Ložiso tlumiče

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasopaso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice

Ložiso tlumiče

Příspěvek od vasopaso »

Zdravím mám zajímavý problém a potřeboval bych poradit měnil jsem tlumiče a s tím jsem vyměnil i ložiska tlumičů z původních 357 412 331 za Febi 03456 a problém je v tom že když jsem to hodil zpátky na kola tak to nové uložení se prověsilo v gumové části a jaksi to celkově postrádá funkci. Mám 1,9 TD a ono se to tváří jako kdyby to uložení nebylo stavěné na velkou hmotnost, ale když jsem nové uložení vybíral v Autokelly tak jsem zadal správný typ motoru. Takže opravdu nechápu jestli je více typů uložení pro daný rok. Mám rok 1993. Prosím o radu jestli má někdo zkušenosti. Ono se to celé docela blbě popisuje kdyby nebyl jasný problém zkusím ještě upřesnit.

Předem díky za každou radu.

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiso tlumiče

Příspěvek od fridrikh »

8O Zdarec zkus to vyhodit a podivatse na misky pokud jsi je neotocil pak se to opira o gumu a ne tam kde ma o lozisko tim to muze bejt protoze ta guma a lozisko je atipicky na vsech golfach jediny rozdil byl na roku ze se delali maly a velki tak to rozeber a zkus znovu jo

Uživatelský avatar
vasopaso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice

Re: Ložiso tlumiče

Příspěvek od vasopaso »

Zdarec ty misky jsem dal správně dal jsem to úplně přesně jak to bylo pořadí bylo tlumič, podložka, miska a pak to ložisko a matice a ta miska se úzkou částí opírá o to ložisko ale jak to celé zatížím tak se ta guma docela slušně natáhne a je to divné.

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: Ložiso tlumiče

Příspěvek od RadimK »

Dával jsem taky febi je to na ho..o. Po roce se rozpadly gumové části. mají to z nějaké divné napěněné gumy. Febi už nikdy více. :evil:
Jo a manžety na poloosy taky od febi nevydržely ani dva roky :evil:

Uživatelský avatar
kubix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 17.02.2008 17:15
Bydliště: Náchodsko/BROUMOVW

Re: Ložiso tlumiče

Příspěvek od kubix »

No vidíš ja daval febi ulozeni jak na moji gIII tak tatikoj na cordobu vario 1,9sdi a ma na nich 40000km a je to ok.mel jsem italy a daval jsem je za mesic prič vrzaly jak vrata od chliva takže ja zas jedine febi!/bacha na cinsky-polsky napodobeniny meli jsme je tky na krame je to hnusnic to nevdrži a pritom se to tvaří jako optimal nebo febi !

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiso tlumiče

Příspěvek od fridrikh »

no tak vidis zalezi na tom co tam mas ja tam napral origo vw a je to v cajku tet uz bych na nich dojezdil nez odejdou ale uz nekdy vic muzes to vyfotit a dat sem foto at vim jak moc je to divny

Uživatelský avatar
vasopaso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice

Re: Ložiso tlumiče

Příspěvek od vasopaso »

Zdarec tak už vím kde je problém. Jde o to že mám jiný typ uložení než se běžně dodává a to způsobilo že prověšení uložení je větší než u předchozího uložení. Takže teď budu muset sehnat odpovídající díl nebo tam namontuju nějakou podložku. Díky za rady.
1.jpg
2.jpg

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“