPS navigace.
Ta sranda s kolama je mi jasná (viz. předchozí stránka) , nevěděl jsem akorát, jak se jiná velikost kola projeví na převodovce, to je vše. Z tvého popisu je to tak nějak jasnější, díky za vysvětlení:)

Uživatelský avatar
zbynda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vice city
Kontaktovat uživatele:

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od zbynda »

ja tam mam 16 215/40 a vzadu to mlati jako sv.na nemám sice kombajn ale jestli to máš na každodení cestování tak potes pambu .

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od jhn »

je to jednoduchý, ten snímač pro tachometr je na převodovce tam, kde je výstupní hřídel , kterej pohání kola a ten hřídel má stejnou úhlovou rychlost jako kola, to znamená, že si to můžeš představit obráceně, i když jedeš a můžeš mít i vyřazeno, tak se od kol jejich rychlost přenáší až k převodovce k tomuto snímači, tudíž velikost kol ti pak způsobí, že je tento údaj více či méně přesný - je tam, jako na kole (jak je tu psáno), předdefinovaný nějaký obvod kola a pokud ty ho změníš tak pak vzniknou odchylky od toho předdefinovaného údaje o obvodu a nesouhlasí údaj, který ti udává tachometr, ale tachometr má stejně rezervu, tak okolo 5% výrobce musí počítat s tím, že reálná rychlost nesmí být vyžší než ta co je na tachometru při použití všech typů kol a pneu schválených pro daný typ vozidla a zárove'n musí počítat s tím jak se mění obvod pří opotřebení pneu, proto je tam taková rezerva
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
Jindrs
Pilot
Pilot
Příspěvky: 749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od Jindrs »

zbynda píše:ja tam mam 16 215/40 a vzadu to mlati jako sv.na nemám sice kombajn ale jestli to máš na každodení cestování tak potes pambu .
tak mas treba sientbloky v pr.eli protoze neni mozny aby ti tam neco mlatilo jen kvuli pneu
..servis vsech vozidel,diagnostika koncernu(pro klubaky zdarma)..
..jak se o koně postaráš - tak tě povozí..
..musis slyset jak ten motor pod kapotou seveli pak se s tim da i litat :-D..

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od PlusOne »

jhn píše:je to jednoduchý, ten snímač pro tachometr je na převodovce tam, kde je výstupní hřídel , kterej pohání kola a ten hřídel má stejnou úhlovou rychlost jako kola, to znamená, že si to můžeš představit obráceně, i když jedeš a můžeš mít i vyřazeno, tak se od kol jejich rychlost přenáší až k převodovce k tomuto snímači, tudíž velikost kol ti pak způsobí, že je tento údaj více či méně přesný - je tam, jako na kole (jak je tu psáno), předdefinovaný nějaký obvod kola a pokud ty ho změníš tak pak vzniknou odchylky od toho předdefinovaného údaje o obvodu a nesouhlasí údaj, který ti udává tachometr, ale tachometr má stejně rezervu, tak okolo 5% výrobce musí počítat s tím, že reálná rychlost nesmí být vyžší než ta co je na tachometru při použití všech typů kol a pneu schválených pro daný typ vozidla a zárove'n musí počítat s tím jak se mění obvod pří opotřebení pneu, proto je tam taková rezerva
O tuhle informaci mi šlo, ten zbytek je mi +- známý:) Díky!!

Uživatelský avatar
Grosino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od Grosino »

caues lidi misto dohadu ko ma pravdu bych nasadil tyhle kola ..a jel se projet ... statickejch (info)radaru je kolem dostatek :-D ...

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od napster »

jo,je pravda,že jich je dostatek,ale maj velký nepřesnosti. u nás vim o 4 a u každý ukazuje jiný hodnoty,ale podle GPS navigace mi tachometr ukazuje dobře.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Grosino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 17ky na GIII

Příspěvek od Grosino »

napster píše:jo,je pravda,že jich je dostatek,ale maj velký nepřesnosti. u nás vim o 4 a u každý ukazuje jiný hodnoty,ale podle GPS navigace mi tachometr ukazuje dobře.
a co takhle jet bez 17tek uvidis kolik ti meri a pak jet na ten samej se 17tkama :-D .. a bum mas rozdil a muze si ukazovat klidne nepresne jak chce hlavne ze uvidis ty ten rozdil bo ne ? :-)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“